Замерзаємо…

Українці гинуть від холоду у власних домівках

Українці гинуть від холоду у власних домівках

Від початку зимових холодів на Львівщині від переохолодження померло двоє людей. На власному подвір'ї замерзла 56річна мешканка
с. Ролів Дрогобицького району. Ще один безпритульний загинув від низької температури на вулиці Львова.

- «Швидка» приїхала на місце, але рятувати людину вже було пізно, - повідомила "Пошті" Лілія Поважук, головний лікар Станції швидкої медичної допомоги Львова.

Загалом на 21 грудня в Україні зафіксовано 30 випадків смертей від переохолодження, причому вісім осіб померло у власних оселях. Зі середини наступного тижня синоптики обіцяють різке потепління. Однак медиків це не тішить, адже вони прогнозують збільшення травматизму через ожеледицю.

Протягом вихідних до Восьмої клінічної лікарні з діагнозом "обмороження" потрапило шестеро людей. Двоє з них замерзли не в останню чергу завдяки зеленому змію. Решта - через відсутність помешкання...

- Стан хворих стабільний. Наразі ми вичікуємо...Можливо, в одного з пацієнтів буде часткова ампутація пальців, а в іншого - вух. Четверо пацієнтів - це безпритульні, а двоє людей отримали обмороження в стані алкогольного сп'яніння, - розповів Василь Савчин, завідувач опікового відділення Восьмої клінічної лікарні.

Медики рекомендують менше часу проводити на морозі і без потреби не виходити на вулицю. Необхідно також ретельно підбирати одяг: не одягати тісної одежі і взуття, оскільки це сприяє зменшенню кровообігу і швидкому замерзанню.

Усупереч поширеній думці, алкоголь не зігріває, а, навпаки, сприяє розширенню судин і призводить до втрати тепла в організмі, що, своєю чергою, спричиняє швидке замерзання. Також сприятимуть обмороженню кінцівок і косметичні зволожувальні креми. Особливо треба берегтися від обмороження кінцівок тим, хто страждає судинними захворюваннями і цукровим діабетом.

У разі обмороження першого ступеня, для якого характерне почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину в тепле приміщення. Можна зробити масаж кінцівок. Не треба зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалювання, гарячою чи теплою водою тощо) - перепади температури погіршують стан і наслідки обмороження.

У випадку обмороження другого­четвертого ступенів (блідість, втрата чутливості кінцівок) необхідно відігрівати потерпілого за допомогою теплого повітря (наприклад, фен) або води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33 - 34 градусів.

Якщо відігріти неможливо або помітні явні пошкодження шкіри, а також під час транспортування у медичні заклади, на обморожені місця необхідно накласти термоізоляційну (ватяномарлеву, вовняну) пов'язку. Не треба відігрівати потерпілого з обмороженнями гарячою і теплою водою, оскільки швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин і ускладнити процес лікування.

Побільшало також викликів "швидкої" з приводу травматизму через ожеледицю чи переохолодження. За словами Лілії Поважук, за добу таких випадків трапляється 25 - 40 із усіх 400 викликів на добу.

- Наразі таких викликів не найбільше, натомість з очікуваним потеплінням їх кількість різко зросте, адже на вулицях буде слизько. Тож ми вже готуємось, - запевнила Лілія Поважук. За її словами, міська рада виділила додаткові кошти на лікування безпритульних, тож мінімальний набір необхідних ліків є.

У зв'язку із похолоданням у деяких будинках Львова виникли проблеми з теплопостачанням. За словами Романа Мозіля, технічного директора ЛМКП "Львівтеплоенерго", протягом вихідних було кілька випадків зупинки котелень через технічні неполадки. Зокрема, через пошкодження електрокабеля на "штучній підтримці" була підвальна котельня на вул. Акад. Павлова, 6. Працівникам "Львівтеплоенерго" довелося підключати дизельну електропідстанцію, яка вночі підтримувала систему котельні на мінімальному рівні. Заручниками ситуації опинилися мешканці шести будинків. Неполадки через перепади напруги вночі в центральній частині міста були також на котельнях на вул. Пекарській, 1, і Чернігівській, 7. Однак значних аварій протягом вихідних не було, і загалом система теплопостачання міста працювала справно. І попри те, що мешканці Сихівського району постійно скаржаться на недогрів, Роман Мозіль запевняє: "Завдяки під'єднанню "Кінескопівської" котельні Сихову має бути тепло".

Та якщо у своєму помешканні ще так­сяк можна зігрітися, то куди гірше доводиться безпритульним. Цього року міськрада вже не встановлюватиме наметів, де безпритульні могли б зігрітися, дістати медичну допомогу і поїсти. Шанс не замерзнути для них надає центр обліку та нічного перебування безпритульних громадян, що на вул. Кирилівській, 3а. Саме ця установа може стати тимчасовою домівкою для львівських безхатченків.

- Зараз ми використовуємо для нічліжки лише перший поверх. Тут є 33 ліжкомісця, ще ми маємо туристичні килимки і за потреби можемо розмістити безпритульних на підлозі. Приміщення добре опалюється, тому спати зручно. Зараз у нас постійно ночують 32 чоловіки і 6 жінок, тоді як влітку це було 15 - 20 осіб. Окрім цього, проводимо так зване SOSпатрулювання: щоночі їздимо трьома розробленими маршрутами і за потреби забираємо безпритульних з вулиці, - розповів Роман Неклева, соцпрацівник центру.

За його словами, кожен безхатченко перед тим, як залишитися ночувати, повинен пройти медичне обстеження щодо шкірно­венеричних хвороб та відкритої форми туберкульозу. Для цього їм з центру надають скерування у мед­установи. У планах центру - створити пункт денної опіки безпритульних, їдальню та гуртки соціального навчання. Однак для цього банально бракує коштів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4368 / 1.6MB / SQL:{query_count}