Квартплата львів’ян не цікавить?

Більшість мешканців міста проігнорували громадські слухання нових тарифів на квартплату. Тож, ймовірно, з вересня вони отримають нові і несподівані для себе рахунки за утримання помешкання

Більшість мешканців міста проігнорували громадські слухання нових тарифів на квартплату. Тож, ймовірно, з вересня вони отримають нові і несподівані для себе рахунки за утримання помешкання

Львівська  міська рада оприлюднила на своєму сайті проект нових тарифів на обслуговування будинку і прибудинкової території. Щоправда, він може залишитися поза увагою львів’ян, оскільки  навіть громадські слухання щодо зміни тарифів переважно відбувалися без участі самої громадськості. Попри те, що мешканці постійно нарікають на якість комунальних послуг і обслуговування будинків, проконтролювати своє ЛКП прийшли лише одиниці.

Нагадаємо, протягом травня у Львові відбувалися громадські слухання  щодо нових тарифів на обслуговування будинку і прибудинкової території. Основною причиною перегляду квартплати стало  зростання  мінімальної заробітної плати і вартості енергоносіїв. Працівники ЛКП порахували нову вартість своїх послуг для кожного з понад дев’яти тисяч будинків Львова і запропонували їх на розгляд мешканців кожного конкретного будинку на громадських обговореннях. Разом з тим комунальники мали прозвітувати про виконану роботу та витрати на утримання будинку. Як розповів “Пошті” Юрій Лукашевський, начальник управління громадського партнерства Львівської міськради, протоколи громадських слухань свідчать про те, що активністю львів’яни не відзначались.

– У більшості протоколів зазначено, що мешканці на громадські слухання не з’явились. Є будинки, де прийшло двоє-троє людей. Є кілька скарг, однак відразу видно, що їх складали працівники громадських організацій, а не звичайні мешканці. На жаль, багато слухань відбувалось у робочий час, попри нашу рекомендацію проводити їх у позаробочий. З цим може бути пов’язаний низький рівень зацікавлення львів’ян. Однак механізму впливу на ЛКП ми не мали, –  розповів  Юрій Лукашевський.

Попри відсутність мешканців, громадські слухання вважаються такими, що відбулись, якщо вони були правильно організовані і про них належним чином повідомили. Власне через неправильне інформування мешканців у деяких будинках їх доведеться проводити повторно. Зокрема, протягом липня дуже багато повторних слухань проводитимуть у Франківському районі. Через це влада змушена чекати затвердження нових тарифів ще місяць, а то й більше. Принаймні так стверджує Ольга Посипанко, начальник відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ЛМР.

– Спочатку мають відбутися громадські слухання по кожному будинку, пізніше проект нових тарифів оприлюднюють на сайті Львівської міськради, де кожен може з ним ознайомитись протягом місяця. Далі ми проведемо загальні громадські слухання щодо всіх будинків  і лише тоді рішення винесемо на затвердження міськвиконкому, яке набуває чинності після оприлюднення у ЗМІ. Зважаючи на те, що в деяких будинках призначено повторні громадські слухання, то цей процес може затягнутись, – резюмувала Ольга Посипанко. Таким чином нові тарифи можуть набути чинності аж на початку осені.

До слова, те, що більшість мешканців проігнорували громадські слухання, не означає, що вони не можуть ініціювати їх знову і за бажання відмовитись від певних послуг. Якщо раніше для такої ініціативи було потрібно 100% підписів мешканці будинку, то зараз лише більшість.

– Ми звернулись за роз’ясненням у юридичне управління міськради, і виявилось, що для відмови від компослуг потрібна більшість мешканців будинку, – стверджує  Теодор Дяків, депутат Львівської міськради, громадський діяч.

При цьому мешканці все-таки мусять, відмовившись від послуг ЛКП, виконувати їх самі чи замовляти їх в іншої структури. Наразі таку ініціативу проявляють мешканці менше як 1% будинків міста. За результатами слухань  є  трохи більше  десятка таких звернень. Як зазначив Юрій Лукашевський звернення з підписами мешканців відправили у відповідні ЛКП. Якщо там є необхідна кількість підписів, то мешканцям мають здійснити перерахунок. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4488 / 1.57MB / SQL:{query_count}