Велика дисгармонія

У Львові нарешті відкриють книгарню Антонича, але не у його квартирі, як планували раніше, а на вулиці Степана Бандери

У Львові нарешті відкриють книгарню Антонича, але не у його квартирі, як планували раніше, а на вулиці Степана Бандери

Наприкінці червня на вул. Степана Бандери, 33,  відкриє двері книгарня-читальня імені Богдана-Ігоря Антонича. У ній охочі зможуть не тільки придбати книги, але й час від часу зібратися на літературні читання. За словами Михайла Ватуляка, голови Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини, зараз доопрацьовують дизайн приміщення.

– На жаль, у нашому місті немає пам’ятника, тому книгарня стане гарним виявом того, що ми пам’ятаємо про поета, – коментує “Пошті” пан Ватуляк. – Сама ідея належить міській владі. Минулого року на могилі Богдана-Ігоря Антонича міський голова Андрій Садовий запропонував мені відкрити книгарню імені поета. Відтоді я працюю над втіленням цієї ідеї…

Однак книгарню відкривають не на вул. Городоцькій, 50, де Антонич тривалий час мешкав, а на вул. С.Бандери, 33. Виявляється, квартиру Антонича, якраз напередодні сотої річниці з дня смерті “хруща”, міська рада віддала у приватні руки. Оскільки приватна власність охороняється законом, то висувати будь-які претензії до нових мешканців уже немає сенсу. Цікаво, що до часу приватизації будинку, який є пам’яткою історії, там функціонувала... книгарня технічної книги, а останні десять років про Антонича нагадувала лише запилена меморіальна дошка. Зараз стару книгарню “прикрасили”… пластиковими вікнами та дверима, вочевидь, з метою відкриття нової крамниці. Цього тижня представники управління охорони історичного середовища з інспектором  відвідали нові “декорації” і встигли скласти протокол про адмінправопорушення.

– Самовільно встановлювати пластикові вікна, а тим паче двері – це, звісно правопорушення, тому після постанови про штраф, правопорушник буде змушений сплатити санкції, – розповідає “Пошті” Олег Хандин, юрист управління охорони історичного середовища ЛМР. – Опісля  буде складено нормативний  акт чи постанова, згідно з якою правопорушник зобов’язаний повернути автентичний вигляд будівлі.

Щоправда, наразі випадків, коли особа, яка порушила закон про охорону культурної спадщини, а потім повернула все до попереднього вигляду, Львів не знає.

Водночас, прикрість із квартирою та книгарнею не ставить крапку в історії із вшануванням Богдана-Ігоря Антонича. Музей-садиба поета у селі Бортятин на Львівщині, де поховані його батьки, а сам поет прожив останні роки свого життя, незабаром стане філією Львівського музею історії релігії. Відповідне рішення на початку травня цього року ухвалила сільська рада. Відкриття музею-садиби відбулось у межах відзначення століття від дня народження відомого поета. Щоправда, воно залишає відкритими деякі запитання: що спільного між садибою поета  і музеєм історії релігії? І чи багато людей, зокрема гостей міста, зможуть його відвідати? Видається, що проблеми у влади виникають не тільки зі створенням музею чи книгарні, а й з догляду за ними.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5144 / 1.55MB / SQL:{query_count}