Запізнілий торг

Міська рада починає будів­ництво стадіону до Євро-2012 за власні кошти. Переговори з єдиним потенційним інвестором Петром Димінським про інвестування цього проекту ставлять більше запитань, аніж дають відповідей.

Міська рада починає будів­ництво стадіону до Євро-2012 за власні кошти. Переговори з єдиним потенційним інвестором Петром Димінським про інвестування цього проекту ставлять більше запитань, аніж дають відповідей.

Марічка Ільїна
znak.jpg

Саме на цьому полі збираються будувати новий стадіон до Євро-2012

Рівно рік тому, наприкінці липня 2007 року, посадовці Львівської міської ради впевнено заявляли, що у них є п'ять іноземних компаній, які готові інвестувати кошти у будівництво у Львові спортивної арени для проведення матчів Євро-2012. Тоді називали відомі європейські фірми і, здавалося, єдине, що залишається - вибрати най­кращу пропозицію.

Минув рік. Львів має єдиного потенційного інвестора євроарени - почесного президента ФК "Карпати" Петра Димінського, від якого активно відхрещувались минулого року.

У вівторок нарешті відбулись переговори посадовців міськради, представників депутатського корпусу та Петра Димінського. Сторони вислухали один одного ... і розійшлися. Про що точно йшлося на закритій нараді, її учасники не зізнаються. За словами Остапа Процика, начальника управління інформаційної по­літики та зовнішніх відносин Львівської міської ради, розмова була конфіденційною (!). Офіційно відомо лише те, що Петро Димінський поставив міській раді умову створення спільного підприємства, у яке він би увійшов своїми грошима, а міська рада - майном. При цьому ці частки мали би бути приблизно однаковими.

За словами депутата Володимира Гірняка, Петро Димінський готовий взяти на себе фінансові зобов'язання щодо будівництва стадіону. Якщо міська рада погодиться створити спільне підприємство, то він готовий відразу вкласти в майбутню арену 10 млн євро. Решту шукатимуть після створення СП. Міська рада не поспішає - не каже ні "так", ні "ні".

З неофіційних джерел "Пошті" стало відомо, що переговори між представниками влади і потенційним інвестором минули не надто гладко. Йдеться про список майна, яке пан Димінський хоче залучити у спільне підприємство. Подейкують, що йдеться про 100 га львівської землі та кілька ласих шматків нерухомості, зокрема будівлю готелю "Львів", який вже перебуває в оренді.

Ще одна цікава деталь - у розмові двох з'явився третій. Петро Димінський прийшов на переговори не сам, а з Богданом Копитком, київським бізнесменом, вихідцем зі Старого Села, що зараз офіційно займається нерухомістю. Натомість, поінформовані люди кажуть і про інші сторінки біографії нового партнера Петра Петровича.

Доки обидві сторони вагаються і торгуються за вигідні умови, стадіон чекати не може. 18 серпня до Львова прибуде делегація УЄФА, отже, місто мусить визначитися, звідки ж брати кошти на євростадіон. За словами Остапа Процика, Львів готуватиметься до будівельних робіт і паралельно вестиме переговори з потенційним інвестором. Посадовець уточнив, що у міському бюджеті передбачено 200 мільйонів гривень на підготовку до Євро-2012, на які вони розраховують.

Суб'єктивний погляд

Микола Кміть,
т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації

Тепер усе залежить від Львівської міської ради. Я вважаю, що зробив все можливе. Петро Димінський запропонував місту свої послуги: він може побудувати за умови створення акціонерного товариства. Для міста пропозиція Петра Димінського найкраща, бо вона найдешевша. Наскільки мені відомо, якщо буде створено спільне товариство, обласна рада планує увійти туди своїм майном. Адміністрація майна не має, тому ми можемо підтримувати лише морально. Якщо подивитися на інші міста України, то всі стадіони, крім київського, побудовані власниками футбольних клубів. Винятками є тільки Київ та Львів. Львів вагається, а Київ будує за муніципальні гроші. Я відповідаю за підготовку міста перед Президентом, тому постійно тримаю це на контролі.

За словами депутата міської ради Петра Адамика, місто має сьогодні три варіанти фінансування будівництва стадіону: гроші Петра Димінського, кредитні кошти, або гроші з приватизації комунального майна та продажу землі.

Щоправда, депутати сподіваються ще на один варіант. Вчора пізно ввечері відбулася зустріч міських обранців з представниками австрійської компанії "Альпіна", яка підписала з міською радою угоду про проектування та генеральну угоду.

За словами Володимира Гірняка, депутати хотіли б поговорити з "Альпіною" про можливість інвестування. Однак цього не планують посадовці. За словами Остапа Процика, з "Альпіною" можна домовлятися лише про проектування та будівництво арени. Адже, незважаючи на те, що компанія стала переможцем інвестиційного конкурсу, жодних інвестиційних зобов'язань вона не підписала. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4631 / 1.59MB / SQL:{query_count}