Департамент ДАІ МВС України запропонував змінити правила дорожнього руху. Якщо Кабінет Міністрів погодиться із пропозиціями, водіям обмежать швидкість, зменшать кількість місць для зупинок і запровадять заборону на управління автомобілем після вживання ліків. За словами керівника пресслужби Департаменту ДАІ МВС України Ніни Хмелевської, відповідну постанову уряд може ухвалити вже до березня 2010 року.
Згідно зі запланованими нововведеннями, із правил заберуть поняття "Дорога для автомобілів" (дорога з хорошим покриттям, позначена спеціальним знаком, на якій дозволено їхати до 110 км/год., тоді як на звичайних дорогах 90 км/год., на магістралях - 130 км/год.). Себто, інспектори ДАІ зможуть штрафувати водіїв, які їхатимуть швидше 110 км/год.
У нових правилах зафіксують заборону розмовляти за кермом мобільним телефоном без пристрою "вільні руки".
Що найбільше не сподобається водіям - те, що не можна сідати за кермо хворим, втомленим або після прийняття ліків, які знижують швидкість реакції (про це є попередження в анотації до препаратів, наприклад, сюди входять багато засобів від алергії, заспокійливих, знеболювальних, антивірусних ліків і навіть краплі для очей). Щоправда, наразі зовсім нічого не відомо про детальний списокперелік тих же медичних препаратів.
Ба більше, судячи з того, наскільки сьогодні є хворою українська нація та завантажена роботами (відповідно, тут і втома), вкрай важко уявити, що більшість водіїв пересядуть на велосипеди чи ходитимуть пішки. Відповідно, аби вчергове не наламати дров, все варто детально продумати та опрацювати!
Окрім цього, серед запланованих новацій - ДАІ планує обмежити використання машин, насамперед дорогих, які ввозяться в Україну нібито тимчасово (зазвичай, на три місяці, щоб їх не розмитнювати і не платити високе мито, потім їх вивозять на 1 - 2 дні і знову завозять). На такій машині зможе їздити тільки її господар, довіреність на право управлінням буде недійсна.
Тим часом у Департаменті ДАІ хочуть полегшити життя для велосипедистів - запровадити для них світлофори, а велодоріжки прокласти з асфальту червоного кольору, як це роблять у Європі. А ось знак "Стоп" запропонували писати латинкою "STOP", щоб було зрозуміло іноземцям, перед "лежачими поліцейськими" має з'явитися розмітка. У ДАІ Львова та області знають про такі пропозиції й в один голос кажуть: якщо зміни правил стануть чинними, їх, звісно, виконуватимуть.
Тим часом, учора, 28 грудня, у Львові на проспекті Свободи інспектори ДАІ провели передсвяткову попереджувальну акцію "Різка від ДАІшника". "Ця акція спрямована на запобігання аварій і травматизму на дорогах Львова та області під час новорічноріздвяних свят, адже у цей період шофери полюбляють не на жарт випити оковитої. Відповідно, закликаємо усіх водіїв Львова та області у цей святковий період бути дуже уважними, дотримуватися правил і не зловживати алкоголем. Якщо вже випили спиртне, то краще викликайте таксі і їдьте собі спокійно", - наголосила "Пошті" керівник пресслужби ДАІ Львівщини Світлана Добровольська.
Учора слухняні водії від інспекторів ДАІ отримали в подарунок "Правила вуличного руху" та іграшкукулю на ялинку, а порушники - штрафи та різки.
Попереджувальна акція дійсно на часі, бо, за словами Світлани Добровольської, на час свят у перші два тижні січня 2009 року у Львівській області сталося 53 ДТП, у яких травмовано 60 осіб, 10 загинуло. "Водії мають буди свідомі: сідати за кермо можна лише тоді, коли не пили спиртного! Не ризикуйте і не випробовуйте свій організм", - додає співрозмовниця.
Усього за 11 місяців поточного року інспектори ДАІ Львівщини спіймали 11 тисяч нетверезих водіїв. І це лише офіційна статистика. Насправді таких лихачів та горешоферів куди більше. Стосовно ж алкотестерів, то наразі їх в регіоні ще немає. Інспектори ДАІ чекають їх з дня на день. З нового року вони б вже мали бути в наявності в області. Планують видати їх кожному екіпажу.
P.S. Якщо водія вперше спіймали за пиятику, то штраф йому обійдеться у 2550 - 3400 грн, або ж його позбавлять посвідчення водія від 1 до 3 років. Повторно впродовж року за такий крок шофера чекає від 2 до 3 років позбавлення посвідчення водія, зокрема, передбачено й оплатне вилучення автомобіля.
Суб'єктивний погляд | |
Степан Харабара, |
Богдан Мицак, |
- Кожен водій має розуміти, що транспорт - джерело підвищеної небезпеки. Пропозицію Департаменту ДАІ МВС України ввести заборону на керування автомобілем після вживання ліків вважаю позитивною. Адже ліки, як відомо, знижують увагу водія. Певен, що не можна сідати за кермо хворим, втомленим або після прийняття ліків, які знижують реакцію. Така ініціатива Департаменту ДАІ врятує життя та здоров'я громадян держави. Адже цілком зрозуміло, що, коли водій уважний та сконцентрований, тоді й не має причин для скоєння ДТП. Особливо не можна сідати за кермо, випивши заспокійливі, бо вони розслабляють та знижують реакцію. Мова йде і про валідол та корвалол. |
- Схвально оцінюю пропозицію Департаменту ДАІ ввести заборону на керування транспортними засобами після вживання ліків. Скажімо, ті чи інші ліки дозволяють забути про біль, але вони знижують концентрацію водія. Певен: якщо шофер вживає ліки - він не повинен сідати за кермо. Сильні заспокійливі препарати, звісно, гальмують координацію рухів людини. Так і до скоєння ДТП недалеко. Відповідно, можна травмувати і себе, й інших. Поза тим, усі новації треба насамперед добре продумати й усе чітко прописати, щоб згодом не виникали ті чи інші запитання в українських водіїв. Принагідно напередодні новорічноріздвяних свят хочу звернутися до водіїв Львова, аби вони не сідали за кермо напідпитку та були вкрай уважними на дорогах! Тим паче у січні проведемо операціювідпрацювання стосовно водіїв, які люблять сісти за кермо, перехиливши не одну чарчину оковитої, та їхати колядувати до рідних та друзів. |