Газовий зашморг

Львів розплачуватиметься за блакитне паливо комунальним майном?

Львів розплачуватиметься за блакитне паливо комунальним майном?

Теплопостачальні підприємства Львова хочуть взяти кредит під заставу міського майна, щоб погасити заборгованість перед ДК "Газ України". Це питання розглядатимуть нині на сесії Львівської міської ради. Водночас, експерти стверджують, що така позика не є необхідною, натомість створює ризики передачі нерухомості Львова комерційним структурам.

Нагадаємо, ще у липні депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу, якою дозволили ЛМКП "Львівтеплоенерго" і ЛКП "Залізничтеплоенерго" взяти кредит відповідно на 30 та на 1 млн грн. Кредит хотіли взяти на три роки під 18,5% річних, з яких 9,25% річних зобов'язалось гасити Міністерство фінансів України. Суттєвими умовами, за яких депутати погодилися на позичання коштів, було те, що кредит тепловики могли взяти лише в Ощадбанку, а запорукою надійності міста як позичальника мали бути лише гарантії Кабміну. Однак у жовтні Ощадбанк відмовився кредитувати теплопостачальні підприємства Львова лише під державні гарантії:

- Ощадбанк пропонував, щоб ми надали в заставу майно, а саме комунальні приміщення, які орендує Ощадбанк і в яких є його відділення, - розповів "Пошті" Андрій Чернецький, начальник управління інженерного господарства ЛМР.

Водночас, відповідна ухвала міськради не передбачала можливості застави, тож питання кредиту зависло. Після початку опалювального сезону, коли питання газу, а, отже, розрахунків із ДК "Газ України" стало одним з першочергових, у Ратуші знов заговорили про потребу кредиту. Міська влада вирішила не покладатися на урядові гарантії і розширити поле маневру. Тож на сьогоднішньому засіданні сесії депутатам пропонують внести зміни до липневої ухвали. Зокрема, дозволити брати кредит не тільки в Ощадбанку, але і в інших банківських установах, а до державних гарантій додати заставу - комунальне майно.

Як зізнався "Пошті" Андрій Чернецький, переговори про можливість кредитування вже велися з кількома комерційними банками. Щоправда, граничного відсотка і конкретного заставного майна наразі не обговорювали.

Що цікаво, первісна ініціатива кредитування належала Юлії Тимошенко, яка ще влітку рекомендувала усім теплопостачальним підприємствам України брати кредит в Ощадбанку під державні гарантії, щоб уникнути заборгованості за газ. А доцільність цього кредиту експерти, з якими спілкувалася "Пошта", заперечують. Зокрема, Мирон Терех, директор "Залізничтеплоенерго", запевняє, що його підприємство може обійтися без позики:

- "Залізничтеплоенерго" заборгувало за газ 8,5 млн грн, більшу частину цих грошей нам мають покрити, згідно із кількома постановами Кабміну. Якщо ці питання будуть вирішені позитивно, то ми виплачуватимемо решту боргу зі своїх обігових коштів. Хоч ми планували брати 1 млн грн кредиту в Ощадбанку під державні гарантії і невисокі відсотки. Однак, зважаючи на те, що зараз йдеться про комерційні банки і майно під заставу, ми, напевно, утримаємось, - резюмував Мирон Терех.

Чи буде за таких умов брати кредит "Львівтеплоенерго", чи, можливо, теж покриватиме свої борги власними коштами, дізнатись у керівництва підприємства "Пошті" не вдалося. Новий директор підприємства Ігор Іванів відмовляється спілкуватися з пресою і не дає коментарів. Тож інформація про стан справ на теплопостачальному підприємстві, яке обігріває майже все місто, наразі не доступна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4727 / 1.56MB / SQL:{query_count}