Фікція у 50 мільйонів

Львівські пам’ятки не реставруватимуть через зволікання міських чиновників?

Львівські пам’ятки не реставруватимуть через зволікання міських чиновників?

Наступного року Львів може не отримати ні копійки з державного бюджету на реставрацію пам'яток архітектури. Причина вражає - міська рада досі навіть не попросила цих грошей...

- Міський голова має написати листа з відповідними обґрунтуваннями, звернутися до міністра, щоб при підготовці бюджету передбачили певну суму на відповідні роботи, - розповів у коментарі "Пошті" міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда. - Я не мав щастя бачити такого листа від Андрія Садового. Не отримував його і мій заступник, який займається цими питаннями. Тому жодних підстав закладати кошти я не маю. Хочу наголосити, що минулого року ми заклали на центральну частину міста 30 млн грн. Такої суми місто не мало раніше, адже, наприклад, у 2007 році це було лише 12 млн грн. При цьому тоді звернень теж не було, ми ризикнули обійтися без них, але мене звинуватили у відстоюванні інтересів Львова. Адже я, як міністр, маю боронити інтереси всіх українських міст.

Водночас, під час пресконференції Андрій Садовий запевняв, що всі документи місто вже подало і очікує отримати із держбюджету на реставрацію львівських пам'яток близько
50 млн грн. В управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради також запевняють - вони ще кілька місяців тому сформували перелік пам'яток, які потребують нагальної реставрації, і передали його в департамент економічної політики Львівської міської ради, працівники якого і мають формувати звернення до міністерства. Однак, як вдалося дізнатися "Пошті", в департаменті звернення досі не надіслали... Мовляв, планують зробити це найближчим часом. Та чому станом на 29 грудня звернення до міністерства так і не відправлено, чиновники "Пошті" не змогли пояснити.

Тим часом в управлінні охорони історичного середовища запевняють: кошти на реставрацію критично потрібні, адже деякі об'єкти в дуже поганому стані, а міський бюджет не зможе покрити всі витрати.

- Торік управління капітального будівництва ЛОДА отримало гроші на реставрацію деяких будівель у Львові. Зокрема, Музею визвольних змагань, церкви Св. Юра, Музею етнографії. Однак це були не ті об'єкти, які ми подавали і які потребують термінового втручання, - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Серед об'єктів, які посадовці управління пропонували на фінансування у 2010 році, як перехідні, наприклад, Музей Пінзеля, Королівський арсенал, Ратуша, природознавчий музей тощо, так і нові - Успенська церква, Порохова вежа та інші. Загалом необхідних робіт "нашкребли" майже на 40 млн грн. За словами пані Онищенко, всі ці об'єкти мають розроблену проектнокошторисну документацію. Своєю чергою, міські реставратори жаліються - якщо міністерство дає гроші, зазвичай, це відбувається під кінець року, коли реставраційний сезон фактично завершений. Тож освоїти кошти не встигають. Однак у міністерстві це проблемою не вважають.

- За час своєї каденції я не пам'ятаю року, коли б нам давали гроші в січні чи лютому, - обурюється міністр Василь Куйбіда. - Ми робили проект і почали виконання робіт, попросивши виконавця почати роботи за свій рахунок і розраховувалися наприкінці року. Графік виділення коштів складає Міністерство фінансів. Інші міністерства мають на це опосередкований вплив.

Щоправда, здається, наступного року цієї проблеми у Львова не буде, оскільки не буде і державної субвенції на реставрацію. Тож поки що посадовцям залишається сподіватися лише на програму підготовки міста до Євро­2012, яка передбачає, зокрема, й фінансування реставраційних робіт. Водночас, за словами Лілії Онищенко, гроші на реставрацію мали б надходити вже і за новорозробленою "Державною програмою регенерації та реставрації історичної забудови міста Львова на 2010 - 2016 роки", однак, отримавши програму ще на початку року, Кабінет Міністрів України досі її не погодив. Затримка, за словами посадовця, у Міністерстві культури, яке досі не дало свого висновку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4958 / 1.57MB / SQL:{query_count}