Львівські міська та обласна ради шостого скликання можуть "схуднути".
Пропозиції зменшити кількісний склад рад уже зареєстровані в секретаріатах Львівської міської та обласної рад. За дорученням президії облради постійна комісія з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем 8 лютого розглянула питання про кількісний склад ради наступного скликання і запропонувала "винести" 20 "депутатських крісел". Проект ухвали про "набір" до наступного скликання 60 депутатів замість сьогоднішніх 90 є вже й у Львівській міській раді. Однак, чи поділяє такі пропозиції депутатська більшість, наразі не відомо. Наразі депутати на словах наче й підтримують пропозицію зменшитись кількісно, тим паче, що такі ініціативи дуже гарно виглядають напередодні виборів.
Львівські міська та обласна ради шостого скликання можуть "схуднути".
Пропозиції зменшити кількісний склад рад уже зареєстровані в секретаріатах Львівської міської та обласної рад. За дорученням президії облради постійна комісія з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем 8 лютого розглянула питання про кількісний склад ради наступного скликання і запропонувала "винести" 20 "депутатських крісел". Проект ухвали про "набір" до наступного скликання 60 депутатів замість сьогоднішніх 90 є вже й у Львівській міській раді. Однак, чи поділяє такі пропозиції депутатська більшість, наразі не відомо. Наразі депутати на словах наче й підтримують пропозицію зменшитись кількісно, тим паче, що такі ініціативи дуже гарно виглядають напередодні виборів. Та остаточне рішення щодо чисельності депутатських багнетів майбутнього скликання ухвалюватимуть на сесіях, і тоді, дуже ймовірно, що переможе не бажання поліпшити роботу ради, а прагнення зберегти своє місце "обраного" на наступні чотири роки.
Нагадаємо, згідно із постановою Верховної Ради України, чергові вибори до органів місцевого самоврядування призначені на
30 травня цього року. Згідно з чинним законодавством, питання про склад ради наступного скликання має розглядатись на останній сесії ще чинного складу ради. Також місцеві ради Львівщини вже взялися до формування складу територіальних виборчих комісій.
Суб'єктивний погляд
Мирослав Сеник, голова Львівської обласної ради:
- У п'ятницю буде засідання голів депутатських фракцій. Особисто я підтримую це рішення комісії, але побачимо, якою буде реакція голів фракцій, а тоді вже будемо виносити на раду. Я вважаю, що скорочення кількості депутатів є непоганою ініціативою. Попередня обласна рада мала 90 депутатів і прекрасно працювала, тому я не вважаю, що 100 депутатів це гірше. Загалом же шанси цієї ініціативи бути підтриманою я оцінюю 50 на 50.
Володимир Квурт, секретаріат Львівської міської ради:
- У цілому я підтримую ініціативу зменшення кількості депутатів і у Львівській обласній, і в міській раді. Однак важко прогнозувати, чи депутати підтримають таку пропозицію. На мою думку, проблема обласної ради полягає ще й в тому, що у ній не збережено принцип територіального представництва. Більшість депутатів є саме з міста Львова. Відповідно, ми не можемо говорити про рівне представництво кожного району чи міста у найвищому органі самоврядування нашої області.
Анатолій Романюк, політолог:
- Кількість депутатів в обласній та міській раді сьогодні є максимальною. Як правило, за такої чисельності депутатів представницькому органу важко працювати. У багатьох країнах світу кількість депутатів у представницьких органах у містах та відповідних структурах значно менша, ніж у нас, тому ініціатива скорочення може сприяти покращенню діяльності цих структур. Як таку ініціативу можна реалізувати? Мені здається, що це важко буде здійснити, оскільки рішення приймають депутати, а депутати завжди бачать перспективу свого обрання. У нас незначна кількість депутатів, готових голосувати проти себе або проти своєї корпорації. Якщо буде воля політичних партій, якщо вони вимагатимуть відповідних дій від своїх депутатів, то це рішення можуть підтримати, а якщо це лише ініціатива, яка залежатиме тільки від особистої волі депутатів, то це буде важко здійснити.