Загалом із 18 грудня до 25 січня від переохолодження і обмороження в Україні загинули 256 людей. Найбільше померло в Донецькій області - 100 осіб, Запорізькій - 29, Київській - 17, Волинській - 19. По допомогу в лікарні звернулися 3 тис. 793 людини, ушпиталено із обмороженням і переохолодженням 2 504 людини.
На Львівщині протягом вихідних зі скаргами на обмороження до медиків звернулася 41 особа. Крім того, понад дві сотні звернулося до травмпунктів міста Львова через травми, отримані на вулиці. Щоправда, за словами Володимира Зуба, начальника управління охорони здоров'я Львівської міської ради, це - незначне перевищення норми в такий час. Гірша ситуація з переохолодженням і обмороженнями.
- Протягом вихідних до нас звернулись 11 людей з III - IV ступенями обмороження.
Усі люди молоді, працездатного віку. Двоє дітей - дівчата 16 - 17 років. Переважно обморожують пальці рук та ніг. Зараз п'ятеро людей лікуються амбулаторно, решта стаціонарно, - розповів Василь Савчик, завідувач опікового відділення Восьмої клінічної лікарні м. Львова.
Медики застерігають, що найчастіше отриманню травм чи обморожень сприяє "зелений змій", адже більшість потерпілих обморозилися, гуляючи на вулиці невідповідно вдягненими або ж напідпитку. Тож лікар радить більше уваги звертати на одяг - це мають бути зручні й теплі речі, обов'язково головні убори, рукавиці, і варто утриматися від вживання алкоголю. Ще нагадує, що за перших ознак обмороження потрібно негайно звернутися до лікаря.
Своєю чергою, головне управління освіти та науки Львівської ОДА рекомендує батькам не пускати до школи учнів 1 - 4 класів, якщо на 7.00 температура становитиме 20 градусів, а учнів старших класів - за температури 24 градуси Цельсія. Вже зараз повністю припинено навчання у Сокальському та Дрогобицькому районах, а у Бродівському, Радехівському та Буському до шкіл не ходять лише учні молодших класів.
Через люті морози влада міста й області більше уваги приділяє безхатченкам. Зокрема, перший заступник голови ЛОДА Валерій П'ятак зазначив, що в районах області при лікарнях та соціальних закладах створено спеціальні пункти для обігріву громадян. Патрульних міліціонерів уповноважено безпритульних доправляти у відповідні притулки або у лікарні. У Львові ж Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, який розташовано на вулиці Кирилівській, 3а, щодоби приймає близько 40 безхатченків. У зв'язку зі значним похолоданням, нічліжка навіть змінила графік перебування у ній: тепер безпритульні можуть заходити о 16.00 і виходити о 10.00, аби якомога менше перебувати на холоді. Крім того, працівники центру патрулюють містом, аби знайти людей, які втратили здатність пересуватися. Звертаються також до громадян із проханням телефонувати за номером 2331049 і повідомляти про таких безпритульних.
Проте й львів'янам, забезпеченим житлом, люті морози також далися взнаки. Лише за вчора зареєстровано 11 звернень громадян про погане теплопостачання у будинках. А два будинки у Львові взагалі не опалюють: на вул. Левандівській, 9а (відомчий будинок) та вул. Керамічній, 2 (10квартирний будинок). У решті будинків у Львові у тепломережах підвищили температуру води, щоб уникнути її замерзання. Також були випадки замерзання холодної води в мережах. Мешканцям будинків з такими ж проблемами варто звертатися в ЛКП або на гарячу лінію за номером 2975911. Влада просить зачиняти двері в під'їздах і підвалах, оскільки 15% тепла "втікає" саме через цю недбалість.
За інформацією Львівського обласного гідрометеоцентру, до 27 січня у Львові триматиметься холодна ясна погода із температурою вдень 12 - 17° морозу, вночі 19 - 24° зі знаком мінус. Наразі вночі проти понеділка найнижчу температуру зафіксували у Бродах - 32 градуси за Цельсієм.