Зависло у повітрі

Передача 103 військових будинків у комунальну власність Львова наразі відкладається

Передача 103 військових будинків у комунальну власність Львова наразі відкладається

Питання передачі військових житлових будинків у комунальну власність Львова фактично заморожене, бо воно зависло у Кабміні. Про це "Пошті" зазначила вчора в. о. начальника управління житлового господарства Львівської міськради Наталія Герус. "Згода власника, себто військових, на їх передачу є. Місто працювало по одній попередньо узгодженій схемі, але у самому кінці правила гри урядом було змінено. І це вже не залежить від керівництва міста", - зазначає Наталія Герус. Співрозмовниця каже, що під час візиту глави уряду до Львова
1 грудня міський голова підніматиме це питання.

Місто вже прийняло 36 військових житлових будинків у комунальну власність. Тоді на їх ремонт та інженерні мережі кошти виділяло Міноборони. "Щодо передачі решти 103 будинків, то на ім'я прем'єр­міністра України було надіслано листа щодо прийняття у власність територіальної громади Львова відомчого житлового фонду та шести земельних ділянок вивільнених військових містечок м. Львова. Була домовленість, що військові передають Львову свої містечка для компенсації витрат на ремонт будинків та їх інфраструктури, які будуть прийняті у комунальну власність. Відповідно, місто продає землю й на вилучені кошти ремонтує житловий фонд та наявні інженерні мережі. Власне вже був підготований документ про передачу військових містечок, але уряд не прийняв його. Прем'єр заявила, що Мін­оборони само продасть військові містечка, а з вилучених коштів буде профінансовано ремонт військових будинків", - каже Наталія Герус.

Військові будинки нині перебувають у жахливому антисанітарному стані й потребують капремонтів. Посадовці мерії підрахували, що вартість ремонтних робіт, які там необхідно виконати, становить 49,5 млн грн, а вартість ремонтних робіт інженерної інфраструктури, яка обслуговує цей житловий фонд, - 15,7 млн грн.  Разом на все потрібно понад 65 млн грн.

Суб'єктивний погляд

Богдан Петраш,
начальник відділу експлуатації житлового фонду управління житлового господарства Львівської міськради:

- Загалом нині у Львові є майже 400 відомчих будинків, які належать військовим, Львівській залізниці, автобусному та танковому заводам, заводам ЛОРТА, "Автонавантажувач" та іншим. Залізниця вже більшість своїх будинків передала у комунальну власність міста. Військові ж будинки є проблематичними, бо вони у найгіршому стані - конче потребують ремонту, там старі ліфти, опалення та каналізація, погана покрівля. Таких будинків є 103. Здебільшого у Львові вони сконцентровані у Сихівському, Франківському та Шевченківському районах. Найбільше ж їх у Сихівському районі. З 2007 р. місто прийняло у комунальну власність 36 військових будинків, на ремонт яких Міноборони виділяло кошти. Відповідно, місто за ці гроші здійснило капітальні ремонти будинків та їх інженерних мереж.

Іван Лозинський,
голова Сихівської райадміністрації Львова:

- Це дійсно велика проблема. У нашому районі є 30 військових будинків, зокрема, на вул. Стрийській, Максимовича та Гашека. Мешканці з цих будинків масово звертаються до нас по допомогу, бо там то каналізація протікає, то дах тече. Ці будинки перебувають у жахливому стані й потребують ремонтів. Нам вже було передано 16 будинків, на ремонт яких Міноборони виділило майже 11 млн грн.

Степан Павлюк,
голова комісії з питань житлової політики Львівської міськради:

- Передача військових будинків у комунальну власність дійсно є складною проблемою. Військові мають підготувати це житло для передачі місту й ініціатива має йти від них. Вважаю, що військові будинки потрібно приймати у комплексі з об'єктами інженерних мереж. Адже опісля виходить, що котельні згодом залишаються на балансі військових, а коли розпочинається опалювальний сезон, виникають проблеми з подачею тепла. За час каденції цього дипкорпусу всі відомчі будинки, які були готові до передачі, були прийняті у комунальну власність. Продовжуватимемо цю роботу й надалі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4513 / 1.57MB / SQL:{query_count}