Без феєрверків

В Україні ретельно перевіряють стан пожежної безпеки нічних клубів

В Україні ретельно перевіряють стан пожежної безпеки нічних клубів

Жахлива трагедія у пермському нічному клубі "Кульгавий кінь", де внаслідок використання феєрверків виникла пожежа і забрала життя 146 осіб (серед них - двоє громадян України) та ще понад 80 людей перебувають у лікарнях, спонукала українську владу проводити заходи на випередження та недопущення таких страшних подій у нас.

Нагадаємо, що пожежа в пермському клубі сталася вночі 5 грудня під час святкування 8ї річниці закладу. На святковому заході були присутні майже 300 людей. Займання сталося через неправильне поводження з піротехнікою. За фактом пожежі порушені кримінальні справи, заарештовано кількох осіб, зокрема керівництво клубу, директора фірми, що доставляла піротехніку в клуб, а також державного інспектора Пермського краю з пожежного нагляду. Останнього підозрюють у недбалості. Фігурантом кримінальної справи стала й інспектор відділу Держпожежнагляду у Лєнінському району Пермі. Адміністрація Пермі у повному складі подала у відставку. Після пожежі в клубі правоохоронці та прокуратура провели перевірки, під час яких з'ясувалося, що в закладі були порушені норми пожежної безпеки, а деякі з працівників були найняті незаконно. Ба більше, стало відомо, що заклад працював за двома підробленими техпаспортами!

Після російської трагедії перший віцепрем'єр­міністр України Олександр Турчинов 11 грудня дав доручення вжити вичерпних заходів для безумовного виконання вимог пожежної безпеки органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також фізичними особами, особливо у місцях масового перебування людей.

Передусім це стосується нічніх розважальних клубів. Доручення адресоване міністрам з питань надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку та будівництва, внутрішніх справ, культури і туризму, голові Держкомтелерадіо, Раді міністрів АРК, обласним, Київській та Севастопольській адміністраціям. Як інформує сайт Кабінету Міністрів України, доручено посилити профілактичну та роз'яснювальну роботу серед населення стосовно дотримання правил пожежної безпеки, особливо з піротехнічними засобами.

Крім того, на тлі логічного урядового доручення схожого розпорядження про посилення нагляду за використанням піротехнічних виробів під час масових заходів наразі не видавала ні Львівська облдержадміністрація, ні Львівська міська рада. "Пошта" принагідно поцікавилася у представників обласної та міської влади, що роблять, аби у нас не повторилося жахіття нещодавнього російського інциденту. Як­от, чому б не видати розпорядженя про повну заборону використання феєрверків у велелюдних приміщеннях (зокрема, й нічних клубах) задля безпеки людей?!

Мусимо констатувати прикрий факт - владі наразі чомусь не до таких заходів на випередження, адже всі в один голос заявляли, що це не в їхній компетенції, а лише управління МНС, себто вогнеборців. Начальник Головного управління надзвичайних ситуацій Львівської обласної держадміністрації Олексій Титаренко, наприклад, на тему пожежної безпеки у нічних клубах взагалі не захотів спілкуватися з "Поштою". Мовляв, це "питання, завдання та компетенція управління МНС у Львівській області".

Щоправда, коли стається біда, то всі фінансові витрати, нагадаємо, лягають саме на плечі влади. Тоді постає риторичне запитання - навіщо потім вишукувати кошти з того ж резервного фонду бюджету, якщо завчасно не було зроблено жодних застережних заходів, зокрема, зі суворим покаранням порушників.

Управління МНС у Львівській області досі мовчить про виконання вимог пожежної безпеки у тих же нічних клубах міста та області. Особливо у "гарячий" час - напередодні новорічних вечірок та корпоративів, де й полюбляють використовувати феєрверки. Відомо лише, що нічні клуби вогнеборці, згідно із законодавством, можуть перевіряти лише один раз на рік. "Щороку в грудні працівники МНС, згідно з річними планами, перевіряють місця, де святкуватимуть Новий рік та проводитимуть для дітей новорічні ранки. Якщо у цьому запланованому списку є нічні клуби, то їх, звісно, також перевірятимуть. Якщо буде розпорядження виконавчих органів влади провести заходи щодо виконання вимог пожежної безпеки, то наші працівники проведуть такі заходи позапланово. Без юридичних підстав такі перевірки проводити не можемо", - зазначив "Пошті" керівник пресцентру ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко.

Тим часом напередодні новорічних та різдвяних свят еменесники спільно з міліціонерами проводять традиційні щорічні перевірки місць реалізації та зберігання піротехнічних засобів. Згідно з чинним законодавством, реалізація піротехнічних виробів на ринках заборонена, а власники крамниць, які спеціалізуються на продажах пожежонебезпечних товарів, повинні мати сертифікати їхньої якості та спеціально обладнане приміщення для зберігання цього краму. Крім того, фахівці МНС контролюють, кому продається піротехніка. Нагадуємо, що її можна продавати особам від 18ти років! А ось Кодексом України про адмінправопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст.1956 КУпАП) - накладення штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених товарів.

Управління з питань НС Львівської міськради через пресслужбу звертається до городян та гостей міста з проханням під час святкування новорічних свят бути обачними та дотримуватися правил користування піротехнічними засобами.

"Ті, хто вирішить порушити нічну тишу та темряву гучним та яскравим шоу з допомогою феєрверків чи петард, мусять пам'ятати хоча б основні правила поводження з піротехнічними виробами, аби не стати їх жертвою", - каже начальник управління з питань НС та цивільного захисту населення міськради Володимир Рощин. Принагідно зазначимо: щоби свята не були зіпсовані, не купуйте піротехніку з рук на ринках, дивіться на термін її придатності та вимагайте у продавця сертифікат на продукцію та інструкцію із застосування. І, звісно, пам'ятайте, неякісна та несертифікована піротехніка може стати причиною каліцтва громадян і призвести до пожежі! Нагадаємо, що торік на Левандівці загорілося кілька гаражів, в одному з яких була контрабандна піротехніка та каністри з бензином і газові балони. Добре, що від цього потужного вибуху ніхто з людей не постраждав. А цьогоріч у серпні під Донецьком одночасно "салютували" понад 60 т піротехніки. Жертв вдалося уникнути й цього разу. Серед версій цього інциденту назвали недбале поводження та зберігання вибухонебезпечних речовин або ж підпал.

Поки управління МНС у Львівській області не налаштовано рішуче до порушників правил пожежної безпеки у нічних клубах, головний міліціонер Львівщини Василь Пісний куди більш категоричний. Він попередив, що правоохоронці закриватимуть ті розважальні клуби, які не дотримються норм пожежної безпеки, щоб не повторилася трагедія, як у Росії. При цьому уточнив, що це питання Управління МВС вирішуватиме спільно з Львівською міською радою та обл­держадміністрацією (до речі, міліціянти налаштовані закривати нічні клуби й тоді, коли там буде виявлено факти продажу наркотиків, а власники не вживають належних заходів. Василь Пісний каже, що нині вже є "підстави для закриття деяких клубів"). Керманич ГУ МВСУ у Львівській області зазначив "Пошті", що правоохоронці перевірятимуть дозволи на продаж піротехнічних засобів.

"Якщо дозвіл не відповідає тим чи іншим вимогам, зрозуміло, що така діяльність буде заборонена. Якщо ж всі дозволи відповідають нормам, то ми можемо лише контролювати їх дотримання згідно з чинним законодавством та чи немає тих чи інших порушень. Загалом на Львівщині є не так багато структур, які мають дозвіл на продаж піротехніки", - говорить Василь Пісний.

Суб'єктивний погляд

Сергій Маруняк,
заступник начальника управління міліції м. Львова:

- Зараз у Львові триває відпрацювання з виявлення незаконного продажу петард та інших піротехнічних виробів на ринках та в магазинах. На виявлення точок продажу такої піротехніки працюють наряди патрульно­постової служби, спецпідрозділу "Беркут" та військових внутрішніх військ. Звісно, з трагічними подіями у російському нічному клубі ретельніше проводитимемо перевірки, зокрема й у нічних клубах. Тим паче, на часі новорічні вечірки та корпоративи, а безпека людей має бути передусім. Наразі ситуація у Львові контрольована, зокрема, й щодо продажу піротехніки. Поки що у місті немає великої кількості місць реалізації петард та феєрверків. Переважно цей продаж зараз зосереджений у магазинах, які мають усі необхідні дозволи. В осіб, які незаконно продають піротехніку, її вилучаємо, а матеріали передаємо до суду. На жаль, немає адмінарешту за такі дії - законодавством передбачений лише штраф.

Ігор Вус,
керуючий розважальним центром "Мі 100":

- Наш розважальний центр цілком безпечний щодо виконання вимог правил пожежної безпеки. Ми чітко їх дотримуємося. Зокрема, усі стіни закладу просякнуті спеціальним протипожежним розчином. Звісно, це дороге задоволення, але таким чином дбаємо про безпеку наших відвідучавчів. Також заклад обладнаний автоматичною системою оповіщення та спеціальними датчиками. А ось восени у нашому закладі працівники МНС проводили навчання - працювали рятувальні служби, була імітація пожежі. Якщо найближчим часом будуть перевірки з боку МНС, ми до них цілком готові. Варто зазначити, що не використовуємо жодну піротехніку в клубі - чітко дотримуємося внутрішнього припису. Новорічні вечірки та корпоративи також будуть без жодних піротехнічних виробів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9767 / 1.65MB / SQL:{query_count}