Допомога без зайвих зусиль

kashuba05.jpgНа Львівщині ефективно працює Єдина технологія прийому громадян, завдяки якій соціальну допомогу мешканці отримують швидко та з мінімумом довідок.

Вектор важливих напрацювань, якісний підхід до роботи, а, відповідно, позитивні результати 2009-го у сфері соціальної політики Львівської області, також актуальні і в 2010 році. Саме комплексний, а не поверхневий підхід до роботи у цій сфері (як і в галузі охорони здоров'я регіону, про що "Пошта" вже писала), свідчить про високі стандарти та соціальну відповідальність органів влади Львівщини. Власне ці ділянки роботи, нагадаємо, курирує заступник голови Львівської облдерж­адміністрації з питань соціальної політики, охорони здоров'я, спорту та підприємництва Ярослав Кашуба.

kashuba05.jpgНа Львівщині ефективно працює Єдина технологія прийому громадян, завдяки якій соціальну допомогу мешканці отримують швидко та з мінімумом довідок.

Вектор важливих напрацювань, якісний підхід до роботи, а, відповідно, позитивні результати 2009-го у сфері соціальної політики Львівської області, також актуальні і в 2010 році. Саме комплексний, а не поверхневий підхід до роботи у цій сфері (як і в галузі охорони здоров'я регіону, про що "Пошта" вже писала), свідчить про високі стандарти та соціальну відповідальність органів влади Львівщини. Власне ці ділянки роботи, нагадаємо, курирує заступник голови Львівської облдерж­адміністрації з питань соціальної політики, охорони здоров'я, спорту та підприємництва Ярослав Кашуба.

"Торік у напрямі соціальної політики всі державні соціальні виплати та допомоги мешканці Львівщини, попри кризу, отримали вчасно, тоді як інші регіони мали затримки, - акцентує "Пошті" Ярослав Кашуба. - Плюсом також є те, що задля спрощення механізму призначення соціальних допомог у відділах соцзахисту населення райдержадміністрацій області ефективно працює Єдина технологія прийому громадян. Окрім цього, на Львівщині забезпечено призначення житлових субсидій за спрощеним порядком їх надання. Це ліквідувало потребу подання громадянами довідок про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги і, що важливо, зменшило соціальне навантаження в опалювальний період. Реалізується низка обласних програм соціального спрямування, зокрема, комплексна програма соцзахисту та реабілітації інвалідів на 2007 - 2010 роки. Отже, завдання та пріоритет органів влади Львівської області на цей рік - активно продовжувати лінію надання якісних соціальних послуг мешканцям регіону. Адже соціальний захист - пріоритетна сфера держави, тому кожен громадянин повинен відчувати повагу та дбайливе ставлення до себе". Така позиція свідчить про незаперечну, здавалося б, тезу: кожною справою мають займатися професіонали.

Упровадження на Львівщині Єдиної технології прийому громадян, за словами перспективного управлінця, забезпечує, по-перше, максимальну зручність для відвідувачів органів праці та соціального захисту населення, по-друге, мінімізацію кількості довідок, яку подають громадяни, по-третє, обмін комп'ютеризованою інформацією з організаціями-надавачами послуг про стан їх оплати та установами, які володіють даними про майновий та фінансовий стан сімей, що звертаються по соціальну підтримку, призначенням всіх видів державних допомог, у тому числі житлових субсидій, за одним пакетом документів і однією заявою.

Через Єдину технологію прийому громадян державну соцдопомогу можуть отримати сім'ї з дітьми (наприклад, ті, хто дістає допомогу при народженні дитини, одинокі матері), малозабезпечені родини, інваліди з дитинства та діти-інваліди. Отож, загальна сума цих виплат торік становила понад 999 млн грн.

"Аби одержати соцдопомогу, особа має прийти в управління соцзахисту свого району, де на стендах детально описано про їх види. Згодом спеціаліст повідомить, яка саме соціальна допомога передбачена цій особі. Опісля людина пише заяву та подає документи (паспорт, довідку про зарплату з місця роботи та склад сім'ї з ЛКП). Для порівняння: минулими роками кількість довідок сягала мало не 15 - 20! Тоді було незручно і відвідувачам, і нашим спеціалістам. Як наслідок - вдалося зменшити навантаження на працівників та мінімізувати бюрократію. Рішення про виплату допомоги спеціаліст приймає лише за 5 - 8 днів, а не 1 - 2 місяці як це було колись, - зазначив "Пошті" начальник головного управління праці та соціального захисту Львівської ОДА Василь Мартиняк. - Кошти перераховують людям, яким це дійсно потрібно. Свідченням того, що допомога надходить адресно, є відсутність зауважень до працівників управлінь праці та соцзахисту з боку органів контролю". Немає і скарг, зауважень та нарікань від громадян про роботу Єдиної технології прийому громадян. Ще б пак, сумлінно працюють спеціалісти, які, до речі, є учасниками постійних семінарів при обласному управлінні праці та соцзахисту.

Окрім цього, через збільшення розмірів державних соціальних допомог належним чином організована робота 53 соціальних інспекторів щодо контролю за правильністю призначення і своєчасністю виплати допомог та компенсаційних виплат. Також забезпечено виплату адресної допомоги багатодітним родинам, яка передбачена обласною програмою з поліпшення соцзахисту багатодітних сімей Львівщини. Зокрема, для таких виплат обласною скарбницею передбачено 1 млн грн.

Вагомим питанням є і ремонт приміщень управлінь соцзахисту, згідно з проектом "Удосконалення системи соціальної допомоги в Україні". У його рамках тривають ремонти приміщень, а кошти на ці потреби виділяє Світовий банк. Першою ластівкою, де провели кап­ремонт, є управління праці та соціального захисту Золочівської РДА. "Якість ремонту досить висока. Звісно, ми задоволені, бо наші співробітники працюють і приймають відвідувачів у чистому та теплому приміщенні. Подбали і про рівень доступності для усіх громадян, як-от, встановили пандус для маломобільних осіб", - каже "Пошті" начальник управління праці та соцзахисту Золочівської РДА Ігор Уличний. Мешканці району, за його словами, задоволені, що соцдопомогу вони можуть отримати швидко та з мінімумом довідок. "Щодня в управлінні приймаємо від 50 до 70 осіб. Усього у Золочівському районі майже 7 тис. осіб потребують соцдопомоги", - додає Ігор Уличний.

Заступник губернатора Ярослав Кашуба підсумовує: Львівщина одна з перших відшліфувала роботу Єдиної технології прийому громадян, вона нині працює добре та як одна з найкращих в Україні. Час би до неї ретельніше приглянутися і в столиці. "Загалом я висловлюю подяку за роботу усім соціальним працівникам в районах і містах. Щоправда, маю зауваження до роботи управління праці і соцзахисту міста Львова, адже найбільше громадяни скаржаться на їх роботу (порівняно з іншими територіями). У 2010 році гостро реагуватимемо на скарги громадян - аж до звільнення з роботи. Бідні люди, перестарілі, інваліди будуть під нашою пильною увагою. Адже вони не мають на кого більше розраховувати - хіба на себе і на державу", - акцентує Ярослав Кашуба.

До теми:

Органами праці та соцзахисту населення Львівщини наповнюється Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги за соціальною та професійною ознакою, де у базу даних внесено інформацію про більш ніж 1,2 млн осіб. Щомісячно здійснюється інвентаризація цього реєстру. Організовано поповнення бази реєстру інформацією про багатодітні сім'ї задля проведення взаємозвірки з організаціями-надавачами послуг при їх наданні з урахуванням пільг з оплати за житлово-комунальні послуги.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5166 / 1.63MB / SQL:{query_count}