Кардинальні зміни, що, за сприяння міського голови, намагається запровадити новий директор ЛМКП "Львівтеплоенерго" Ігор Іванів, спричинили передстрайкову ситуацію. Минулого четверга працівники "Львівтеплоенерго" пікетували Ратушу, вимагаючи негайно звільнити нового директора. Інакше - розпочнуть страйк і вимкнуть гарячу воду на свята. Зважаючи на соціальну напругу, питання "Львівтеплоенерго" депутати розглянули одним з перших і останніх. Після шести годин дискусій міські обранці спромоглися лише створити комісію для вивчення ситуації на підприємстві.
Нагадаємо, на ЛМКП "Львівтеплоенерго" - основному теплопостачальному підприємстві міста - потай розпочали зміну структури. Для цього призначили нового керівника. Ці плани стали надбанням громадськості лише після повідомлення працівників "Львівтеплоенерго" про те, що внутрішнім наказом по підприємству з 20 лютого 2010 року всіх їх звільнено (!). Як наслідок - посеред опалювального сезону на підприємстві виникла передстрайкова ситуація.
- Я керую колективом у складі 33 людей. Земля повниться чутками, і вони, зазвичай, мають підстави. Ми знали, що йде реорганізація, і ми готові до того, що має бути реконструкція старих мереж, робота з новими пристроями. Ми це все розуміємо. Але це не робиться під час опалювального сезону, коли морози і будьяка зміна роботи несе загрозу її зриву. А працівникам просто прислали повідомлення про те, що їх звільняють. А чи візьмуть знову - не відомо... Ніхто з колективом не радився і нічого не пояснював. Якщо новий керівник лише прийшов і вже наробив стільки помилок, то що буде далі? - зазначив Віктор Кравець, керівник районного відділу.
Крім того, за словами працівників підприємства, вже зараз здійснюється опис техніки для подальшого списання, при цьому списувати планують нову техніку (!). Деякі споруди "Львівтеплоенерго" "вчасно" оглянули працівники бюро технічної інвентаризації...
Натомість Володимир Шевчук, заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури ЛМР, запевняє, що йде звичайний процес реорганізації з метою поліпшення роботи підприємства. Зміни полягають у тому, що одна половина підприємства має виробляти тепло, а інша продавати його. Подібну практику давно й ефективно застосовують у світі. Зокрема, у Вроцлаві, де теплову енергію виробляє французька фірма "Конгенерація", а фінська фірма "Фортум" продає її населенню. Водночас, зважаючи на ситуацію, все заплановане керівництвом для зміни структури, призупинив міський голова.
- Поки всі конфліктні питання не пройдуть через профспілки, нічого робити не можна. Є здоровий глузд, інженерний підхід і розуміння цієї справи. Ми винесемо це питання на суд колективу і ухвалимо рішення. Наразі йдуть перемовини, - зазначив "Пошті" Володимир Шевчук. При цьому додав, що рішення залишити пана Іваніва на цій посаді приймав не він, а міський голова.
Варто зазначити, що, як вже писала "Пошта", зміни стосуватимуться не лише цього, але й інших трьох основних комунальних підприємств міста: "Залізничтеплоенерго", "Львівводоканалу" та "Львівелектротрансу". Ідея полягає в тому, щоб об'єднати їх у холдинг із єдиним фінансообігом і керівником. Таким чином, усі стратегічні підприємства міста зосередять в одних руках. Деякі міські депутати вже охрестили цей процес "прихватизацією" основних активів міста Андрієм Садовим.
- На наступному засіданні Львівської міської ради новий керівник теплоенерго виступив перед депутатами і пояснив, що він хоче зробити з підприємством і як він допустив створення такої конфліктної ситуації. Ми рекомендуватимемо міському голові зняти пана Іваніва із займаної посади. Колектив в опалювальний сезон доведений до того, що хоче страйкувати, а це неприпустимо! Ба більше, до завершення виборів ми пропонуємо не проводити жодних реорганізацій на підприємстві, - вважає Василь Попович, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв'язку Львівської міської ради.
Тож питання вирішуватимуть вже наступного року, після президентських виборів. Доти підприємством керуватиме "протеже" міського голови. А поки що політичні пристрасті перед місцевими виборами тільки нагнітаються. І, як завжди, політика бере гору. Тож чи будуть львів'яни із гарячою водою на Різдво, залежить від того, чиї аргументи будуть сильнішими.