Легенда Львова

Про те, як шляхетні лицарі за корону воювали

Про те, як шляхетні лицарі за корону воювали

Цими вихідними мешканці та гості нашого міста мали змогу перенестися на два дні у Середньовіччя. Для цього варто було відвідати фестиваль “Легенда Львова”, присвячений 370-й річниці Підгорецького замку та 756-й річниці коронування Данила Галицького. Відбувався фестиваль на території палацу Потоцьких. Організатори дійства – Благодійний фонд “Підгорецький замок”, Львівська національна галерея мистецтв, Львівський палац мистецтв, ГО “Спілка молоді “Нове покоління” і  клуби історичної реконструкції “Орден Паладинів” та “Пантера”.

19 і 20 червня  гості фестивалю могли побачити справжні лицарські бої та кінні поєдинки, навчитися середньовічних танців, стати свідками штурму імпровізованої фортеці, скуштувати середньовічних страв, постріляти з лука чи арбалета, а також покататися на коні та сфотографуватися в лицарських обладунках. На дійство зібралися близько 50 лицарів з України, Білорусі та Польщі, які є учасниками клубів історичної реконструкції.

Розпочався фестиваль з урочистого маршу учасників та театральної мініатюри, присвяченої короні Данила Галицького. За сценарієм фестивалю, корону викрали, і лицарі присягають королеві, що повернуть реліквію будь-якою ціною…

У перший день фестивалю глядачі мали змогу побачити масові бої, т. зв. бугурти, в яких лицарі з різних клубів змагалися між собою за звання найсильнішого. Переможцями у більшості поєдинків були гості з Білорусі, і саме вони були фаворитами глядачів… Далі за сценарієм почався штурм фортеці. І хоч воїнів з обох боків було менше ніж півсотні, а фортецею служила дерев’яна стіна, билися майже по-справжньому: використовували і луки, і мечі, і навіть таран.

У боях дотримувались чітких правил – лицарі не мали права  завдавати будь-яких ударів мечем у незахищені частини тіла суперника, бити латною рукавицею чи наколінником, використовувати прийоми боротьби. Заборонені також колоті удари. І, звичайно, дбали про безпеку глядачів.

Після того, як останній захисник фортеці здався, прекрасні панни продемонстрували кілька придворних та народних середньовічних танців, і, поки лицарі готувалися до кінних та піших поєдинків, навчали цього мистецтва всіх охочих. Завершився перший день фестивалю концертом київської фольк-рок-групи  “СонЦе”.
Наступного дня до “Легенд Львова” долучився  і Фестиваль борщу, який проводили у Львові вперше. Гості фестивалю могли спостерігати за приготуванням  цієї страви і скуштувати кілька її різновидів. Як стверджують учасники, борщу на фестивалі зварили близько 400 літрів.

А гості з Польщі продемонстрували одяг і побут японських лицарів ХVІІІ ст. За традицією,  переможець отримав з рук королеви турніру подарунок – лицарський меч. Завершив фестиваль музичний колектив “Місто казкових мрій”.

Організатори пообіцяли, що “Легенду Львова” організовуватимуть і надалі. Якщо вдасться знайти спонсорів, то місцем проведення наступного фестивалю стане Підгорецький замок.

Фото: Йосип Марухняк (2), Павло Паламарчук (2), Михайло Дашкович (2)

Ольга Іванюк

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6172 / 1.56MB / SQL:{query_count}