На розгляді у Господарському суді Львівської області перебуває позов прокуратури Львова про визнання недійсною приватизації комунального майна - нежитлових приміщень на вул. Драгоманова, 48, загальною площею 409,5 м кв. Відповідачами є Львівська міськрада, управління комунальної власності міськради та ТзОВ "Хімтранс". Останнє є нинішнім власником споруди на вул. Драгоманова, 48. Предмет позову прокуратура вбачає у тому, що було порушено вимоги законності щодо приватизації комунального майна - себто, приміщення за цією адресою приватизувала способом викупу (неконкурентним способом) особа, яка не була його орендарем. Ба більше, від такої "приватизації" суттєво недоотримала міська скарбниця! До слова: сьогодні в Україні, згідно із законодавством, є два способи приватизації майна - комерційний (проведення аукціону або конкурсу) та некомерційний (викуп орендарем майна). Якби було, як і належить за законом, проведено аукціон чи конкурс, бюджет міста поповнився б куди більшою сумою, аніж понад 750 тис. грн. Власне за таку суму у 2006 р. й приватизували споруду.
Як повідомили "Пошті" у прокуратурі Львова, у позовній заяві прокуратура наполягає на визнанні недійсними та необхідності скасування, поперше, двох ухвал Львівської міської ради (№ 3057 від 29 грудня 2005 р. та № 3401 від 16 березня 2006 р. - відповідно у частині приватизації та укладення договору купівліпродажу на викуп цього об'єкта), подруге, безпосередньо самого договору купівліпродажу способом викупу (№1500 від 4 квітня 2006 р.). І потретє, у позовній заяві до Господарському суду Львівської області міська прокуратура просить витребувати від ТзОВ "Хімтранс" нежитлові приміщення на вул. Драгоманова, 48.
ТзОВ "Хімтранс" на вул. Драгоманова, 4848а, планує зводити адміністративноготельний комплекс і торік уже провело в Ратуші громадські слухання з цього приводу ("Пошта" писала про це у №47 (785) від
30 квітня 2009 р. та №51 (789) від 14 травня 2009 р.). Згідно з викладеним вище, постає логічне запитання: як на цій території можна будувати готель, якщо приватизацію нежитлових приміщень за цією адресою прокуратура вважає недійсною й вимагає їх витребувати від фірми?! І як на згаданій ділянці можна вести роботи, якщо Львівська міськрада не надавала цій фірмі землю в оренду на вул. Драгоманова, 48?! До речі, це питання вже двічі виносили на засідання сесії Львівської міськради, але воно так і не набрало необхідної кількості голосів, отож, не було ухвалено.
Власне цікавою є історія, як "Хімтранс" став власником споруди за цією адресою. Згідно з документами, з листопада 1993 р. нежитлові приміщення на вул. Драгоманова, 48, перебували в оренді Всеукраїнської громадської організації "Спілка наукових та інженерних об'єднань України". У жовтні 1997 р. обласне управління юстиції реєструє місцевий осередок згаданої спілки - "Обласна рада спілки наукових та інженерних об'єднань України". Згідно з інформацією, яку перевіряють, остання начебто не мала жодного стосунку до самої спілки, не була її місцевим осередком і в жодному підпорядкуванні не перебувала. Поза тим, у липні 2003 р. приймають рішення про викуп місцевим осередком орендованих Всеукраїнською громадською організацією "Спілка наукових та інженерних об'єднань України" нежитлових приміщень на вул. Драгоманова, 48. При цьому, згідно з відповідною заявою, набувачем цих приміщень мав бути не орендар - ВГО "Спілка наукових та інженерних об'єднань України, а суб'єкт під назвою "Львівська обласна рада спілки наукових та інженерних об'єднань України", хоча станом на 2003 р. організації з такою назвою зареєстровано не було. "Львівською обласною радою спілки наукових та інженерних об'єднань України" від 2005 р. стала називатися "Обласна рада спілки наукових та інженерних об'єднань України" через зміну назви. У квітні 2006 р. було укладено договір купівліпродажу споруд на вул. Драгоманова, 48, способом викупу між управлінням комунального майна Львівської міськради та "Львівською обласною радою спілки наукових та інженерних об'єднань України". Об'єкт приватизують за понад 750 тис. грн. Спілка мала сплатити ці гроші впродовж місяця, але, як свідчать документи, необхідну суму організації як позику на місяць дає "Хімтранс", про що у травні 2006 р. було укладено договір застави, предметом якого стали... нежитлові приміщення на вул. Драгоманова, 48. Цих грошей організація повернути фірмі не змогла, а тому "Хімтранс", на підставі договору застави, набув права власності на приміщення на вул. Драгоманова, 48...
На 12 січня 2010 р. було заплановане перше судове засідання, але воно так і не відбулося. За зверненням депутатів Львівської міськради прокуратура Львова провела перевірку законності приватизації приміщень на вул. Драгоманова, 48, під час якої було виявлено низку порушень. Зокрема, за інформацією прокуратури Львова, заяву на приватизацію подавала особа, яка не була орендарем цих приміщень. Законним орендарем була Всеукраїнська громадська організація "Спілка наукових та інженерних об'єднань України", а викупляв начебто місцевий осередок цієї організації, хоча це була окрема юридична особа, яку зареєстрували пізніше, ніж було укладено договіроренди. Виявлені порушення та зібраний пакет документів й стали підставою для подання господарського позову до суду з метою визнання недійсною приватизації й повернення майна у комунальну власність.