Чотири за ціною одного?

Теплопостачальники “міняють коней” акурат на “переправі” – узимку і перед виборами. Знайшли час...

Теплопостачальники “міняють коней” акурат на “переправі” – узимку і перед виборами. Знайшли час...

На ЛМКП "Львівтеплоенерго" - основному теплопостачальному підприємстві міста, яке обігріває майже всіх мешканців Львова, потай реструктуризуються і... звільняють усіх працівників. Масштабну реорганізацію розпочав щойно призначений на посаду новий керівник "Львівтеплоенерго" Ігор Іванів. Причому зміни стосуватимуться не лише цього, але й інших трьох основних комунальних підприємств міста: "Залізничтеплоенерго", "Львівводоканалу" та "Львівелектротрансу". Ідея полягає в тому, щоб об'єднати їх у холдинг із єдиним фінансообігом і керівником. Таким чином усі стратегічні підприємства міста будуть зосереджені в одних руках.

Пан Іванів з'явився на "Львівтеплоенерго" ще в жовтні, спочатку як в.о. керівника, і лише з 1 грудня офіційно очолив цю структуру. Та ще влітку, будучи радником міського голови, Ігор Іванів провів своєрідний аудит усіх чотирьох підприємств: вивчив їх структурні підрозділи, основні засоби і, поверхнево, фінансовий стан. За неофіційною інформацією, дозвіл на такий "приватний аудит" дав особисто міський голова Андрій Садовий. За словами самого Ігоря Іваніва, його завдання полягало в тому, щоб знайти шляхи оптимізації роботи цих підприємств. Найліпшим варіантом визнали створення такого собі комунального холдингу.

- Холдинг планують створити на базі чотирьох підприємств. Він матиме єдиного президента і двох заступників - фінансового і технічного. Всі питання вирішуватимуться віртуально. Кошти спрямовуватимуть у ті сфери, які зараз цього найбільше потребують. Потрібно буде сплатити за газ - їх скеровуватимуть туди, потрібно залатати труби - кошти підуть на ці цілі. Окрім цього, плануємо створити окреме дочірнє підприємство на "Львівтеплоенерго" для ремонту мереж та інших спеціалізованих робіт. Бо зараз на водоканалі і на теплоенерго ці служби дублюють одна одну, - поділився планами Ігор Іванів.

Щоправда, для реалізації цих амбітних планів потрібен дозвіл депутатів Львівської міськради. Міські ж обранці схильні розглядати запропоновану реформу, радше, як спробу зосередити потужний фінансовий механізм комунальної господарки в одних руках (фактично в руках міського голови), аніж як спосіб оптимізації роботи підприємства.

- Ми майже два місяці запрошували Ігоря Іваніва як новопризначеного керівника "Львівтеплоенерго" на засідання комісії. І тільки нещодавно він нас таки відвідав і нарешті розповів про свої плани. Іванів запропонував нову схему використання основних засобів підприємства, мінімізацію витрат та кількості персоналу. Згідно з його розрахунками, кількість працівників мала б зменшитися на третину. Щодо створення холдингу, то пан Іванів вважає, що ним має управляти професійна комерційна структура. Та, на мою думку, це буде просто переформатування підприємств під вибори міського голови. Таким чином Андрій Садовий зосередить у своїх руках величезний фінансовий інструмент, - упевнений Василь Попович, голова депутатської комісії з питань інженерного господарства, транспорту та зв'язку Львівської міської ради.

Якщо для створення холдингу необхідна воля міського голови та депутатів, то для внутрішньої реструктуризації "Львівтеплоенерго" потрібен лише дозвіл директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За словами Юрія Гольця, директора цього підрозділу, дозвіл він надав ще влітку.

- Згідно із положенням про роботу департаменту житлового господарства та інфраструктури, керівник підприємства може змінити внутрішню структуру підприємства, якщо вважає, що це покращить його роботу. Про зміну структури "Львівтеплоенерго" департамент повідомили, і після відповідних перевірок ми його погодили. Там справді буде невелике скорочення штату - до ста осіб. Щодо інших комунальних підприємств, то змінити структуру ще хотіли на "Львівелектротрансі", але наразі це питання розглядають, - розповів "Пошті" Юрій Голець.

Натомість реструктуризація спричинила шквал обурення серед працівників "Львівтеплоенерго". Адже повідомлення про звільнення надійшло не сотні осіб і навіть не третині трудового колективу, а всім працівникам "Львівтеплоенерго"! Як наслідок, працівники вирішили страйкувати. За словами члена страйкового комітету Анни Яремко, "повістки" про звільнення надійшли персонально кожному працівникові - від начальника районних відділів до прибиральниці.

- Я працюю у відділі Шевченківського району. Усіх нас повідомили, що з 31 липня 2009 року на підприємстві запроваджено нову структуру. Наслідок - кількість працівників зменшиться, і з 20 лютого 2010 року нас буде звільнено, - розповіла Анна Яремко.

Натомість Ігор Іванів стверджує, що це просто технічна помилка і людей мали не звільнити, а просто перевести на інші посади, передбачені новою структурою. Щоправда, для цього їх справді потрібно звільнити. Та які гарантії, що звільнених працівників візьмуть на роботу на відповідні посади і оклади, - пан Іванів не уточнює.

ЛМКП "Львівтеплоенерго" - основне теплопостачальне підприємство Львова, яке централізовано подає тепло мешканцям п'яти районів міста. Підприємство створене в липні 1965 р. До його складу входить:127 котелень, у тому числі 70 вбудованих; 116 ЦТП (центральних теплових пунктів); 409,4 км теплових мереж. У 1999 році до складу підприємства увійшли ТЕЦ1 та ТЕЦ2 ВАТ "Львівобленерго". Чисельність працівників - 2500 осіб.

За два місяці роботи на підприємстві пан Іванів жодного разу не спілкувався з колективом підприємства і відмовлявся говорити із пресою. Натомість встиг оцінити труби, котли та інші, за його ж словами, "запаси" підприємства на складах, які він збирається просто... продати як непотрібне залізо. Балансову ж вартість підприємства він оцінив у... 200 млн грн. Чи не замала сума, як для одного з найбільших стратегічних комунальних підприємств Львова, у реконструкцію якого щороку вкладають мільйони бюджетних гривень? Не міг згадати новий керівник і такої "дрібнички", як кількості своїх заступників, згідно із новою структурою. Окрім цього, Іванів під час розмови з журналістами відверто "плавав" у цифрах заборгованості мешканців за тепло, структури боргів та інших питаннях, відповідь на які мала б бути очевидною для керівника підприємства.

Нового керівника "Львів­теплоенерго" у Ратуші називають "людиною бізнесу". Щоправда, не уточнюють, якого саме - офіційної біографії людини, яка відповідає за тепло у домівках львів'ян "Пошті" у міській раді так і не надали! Натомість з неофіційних, проте достовірних джерел відомо, що за освітою пан Іванів... стоматолог, а одним з місць його роботи була "Львівська пивоварня", де він виконував обов'язки менеджера з логістики та дистрибуції. Погодьмося, доволі далекі він теплозабезпечення галузі. До слова, не надто задоволений роботою Іваніва і Володимир Шевчук, заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури. У розмові з "Поштою" він зазначив, що проводив нараду з Іванівим про ситуацію на підприємстві і чекає з відрядження міського голову, щоб порадитись.

- Про зміну структури ми вже думали давно. Йдеться про створення окремих структур, одна з яких відповідатиме за виробництво тепла, а інша - за продаж. Подібний досвід застосовується в Польщі, у Вроцлаві. Цю модель ми планували втілити в життя у Львові. Однак реалізовувати цю програму повинні фахівці, тож я матиму розмову саме про це, - зазначив "Пошті" Володимир Шевчук.

У Вроцлаві теплопостачанням міста займається приватне підприємство, яке вкладає туди свої інвестицій. За твердженням експертів, передача цієї сфери обслуговування мешканців у приватні руки є цілком виправданою. У Польщі це поліпшило якість послуг та дозволило зробити теплозабезпечення прибутковим. Виглядає, що подібні плани є й у львівської влади. А пана Іваніва запросили на посаду через менеджерські здібності, яких потребує така реорганізація.

У коридорах Ратуші подейкують, що частину функції нинішніх підрозділів комунальних господарств мали б узяти на себе приватні структури. Щоправда, наразі жодних планів щодо бодай часткової приватизації підприємства або конкурсу на надання послуг відкрито ніхто не озвучував. А з огляду на зацікавлення нового керівника не так процесом теплозабезпечення, як майном підприємства, постає питання, хто саме поклав око на частину активів міста?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4154 / 1.64MB / SQL:{query_count}