Година паркування в центрі міста коштуватиме 5 грн 10 коп.
Марічка Ільїна |
![]() |
- Кого паркуватимемо? |
Міські посадовці планують зменшити кількість машин в центральній частині міста. Для цього вони автоматизують процес паркування та підвищать ціну за годину парковки зі звичної гривні до п'яти гривень і десяти копійок. Нові правила можуть почати діяти вже з вересня.
За словами Миколи Шкургана, начальника управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради, невдовзі з центральної частини міста можуть зникнути паркувальники. Натомість там з'являться паркомати. Оплатити парковку на старих вуличках міста також можна буде, придбавши відповідні абонентські картки на день, тиждень або місяць. Своєрідним ноу-хау для Львова стане можливість оплатити місце для свого авто за допомогою мобільного телефону. Таку практику сьогодні вже використовують у Києві.
- На жаль, сьогодні не всі, хто паркує авто в центральній частині міста, платять за це. Ми хочемо, щоб не було винятків. Для цього ми застосовуватимемо різні заходи - блокування коліс, евакуація авто тощо. Ми сподіваємося, що нова ціна зменшить кількість машин в центрі та збільшить надходження в міський бюджет, - сказав Микола Шкурган.
Незважаючи на високу ціну, львів'яни все ж не зможуть паркувати свої автівки на всіх вулицях старого Львова. Водночас, міська влада так і не запропонувала альтернативних місць для паркування.
Окрім цього, вже нині обмежено в'їзд та парковку на більшості вулиць, прилеглих до пл. Ринок, а саме: на Галицькій, Краківській, Ставропігійській, Друкарській, Вірменській, частково Сербській. А в найближчій перспективі закритими для доступу авто стануть всі вулиці, які розміщені між вулицями Лесі Українки-Валовою-Театральною-Підвальною. Залишати свою машину зможуть лише особи, які там мешкають, однак тільки на ніч. Для парковки є відкритими вул. Січових стрільців, Театральна, навколо "Вернісажу", Чайковського та інші. Міські посадовці вже не раз декларували бажання закрити територію "міста в мурах" для автотранспорту і наголошували, що до 2012 року таки реалізують ці наміри. Щоправда альтернативних шляхів їх об'їзду наразі немає. Як і немає схеми оминання великої кількісті вулиць, які перекриті на ремонт. Намагання "Пошти" з'ясувати, де саме перекриті вулиці і як водіям легкових авто їх об'їжджати, не увінчались успіхом. Микола Шкурган зазначив, що організація руху легкового транспорту не його проблема, і порадив водіям ходити пішки. Щоправда, сам він своєї поради не дуже дотримується і не збирається відмовлятися від власного авто.