Незалежність України і Львів – майже синоніми. Тому не дивно, що у Львові День народження нашої держави цього року відсвяткували з особливими урочистостями. Концерти, які для львів’ян 23 і 24 серпня організував голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль, зібрали понад 80 тисяч глядачів! А у небі над історичною частиною міста і на площі біля оперного театру відбулося неперевершене лазерне шоу.
Дев’ятнадцяту річницю незалежності України львів’яни мали змогу відзначити насиченою святковою програмою. Протягом двох діб – Днів прапора та Незалежності – у місті можна було стати свідком феєричного лазерного шоу та насолодитися концертами українських зірок. З нагоди Дня прапора, 23 серпня, на площі біля кінотеатру ім. О.Довженка для своїх шанувальників у столиці Галичини виступали “Sample Rate”, Андріана, Мері, Федишин, Табаков, Киричук, Rock-H, Павло Гудімов, Zоряна. В урочистостях взяв участь навіть Василь Горбаль, голова Львівської ОДА, який привітав гостей з фестинами. До речі, концерт відбувся саме з ініціативи пана Василя і за його активної підтримки. Цього ж дня городяни могли спостерігати репетицію лазерного шоу на зоряному небі, що тривала протягом кількох годин. Уже наступного вечора на площі біля оперного театру відбувся міжнародний конкурс лазерного шоу: на вечірньому небі в радіусі десяти кілометрів можна було насолоджуватися унікальним видовищем, аналогів якому в Україні ще не було. 26 лазерних і 29 світлових приладів, встановлених на найвищих точках Львова, осяяли небо і будинки променями та зображеннями, які рухалися під музичний супровід. У конкурсі взяли участь майстри світлового мистецтва із п’яти країн Європи, зокрема долучилися провідні світлохудожники з України, Німеччини, Польщі, Словаччини та Росії. Під час атракції глядачі мали змогу побачити проекції української символіки, зокрема Державного прапора, тризуба, автентичних українських орнаментів. За словами Ігоря Скальського, фізика, який виготовляє лазери, під час підготовки шоу, спеціалісти використовували різні місця облаштування джерела променя, що створює глобальний ефект. “Ми поєднали різні культурні установи задля їхнього символічного ефекту. Таким чином релігійні, культурні, владні будівлі об’єдналися у сплетінні кольорових променів”, – розтлумачив “Пошті” Ігор Скальський. Він також додав, що така акція може стати щорічною, якщо її підтримає влада. Своєю чергою, очільник області Василь Горбаль пообіцяв, що міжнародний фестиваль лазерного шоу стане традиційним для Львова на День незалежності. За словами Ганни Герасимової, очевидиці шоу, така атракція вирізняється на фоні інших заходів, запланованих цього дня, і приковує увагу на тривалий час. “Мене вразила фантазія тих візерунків зі світла, які можна було побачити. До прикладу, біля Опери можна було милуватися десятками променів, які перетворювалися на кола і нависали над проспектом, наче хмари. Або ж тим, як світло ковзає будинками… Мені подобається, що є люди, які розширюють рамки заходів святкування”, – коментує Ганна.
Крім того, з нагоди Дня незалежності Василь Горбаль разом зі своїми заступниками та головою облради поклав квіти до пам’ятників Тарасу Шевченкові і Михайлу Грушевському. Він наголосив, що Львів завжди по-особливому ставився до вшанування цієї дати.
“Це приємно, оскільки свого часу саме тут були перші заклики до незалежності, саме звідси почався рух за самостійність. Тому львів’яни, як ніхто, пишаються цим святом, пишаються своїм містом, своєю державою”, – зауважив Василь Горбаль.
Увечері, 24 серпня, на площі біля монумента Слави, шанувальники “Деззл Дрімз”, Павла Гудімова, Владислава Левицького, O’Torvald – VovaZiL’vova, Лами, “Скаю” святкували під виступи своїх кумирів. На завершення гостей потішили святковим феєрверком та салютом військових. Під час урочистостей Василь Горбаль також зауважив, що сподівається у 2011 році під час святкування 20-ї річниці всі наші співвітчизники, які перебувають за кордоном, відзначатимуть цю дату в родинному колі.
“У країні розпочалися нові реформи, які, я впевнений, допоможуть нашим заробітчанам нарешті повернутися додому”, – зазначив голова ЛОДА.
Мар’яна Пальчевська