Убивчий газ

Ситуація критична – через власну необережність від отруєння чадним газом гине щораз більше українців

Ситуація критична – через власну необережність від отруєння чадним газом гине щораз більше українців  

Отруєння чадним газом - саме з таким діагнозом четвергового вечора у Львові ушпиталили сім'ю з чотирьох осіб - 66річну жінку, 36річного чоловіка, 31річну жінку та немовля. Карета "швидкої" доправила дорослих до обласної клінічної лікарні, а дівчинку - до обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні. Як інформує пресслужба МНС у Львівській області, на момент шпиталізації стан здоров'я постраждалих медики оцінювали як середнього ступеня важкості. Після барокамери пацієнти перебували у терапевтичному відділенні. Інцидент стався у квартирі двоповерхового житлового будинку, де мешкає родина. Еменесники досі з'ясовують обставини, які призвели до отруєння.

Куди трагічніший випадок трапився за день перед цим: у Львові загинули два студенти географічного факультету одного з вишів, отруївшись також чадним газом в одному із помешкань на вулиці Зеленій. Як повідомили правоохоронці, загиблі винаймали квартиру на період навчання. Також чадним газом у місті, в одній із квартир на вул. Городоцькій, отруїлися четверо 17річних дівчат. На щастя, усі юнки живі.

Їх ушпиталили у 8й міській клінічній лікарні. Лікарі оцінили стан дівчат як середнього ступеня важкості. Що стало причиною трагічного випадку, обласне МНС також з'ясовує. І це страшна статистика за останній тиждень лише на Львівщині.

Доволі багато подібних випадків отруєння чадним газом зафіксовано у ці дні також в інших регіонах держави. Так, на Прикарпатті померли 43річний батько і двоє синів - 20ти та 21го року. Смерті від чадного газу в родині уникла лише мати, яка через сильну застуду перебувала на лікуванні. Вона й запанікувала, коли того дня рідні не приїхали її відвідати, не телефонували і не відповідали на дзвінки. За інформацією пресслужби ГУ МНС в ІваноФранківській області, знайшла загиблих сусідка, яка на прохання жінки прийшла до хати. Слідів пожежі у будинку не виявлено.

Аналогічно отруїлися, але не з такими жахливими наслідками на Прикарпатті 23річна жінка та її 7місячний малюк. На щастя, меддопомогу жінці та немовляті надали вчасно, тому їхній стан наразі побоювань не викликає. Причиною витоку газу, кажуть газовики, є тріщини цементного розчину між кахлями старої печі, мурованої ще у 60х роках.

На Тернопільщині загинула від отруєння чадним газом сім'я - чоловік та дружина. У чорному списку й Херсонщина, де через отруєння загинули двоє хлопців, ще один шпиталізований (ймовірно, вночі вони спробували використати для обігріву духовку газової плити й задихнулися), та Луганщина, де через порушення правил експлуатації пічного опалення отруїлися до смерті троє осіб.

Отож, через почастішання випадків таких отруєнь, обласне управління МНС та управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міськради звертається до всіх громадян із нагадуванням, що у холодну пору року підвищується небезпека отруєння чадним газом. "Чадний газ (окис вуглецю) - це безколірний газ без запаху, тобто відчути, що він наповнює приміщення, неможливо. Сумна статистика свідчить про те, що велика кількість смертельних випадків відбувається у квартирах, де встановлені так звані "євровікна" і немає або власноруч перебудована вентиляційна система. Тому просимо усіх пам'ятати ознаки отруєння чадним газом та у разі їх виявлення негайно викликати "швидку", - акцентує начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міськради Володимир Рощин.

Серед ознак та симптомів отруєння чадним газом - біль голови, м'язова слабість, задуха, червоний колір обличчя, потьмарення свідомості, тривала дія чадного газу може призвести до смерті. Принагідно варто сказати і про першу допомогу під час такого отруєння. Отож, варто негайно викликати "швидку" та аварійну газову службу (її номер 104), постраждалого необхідно винести на свіже повітря. Рятівники ж не повинні перебувати під дією чадного газу в приміщенні тривалий час.

Ба більше, ризикуючи власним здоров'ям, жителі Львівщини гріються саморобними чи старими калориферами, або й навіть газом із духовки! "Це дуже ризиковано грітися за допомогою газових плит. Наприклад, вмикають одразу усі газові конфорки чи навіть запалюють духовку і відкривають її для обігріву. Цього робити категорично не можна! Адже таким чином спалюють кисень, дихають продуктами згоряння і можуть отруїтися. Звісно, вчадіти можна і через несправні печі", - зазначив "Пошті" працівник пресцентру ГУ МНС у Львівській області Віталій Туровцев. За його словами, дуже важливо, щоб печі були справними та очищеними від сажі, адже якщо цього не дотримуватися, можна й вчадіти. Лихо стається, бо не перевіряють тягу або ж не почистили димарі. Якщо тягу можна перевірити самостійно, то чистити димарі зобов'язані працівники ЛКП. До біди може призвести й перестановка газових колонок. Скажімо, на Львівщині був випадок, коли власники помешкання переставили газову колонку з кухні до... ванни. Відповідно, для нормального функціонуванні плити у малому приміщенні кисню для спалювання газу було замало й недостатньою була вентиляція. Як наслідок - господарі отруїлися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4555 / 1.58MB / SQL:{query_count}