Львівська міськрада визнала власне безсилля у боротьбі із
будівельниками. Ті ж шукають альтернативні шляхи отримання дозволів.
Крайніми, як завжди, стають мешканці
Будинок, якого немає ...
Адреса Бальзака, 25, вже стала легендою у місті. Кілька років поспіль мешканці цієї багатоповерхівки оббивають пороги кабінетів міськради і ЗАТ “Ірокс”, намагаючись стати повноцінними власниками... своїх квартир.
Після зміни кількох власників права на будівництво, а, як наслідок, відсутності потрібних документів, новобудову не можуть прийняти в експлуатацію. Люди живуть там вже кілька років. У 2006 – 2007 роках майже всі таки отримали право власності на свої помешкання на підставі рішень суду. Проте сам будинок на 54 квартири, а також прибудова до нього (ще 20 квартир), досі не здані в експлуатацію і залишаються власністю компанії “Ірокс”.
Мешканці теж повністю залежать від фірми, оскільки досі усі договори щодо водо-, електро- й теплопостачання укладені з “Іроксом” ніби для незавершеного будівництва. Щобільше: будинок належить приватній фірмі, то й тарифи за компослуги значно вищі.
– “Ірокс” створило окремий підрозділ для обслуговування будинку. З одного боку, є ніби позитивне ставлення – ми платимо за звичайними тарифами, а різницю підприємство бере на себе. Однак якщо “Ірокс” не має достатньо грошей, то він розкидає недостачу між мешканцями. Так, у кінці року може з’ясуватися, що потрібно сплатити додаткову суму за світло чи опалення. Врешті, через борги “Ірокса” перед “Львівтеплоенерго” минулого року ми чи не останніми в місті отримали тепло, а в січні його взагалі відключили. Жодного впливу на “Ірокс” ми не маємо, а державні структури не хочуть втручатися в приватне підприємство, – розповіла мешканка будинку і голова ініціативної групи Наталя Куртяк.
Мешканці не можуть претендувати на комунальні пільги та субсидії, ба навіть прописатися у власному помешканні можна лише через суд! Продати квартиру теж не вигідно, бо такі обставини суттєво зменшують вартість помешкання. Та найбільше тут переймаються ймовірними НП.
– Не дай Боже, пожежа чи буревій – ніхто нам не допоможе. Ми можемо вимагати відшкодування лише в “Ірокса”. І сподіватися на його милість... Уже не кажучи про життя і здоров’я людей, які можуть постраждати. Як вибити тоді гроші на лікування? Це ж приватна власність, – резюмує Наталя Куртяк.
Наразі на вул. Бальзака, 25, сподіваються, що міська влада і ЗАТ “Ірокс” домовляться і дозволять мешканцям стати повноцінними власниками. Ініціативна група вже міркує над ідеєю ОСББ, однак без остаточного введення в експлуатацію це зробити неможливо.
Будівельники самовільно захоплюють ділянки!
У міськраді розводять руками – мовляв, дозволи на будівництво видають різні структури і за всіма не встежиш. Та й призупинити чи заборонити розпочате будівництво Ратуша теж не може.
– Цим займається Інспекція держархбудконтролю у Львівській області, підпорядкована Мінрегіонбуду. Але і вона може вирішити це тільки через суд. Водночас, судове рішення про знесення самобуду не є гарантією того, що це зроблять. Для цього потрібна спеціальна “будівельна поліція” з повноваженнями і технічними можливостями, яка повинна описувати і розбирати будівельні конструкції, – зазначив Андрій Павлів, директор департаменту архітектури та містобудування ЛМР. Тож наразі не знесли жодної прибудови, не кажучи про багатоповерхівки. Хоча такі судові рішення є, зокрема, про кілька індивідуальних забудов у парку Знесіння. До слова, Кабмін постановою 9 вересня 2009 р. амністував самобуди індивідуальної забудови. Власники будинків, зведених без погоджень до 1 січня 2008 року, можуть звернутися до міськради і узаконити їх за спрощеною процедурою. Однак тільки до 1 січня 2011 року.
Серед найбільш злісних порушників, кажуть у міськраді, є ЗАТ “Ірокс”. Тут не тільки будинок на вул. Бальзака, 25, але ще два будинки на вул Шевченка, 418, де захоплено 1,5 га землі, та багаторівневий гараж на вул. Антонича,8 (1,7 га).
Водночас Ігор Микичак, гендиректор ЗАТ “Ірокс”, запевняє, що на його фірму зводять наклепи. “Ірокс” чинить законно.
“На всі три ділянки в мене є дозволи на користування землею. Зокрема, вул. Бальзака, 25, перейшла за правонаступництвом від лижної фабрики і військових. Я збудував цей будинок і чесно віддав всі обіцяні армії квартири, як було передбачено угодами. На вул. Шевченка, 418, ми взяли недобудовані будинки в рахунок боргу “Автонавантажувача”, і зараз ми їх добудовуємо. Щодо гаража на Антонича, 8, то міськрада вирішила готувати цю ділянку на аукціон, присвоївши їй 122-й номер. А на цій вулиці є тільки вісім номерів! Ми випадково виявили, що вони накладаються! – обурюється Ігор Микичак. – У мене є всі судові рішення на ці об’єкти! Я підключив всі інженерні комунікації! Якби в мене не було такого права, то ніхто б не дозволив підключити в ці будинки світло, газ, тепло, воду. Невже міськрада сліпа і не бачила, що будується в неї під носом!”.
Забудовник запевняє, що пан Павлів є юридично неграмотним чиновником і перешкоджає вирішенню проблем мешканців.
Де гроші зариті...
Водночас справжнім каменем спотикання, як завжди, залишаються гроші. ЗАТ “Ірокс” не хоче сплачувати внесок на розвиток інженерної та соціальної інфраструктури. Саме цей податок, ймовірно, є причиною зволікання “мирової” міськради і будівельників. Зокрема, в рішенні виконкому про погодження акта експлуатації будинку на Бальзака, 25, крім вимоги дозвілу на будівельні роботи в інспекції Держархбудкотролю, погодження проекту й оформлення документів на землекористування, є пункт про сплату цього внеску.
Як розповів сам Ігор Микичак, за ділянку на Бальзака, 25, він мав би сплатити в бюджет міста майже 3,5 млн грн. Натомість забудовник вважає, що власним коштом зробив і так чимало.
– Світло, газ, тепло, каналізація, облагородження території, зовнішє освітлення... Ми витратили на це 1,3 млн грн. Тепер це коштує 5,7 млн грн. За що ми маємо платити?! На яку інженерію давати гроші, якщо все зробили самі! – обурюється директор “Ірокса”
Про кошти, які вимагають за два будинки на Шевченка, 418, він взагалі відмовився говорити. Їх підключають до мереж “Автонавантажувача”, а їх міська влада не будувала...
Доки влада та забудовники не знайдуть спільної мови, питання висітиме. І говорити, що самобуди зникнуть, значить, свідомо впадати у самоБлуд.
Довідка
Як убезпечити себе від юридичних “сюрпризів”, купуючи квартиру
З’ясувати, чи законно будується житловий будинок. Для цього необхідно вимагати в забудовника низку документів:
а) право користування землею – акт власності чи договір оренди землі;
б) дозвіл на забудову – затверджені рішенням міськвиконкому містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;
в) погоджена містобудівна документація – проект будинку з печаткою управління архітектури Львівської міської ради;
г) дозвіл Держархбудконтролю на будівництво.
При укладенні договору купівлі-продажу обов’язково потрібно уважно читати і погоджувати специфікацію. Це документ, в якому має бути чітко написано, яка квартира і в якому стані передається. Часто забудовники обіцяють здати квартиру під ключ, а натомість людина отримує голі стіни без світла, води, газу. Тож треба дуже чітко прописати, що саме отримує покупець, аж до розмірів вбиральні і матеріалу покриття підлоги.
http://openid.yandex.ru/mihajlov-petro/
Микичак настільки ненавидить тих людей, які купили у нього квартири, заплатили йому гроші, що він вже не знає що ще придумити, щоб вони більше мучились: 2 роки без газу: без гарячої води і опалення, ремонти від постійної сирості знищились, під"їзд жахливий, ніхто ніколи не прибирає. Тепер ще перегородив прохід і всю бруківку викинув під підїзд. І ця людина прикривається церквою. На всі дзвінки він так хамить, що сумніваєшся у його розумовій повноцінності. Треба скликати телебачення, прокуратуру, керівництво церкви - хай щось роблять з цим свавіллям. Найстрашніше, що Церква має показувати приклад людяності та дотримання законів, а не робити, що заманеться, знущаючись на людьми http://zaxid.net/news/showNews.do?u_lvovi_zabudovnik_vidmovlyayetsya_pidvesti_komunikatsiyi_u_novobudovu&objectId=1324852
http://vk.com/id299609606
Ірокс- розбійники з великоі дороги!!! Шахраі, обдурять , обдеруть як липку, і будеш бігати по судам за ними! Відповідально проклинаю генерального директора Микичака Ігора Пилиповича! Людські сльози даремно на землю не падають. і на всіх його помічників- аферистів, нехай найде кара Божа!!! Ооо, знаємо, знаємо, чули... Особливо цинічна тварюка, яка в той же час прямо-таки помішана на "благочесності" і церквах. Наскільки я знаю, будинок на вул. Антонича (Сихів) вони почали будувати не зовсім...кхм... законно. Максимум там мали бути гаражі... Спочатку вимахали 6-поверховий "апендикс", тут же (яке рідкісне скотство та лицемірство!) впендюрили статую богоматері і церквушку. А після цього, отримавши "індульгенцію", почали гнати вже 9-поверхівку о трьох під"їздах.... А на Санта-Барбарі ця ж скотина хотіла забудувати зелений бульвар між власне ТЦ "Санта-Барбара" та секонд-хендом (ака колишній магазин "1001 дрібниця"). Так от, теж хотіли купити лохторат черговою статуєю Марії, щоб втулити туди 3-поверховий ТЦ. У мене просто немає слів. Фарисеї, лицеміри.... цей список можна продовжувати безкінечно....