Управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради остаточно завершило формування списків багатодітних сімей міста, й тепер їх буде передано у профільне міністерство для подальшого формування Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків. Згідно зі Законом "Про охорону дитинства", багатодітна родина - це сім'я, яка складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей віком до 18 років.
- Інформацію збирали за особисто поданими заявами та копіями документів, а також за інформацією, яку змогли дістати з інших джерел, зокрема з паспортних столів ЛКП, управління соцзахисту, селищних рад с. Рудного, Брюховичів та Винників, - каже спеціаліст управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міськради Ліна Полихата.
У кожному районі Львова чиновники порахували, скільки є багатодітних родин. Найбільше таких мешкає у Залізничному - 546 (із них 349 сімей звернулося особисто) та Франківському районах - 497 (334 особисто). Далі йдуть Шевченківський - 484 багатодітні сім'ї (371 звернулася особисто), Сихівський - 391 родина (301 особисто) та Личаківський райони - 387 родин (223 особисто). Найменше багатодітних сімей зареєстровано у Галицькому районі - 185, із них 143 звернулися особисто.
- Отож, станом на 1 грудня 2009 року особисто зареєструвалася та здала документи на підтвердження у відділи соціальної роботи по районах 1721 багатодітна сім'я. Загальна кількість облікованих багатодітних сімей Львова - 2624 сім'ї, - каже Ліна Полихата.
У пресслужбі міськради зазначають, що ВРУ прийняла новий закон, який розширює спектр багатодітних сімей, які можуть претендувати на пільги, а також збільшує асортимент цих пільг. Цей закон набуде чинності з 1 січня 2010 р., щоправда, наразі ніхто з посадовців не каже, чи будуть закладені на це кошти у бюджеті. Документи родини здавали у два відділи молоді, сім'ї та спорту райадміністрацій, а також соцзахисту. Останній передає пакет документів до ЛКП, щоб згодом родинам надавали пільги на оплату. Також цим родинам спершу ще мають видати спеціальне посвідчення, яке дає право на пільги. Наразі не відомо, коли ці посвідчення надрукують та нададуть.
А от щодо пільг, які згаданим законом передбачені, то це: 50% знижка плати за квартплату у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю); 50% знижка плати за газопостачання, електропостачання та інші послуги. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає у приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Також передбачено й 50% знижку вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення. Також мова і про позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.