Готель з-під килима

Управління архітектури міської ради погодило проект будівництва

Управління архітектури міської ради погодило проект будівництва готелю на вулиці Федорова, 23, 28. Щоправда, як виглядатиме нова споруда, що постане у самісінькому центрі Львова, городяни не знають, адже проект не пройшов жодного громадського обговорення. Навіть чітко прописана норма закону, що передбачає публічне обговорення перед затвердженням, не зупинила чиновників від “підкилимного” погодження проекту.

За інформацією “Пошти”, проект погодили ще сьомого червня цього року. При цьому на документі стоїть підпис не головного архітектора міста, а його заступника – Олеся Лужецького, оскільки на той час Юрій Криворучко, начальник управління архітектури ЛРМ, був у відпустці. Проект погодили також в управлінні охорони історичного середовища міськради. Наразі відомо лише те, що він передбачає будівництво п’яти поверхів і мансарди. Фасади будівлі імітують історичне сере­довище міста. За задумом проектантів, будинок № 28, який на сьогодні вже наполовину розібраний, мають реставрувати, на решті території – звести нові споруди. Загалом готель матиме понад сто номерів.

– Думаю, цей проект дуже сподобається львів’янам, оскільки там зроблена імітація історичного стилю, – сказав у коментарі “Пошті” Юрій Криворучко. – На фоні “Укрсоцбанку” львів’яни будуть у захваті від проекту готелю на Федорова.

Наразі вельми своєрідний захват викликає той факт, що розробником проекту є ВАТ “Гірхімпром” – компанія, яка не має досвіду в проектуванні в історичному середовищі, тоді як ділянка розташована не лише в “серці” Львова, але й на території державного заповідника та території, що охороняється ЮНЕСКО. Водночас “львів’яни, які би мали бути задоволені”, обурені і готові до протестів, оскільки називають погодження проекту незаконним. Перша претензія – проект погодили не у тій інстанції, де мали б. За словами Василя Петрика, доцента кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ “Львівська політехніка”, проект мали погодити не в міському управлінні охорони історичного середовища, а в управлінні охорони культурної спадщини ЛОДА і в Державній службі з питань національної культурної спадщини. У Львівський ОДА запевняють: проекту не те що не погоджували, а навіть не бачили. За словами Юрія Криворучка, погодження Держкультспадщини наразі теж немає, однак управління зобов’язало інвестора його отримати.

– Проект мали розглянути на науково-методичній раді Держкультспадщини та Мінрегіонбуду у м. Києві, але оскільки там не завершені археологічні дослідження, його не могли розглядати, бо проект не має відповідного наукового обґрунтування. Публічне обговорення проектів є обов’язковою нормою законодавства для “найбільш важливих” проектів. Якщо орган охорони культурної спадщини вирішив, що проект не має важливого суспільного значення, то може погодити його в робочому порядку. Однак товариство охорони пам’яток та інші громадські організації мають право вимагати проектну документацію для громадської експертизи. Оскільки проект не проходив відповідних етапів розглядів і погоджень, переконаний, що чиновники міськради перевищили свої повноваження і діяли поза рамками чинного законодавства, – сказав у коментарі “Пошті” Василь Петрик.

Звісно, можна припустити, що чиновники Ратуші вважають будівництво готелю в самісінькому центрі “неважливим” для міста проектом. Однак це навряд чи так, зважаючи, зокрема, на те, що обговорення першого варіанта ескізного проекту посадовці таки проводили у жовтні 2008 року.  Щоправда, тоді семиповерхову споруду з елементами історизму, яка радше нагадувала дешевий кітч, львівські архітектори категорично не сприйняли і завернули.

Ставлячи свій підпис під погодженим проектом, чиновники не зважили і на те, що на ділянці, де планують побудувати готель, не завершені археологічні розкопки.

– Про жодне будівництво на цьому етапі не може бути мови. Ми дослідили не більше як 17% території, яка потрапляє під забудову, – розповів Олег Осаульчук, директор НДЦ “Рятівна археологічна служба”. – На жаль, інвестор уникає будь-яких переговорів з археологами. Якщо на ділянку зараз загнати будівельну техніку, це означатиме, що ми втратимо безцінні відомості про історію середньовічного Львова.

Окрім нехтування пам’ятко-охоронним законодавством, як вже писала “Пошта”, інвестор фактично не виконав своїх зобов’язань перед міською радою. Адже готель на вулиці Федорова мав би запрацювати вже цього літа, а у 2012 році прийняти гостей Євро-2012. Чи не тому так поспішає міська рада, намагаючись посприяти інвестору навіть усупереч законодавчим нормам? 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4155 / 1.64MB / SQL:{query_count}