Тисячолітні стріли

Поблизу Жовкви львівські археологи знайшли знаряддя праці, яким понад 10 тисяч років.

justify"> Поблизу Жовкви львівські археологи знайшли знаряддя праці, яким понад 10 тисяч років. Серед цінних знахідок, які виявили на місці будівництва шахти “Любельська №1-2”, що поблизу сіл Любеля та Кулява Жовківського району, чимало виробів з кременю, зокрема, наконечники стріл, ріжучі інструменти та знаряддя для обробки шкіри тварин. Археологічні розкопки на місці будівництва шахти проводять фахівці НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України на замовлення Дочірнього підприємства “Сі-Сі-Ай Любеля”.

За словами Олега Осаульчука, директора “Рятівної археологічної служби”, першу інформацію про пам’ятки археології на території майбутньої шахти фахівці РАС виявили торік під час розвідкових робіт. “Ми проводили обстеження ділянок і виявили, що в зону будівництва потрапляють кілька археологічних пам’яток, тож розробили проект повноцінних досліджень. Приємно, що інвестор, яким є фірма з іноземними інвестиціями, з розумінням сприйняв вимоги українського пам’ятко-охоронного законодавства і фінансує розкопки”.

Масштабні археологічні дослідження розпочались у квітні і триватимуть до листопада цього року.

– На території будівництва шахти ми виявили багаторівневу пам’ятку, тобто фактично кілька пам’яток різних епох, – розповів Тарас Милян, заступник директора “Рятівної археологічної служби”. – Найдавніший шар датується ще фінальною стадією палеоліту, яка була 10-12 тисяч років тому. Другий шар пам’ятки датується приблизно серединою ІІІ тис. до н. е. (епоха енеоліту), коли на цих землях оселилась община, яка належала до “культури кулястих амфор”, отримавши свою назву від посуду характерної форми.
Власне матеріали епохи енеоліту археологи вважають найціннішими, оскільки це найбільше з поселень культури кулястих амфор, які досі досліджували на території Львівщини, і одне із найбільших на території Східної Європи. Археологам вже вдалося знайти рештки житлово-господарських споруд, уламки посуду, деякі з яких ще зберегли орнамент, а також кременеві артефакти, серед яких фрагменти сокир, ножі, скреби та інше.

Ірина Чуківська

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4204 / 1.54MB / SQL:{query_count}