“Ніч у музеї” по-львівськи

Міські музеї від'єднують від електрики за борги

Міські музеї від'єднують від електрики за борги

Першою жертвою став Музей барокової дерев'яної скульптури Георга Пінзеля. А вже сьогодні без електрики може опинитися й Львівська національна галерея мистецтв! Інспектори "Львівських міських електричних мереж" вже учора приходили сюди із наміром відімкнути від світла головний корпус. Музеї доведеться закрити, а фонди та зали можуть залишитися без охорони, адже для роботи сигналізації також потрібна електроенергія.

- Наразі ми не дозволили позбавити електрики головний корпус галереї. Сьогодні заборгованість музею Пінзеля становить близько двох тисяч гривень, а головного корпусу галереї, що на вул. Стефаника, 3, - 8740 гривень, - розповів "Пошті" Роман Заячківський, заступник директора Львівської галереї мистецтв. - Це плата за електроенергію, спожиту в грудні минулого року. Але нашої вини у тому, що гроші не заплачено, немає, адже платіжки лежать у казначействі ще з другого грудня минулого року.

Виглядає на те, що усього лише через кількатисячні борги під загрозою опиняються музейні фонди, вартість яких у кілька мільйонів разів перевищує суму боргу!

За словами пана Заячківського, головний корпус галереї мистецтв може залишитися без світла власне через борги, а от з музеєм барокової скульптури ситуація дещо складніша - причина відімкнення не лише борг за спожите світло, але й у невиконання припису щодо здійснення замірів заземлення ізоляції. У галереї пояснюють, що таку вимогу енергетики висунули нібито для того, щоб переконатися, що в музеї немає жодних необлікованих витрат електроенергії. Виконати вимогу ВАТ "Львів­обленерго" завадило знову ж таки держказначейство, яке не провело проплати. Як пояснюють у галереї, технічну документацію замовили, але у 2009 році на її оплату не було передбачено бюджетних грошей, тож довелося шукати гроші у спецфондах. Однак, підготувавши технічний звіт, експерти відмовилися його віддати, допоки не отримають грошей за свою роботу.

За словами пана Заячківського, через те, що казначейство не здійснює проплати, в галереї виникли проблеми і в інших філіях, зокрема в Олеському, Золочівському та Підгорецькому замках.

- Там теж є заборгованість за електроенергію, але нам вдалося домовитися з районними електромережами про відтермінування оплати. Адже такі цінні об'єкти, якими є всі 16 філій галереї мистецтв, не можна залишити без світла. А от у Львові ніяк не можемо досягти порозуміння. Ми звернулися до керівництва обласного казначейства, і нам пообіцяли зробити все можливе, - сказав заступник директора галереї.

"Пошта" вже писала, що відімкнення електроенергії - не єдина проблема львівських державних музеїв, яка виникла через відсутність реальних грошей на рахунках казначейства. Станом на сьогодні і Львівська національна галерея мистецтв, і Національний музей у Львові імені А. Шептицького заборгували Державній службі охорони гроші за останні чотири місяці роботи. Попри численні обіцянки отот проплатити заборговані кошти, ситуація ніяк не зрушить із мертвої точки. Схоже, що українські музеї просто залишили віч­навіч із проблемами, які навіть при найбільшому бажанні самі вони не вирішать. Тож порятунок потопельника, як завжди, справа рук самого потопельника.

Однак риторичним залишається питання: як мають функціонувати музеї без світла та охорони і хто за це відповідатиме?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4035 / 1.56MB / SQL:{query_count}