Бюджет із надією

Міський кошторис ухвалили із дефіцитом 100 млн грн, але чекають понадмільярдну субвенцію із державної скарбниці

Міський кошторис ухвалили із дефіцитом 100 млн грн, але чекають понадмільярдну субвенцію із державної скарбниці

Учора на сесії Львівської міської ради депутати ухвалили бюджет Львова на 2010 рік. Уперше за кілька років документ проголосували меш ніж за три години і без баталій в сесійній залі. За цьогорічний кошторис проголосували 73 міських обранці. Щоправда, і чиновники, і депутати визнають – виконати дохідну частину цьогорічного бюджету буде дуже складно. Насамперед це відчують підприємці.

Загальний обсяг доходів міського бюджету визначено у розмірі 2 млрд 436 млн 634,3 тис. грн, що на 259 млн більше, ніж торік. Однак видатки в бюджеті перевищують доходи майже на 1 млн. Обсяг доходів спеціального фонду бюджету визначено в сумі 744 млн 336 тис. грн, зокрема бюджету розвитку – 541 млн 546,3 тис. грн.
За словами Олега Іщука, директора департаменту фінансової політики ЛМР, місту довелося збільшити майже всі видаткові статті загального фонду, оскільки держава збільшила нормативи на одного мешканця. Найбільше зросли видатки на соціальний захист – відразу на 24%.

Юрій Кужелюк, депутат, член постійної комісії фінансів та планування бюджету ЛМР, своєю чергою, додає – проблем із захищеними статтями, зарплатами і енергоносіями бути не повинно. Однак, ймовірно, виникнуть проблеми із фінансуванням позашкільної освіти, поточні видатки.

– У бюджеті приховано дефіцит майже 10%  (це приблизно 100 млн грн). Тому все залежатиме від того, як міська влада працюватиме з місцевими податками, орендою майна та землі, – резюмував депутат.

Та, в основному, головним доходом залишається податок з доходів фізичних осіб. Він становить 75% всіх надходжень загального фонду бюджету.

– Потрібно буде напружено працювати не тільки виконавчим органам влади, але й усім фірмам і підприємствам Львова. Порівняно з минулим роком, доходи за цією статтею збільшили на 21%. Ми й надалі проводитимемо щотижневе засідання спеціальних комісій в кожній райадміністрації, де заслуховують всі ті підприємства й організації, які показують у звіті дуже маленьку заробітну плату, – резюмував Олег Іщук.

Щодо бюджету розвитку, то заплановано, що він становитиме 541 млн грн: від відчуження майна комунальної власності – 312 млн грн, а від продажу землі – 229 млн грн. Порівняно з фактичним виконанням минулого року, надходження від відчуження майна планують збільшити на 75%, а надходження від продажу землі – більш ніж у 9 разів.
Олег Синютка, перший заступник міського голови, пояснює такий бюджет розвитку тим, що міська влада подала заявки на субвенції із державного бюджету, які потребують співфінансування. А саме: 200 млн грн – на дороги, 700 млн грн – на реалізацію програми соціально-економічного розвитку міста, 102 млн грн – на об’єкти історичної спадщини і понад 50 млн грн – на житлово-комунальне господарство. Першочергово фінансуватимуться перехідні об’єкти, а також минулорічні борги підрядникам, що становлять приблизно 70 млн грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5097 / 1.56MB / SQL:{query_count}