Тіні “забутих” претендентів

Руслана неочікувано привабила до напівзруйнованого кінотеатру ім. І. Миколайчука ще кількох потенційних інвесторів

Руслана неочікувано привабила до напівзруйнованого кінотеатру ім. І. Миколайчука ще кількох потенційних інвесторів

Після того, як відома співачка Руслана захотіла зробити в кінотеатрі ім. Миколайчука культурний центр "Український світанок", на це приміщення поклали око ще кілька інших відомих людей і... трудовий колектив, про існування якого фактично ніхто не знав. Тож право оренди цього приміщення вирішуватимуть на відкритому конкурсі.

Питання про передачу в оренду будинку кінотеатру ім. Миколайчука, що на Личаківській, 131, під культурний центр "Український світанок" - проект Руслани Лижичко, народної артистки України - дискутувалося на кількох сесіях міської ради. Першого разу його вилучили із порядку денного і скерували на доопрацювання. Депутатів насторожило, що чиновники Ратуші пропонують віддати приміщення без конкурсу. Наступного разу в проекті ухвали споруду кінотеатру без конкурсу та без жодних прописаних інвестиційних умов запропонували віддати в оренду на 25 років за 1 грн у рік без ПДВ для здійснення статутної діяльності організації "Міжнародний благодійний фонд "Український світанок".

Під час розгляду цього питання на засідання прийшла сама Руслана, із запалом переконуючи депутатів віддати їй приміщення під цей проект. Однак розтопити серця міських обранців їй не вдалося. Питання знову перенесли на наступну сесію.

Проект культурного центру "Український світанок" передбачає створення хореографічної школи, художньої майстерні, аудіо­ і відеостудії, арт­кафе, камерної сцени, виставкових залів, аудиторій для лекцій.

Цього четверга була чергова спроба повернутися до цього питання, і знову його перенесли з подачі Наталі Усач, члена постійної депутатської комісії культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму. Виявилось, що на це приміщення претендують ще низка відомих людей і трудовий колектив. Хоча досі роками кінотеатр нікого не цікавив.

- Найбільше мені імпонує пропозиція Оксани Караванської, яка хоче зробити там гуртки за інте­ресами. Від найменших діток 2 до 6, аж до 18 і далі. При цьому вона хоче зберегти кінопрокат, щоправда, для транслювання соціальних фільмів на тему СНІДу, куріння чи інших проблем. Зокрема, у неї є класна ідея зробити школу естетичного виховання молоді, де мають вчити правил поведінки. Друга пропозиція належить Оксані Білозір, яка планує на виконання програми Президента України створити "Український дім". У ньому українці могли б спілкуватися, обмінюватись досвідом. Усі ці пропозиції передбачають інвестиції і реставрацію будівлі. Однак, про які суми йдеться, я сказати не можу. Це вже питання конкурсу і банківських гарантій, - розповіла Наталя Усач.

Своєю чергою, трудовий колектив, за словами пані Усач, вже давно хоче зробити у цьому приміщенні спеціалізований дитячий кінотеатр. І саме він, згідно із законодавством, має першочергове право на "Миколайчука". Тож комісія пропонує департаменту економічної політики міськради пришвидшити розробку положення про конкурс на оренду цього приміщення, щоб оголосити відкрите змагання і отримати не "чотири пропозиції, а сорок чотири!".

Щоправда, наскільки всі проекти є економічно обґрунтованими, наразі сказати важко. Але те, що всім культурним діячам залежить саме на цьому приміщенні, насторожує. Чи не спрацювала традиційна українська ментальність: "І сам не гам, й іншому не дам".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4921 / 1.56MB / SQL:{query_count}