До процвітання спільно з усіма

Застосовуючи кластерну систему співпраці, “Світоч” розвивається сам і допомагає в цьому іншим

Застосовуючи кластерну систему співпраці, “Світоч” розвивається сам і допомагає в цьому іншим

Економічна криза в Україні внесла значні корективи в економічні показники Львівщини. Згідно з даними головного управління статистики у Львівській області, обсяг промислової продукції області у січніжовтні 2009 року зменшився на 22,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Не минуло це і харчову промисловість. Водночас криза посилила розрив між малими і великими підприємствами. І ключову роль в економіці взяли на себе так звані підприємства­кластери. Яскравим представником такого типу підприємства є ЗАТ "Львівська фірма "Світоч".

Головний акціонер ЗАТ "Світоч" компанія Nestle S.A. успішно реалізує політику довгострокового розвитку підприємства. Більша частина прибутку реінвестується в модернізацію та реконструкцію виробництва, оптимізацію виробничого циклу та придбання нового обладнання.

За словами Геннадія Радченка, директора з корпоративних питань Nestlе в Україні та Молдові, "Світоч" зараз фактично перетворюється на регіональний виробничий центр компанії. При цьому фабрика провадить політику максимального перепрофілювання на сировину і потужності місцевого виробника.

- У нас є програма розвитку місцевих постачальників, яка має назву "Господар". Наразі ми працюємо з імпортом 50 на 50. Але, зважаючи на те, що відбувається з доларом, найближчим часом ми майже повністю переорієнтуємося на місцевого виробника. Зокрема, з першого грудня запускаємо лінію з виробництва кавових міксів три в одному. Для їхнього виробництва ми імпортуватимемо лише каву, все інше, включно з упаковкою, постачатимуть місцеві виробники. Всі ці зміни - це інвестиції в модернізацію й оновлення існуючого виробництва, а, отже, вони дадуть додаткову роботу для підприємств, які з нами спів­працюють, - стверджує Геннадій Радченко.

Кластерна модель взаємодії з іншими підприємствами, яку застосовує "Світоч", дає позитивні результати не тільки самому підприємству, але й партнерам.

За словами Романа Царука, комерційного директора ЗАТ "Рівнеборошно", яке постачає підприємству борошно, попри роботу на однакових зі "Світочем" міжнародних стандартах виробництва і контролю якості ISO, все ж довелось коригувати певні критерії роботи. Наприклад, замінили вікна у сховищі для муки на металопластикові, щоб, якщо вони розіб'ються, шматочки не потрапили в сировину; змонтували магніти, які вишукують металеві часточки в сировині.

- "Світоч" - наш стратегічний партнер. Це одна з небагатьох фірм, яка працює за "білою" схемою і чітко виконує взяті на себе зобов'язання. І, звичайно, вимагає того ж від нас. Тож нам все ж довелось деякі наші стандарти підвищити для цього клієнта. Дрібниці, які, однак, дуже важливі, - розповів Роман Царук.

Своєю чергою, Уляна Сеник, директор ТзОВ "Барви", взагалі запевняє, що задля того, щоб отримати і втримати такого замовника, їм довелося суттєво підвищити власну якість обслуговування.

- Наша пральня вже сім років співпрацює зі "Світочем" - ми доглядаємо за робочим одягом "світочанців". І це підприємство є нашим стратегічним партнером: третина замовлень йде власне з цього підприємства. Санітарний лікар підприємства перед тим, як почати з нами працювати, провела екскурсію цехами, показала етапи виробництва, ознайомила з технологією. Вже виходячи з цього, ми підбирали мийні засоби, які відповідають їхнім вимогам. А вимоги дійсно високі, тож нам довелося підтягувати свої стандарти до стандартів "Світоча", - розповіла пані Уляна Сеник. При цьому додала, що таким чином підприємство не тільки отримало стабільного клієнта, але й суттєво підвищило свою конкурентоспроможність, а, отже, змогло легко залучити нових замовників.

Схожа ситуація і з ТзОВ "Прем'єр груп", яке виготовляє етикетки для продукції "Світоча". Зокрема, за словами Андрія Коцюка, інженера­технолога цього підприємства, фахівці з компанії Nestlе перед тим, як укласти угоду, перевірили готовність підприємства виконувати таку роботу.

- Нам надали ґрунтовні поради щодо реорганізації, оптимізації роботи та контролю якості продукції. Це стало поштовхом для того, щоб ми підвищили наші внутрішні стандарти виробництва. Зараз у планах - отримати сертифікат відповідності стандартам ISO, який визначає, що ми гарантовано отримуємо продукцію належної якості. Співпраця з фірмою "Світоч" вражає як рівнем кваліфікації спеціалістів керівної ланки, так і відповідальністю працівників підрозділів. Зараз ми прагнемо сягнути такого ж рівня і на нашому виробництві, - резюмував Андрій Коцюк.

Інвестування і розширення виробництва неможливі без будівельномонтажних робіт. Тож цілком логічно, що, за значних темпів розвитку підприємства, доводиться часто звертатися до будівельних фірм. Попри те, що це зовсім непрофільна для "Світоча" галузь, високих стандартів якості виконання робіт ніхто не скасовував. ТзОВ фірма "Каменяр", яка співпрацює зі "Світочем" вже 15 років, відчула це на собі. Підприємство виконує специфічні проектні та будівельні роботи, пов'язані з реконструкцією та модернізацією виробничих та офісних приміщень. Але навіть з таким великим досвідом роботи підприємству довелося освоювати специфічні стандарти, яких вимагала компанія Nestlе.

- Ми часто працюємо в екстремальних умовах у святкові та вихідні дні, виходячи з потреб виробництва. Виконання робіт вимагає точності та акуратності, оскільки вони ведуться на чинному виробництві без його зупинки, - каже заступник генерального директора Євген Демчина.

ТзОВ фірму "Каменяр" залучили на будівництво логістичного терміналу у селі Малехові, а однією з останніх робіт було проектування та будівництво в мінімальні терміни перехідної галереї, яка з'єднує два виробничі корпуси львівського підприємства.

Тож зрозуміло, що влада теж розуміє значення "Світоча" для регіону.

- Це підприємство є одним із бюджетоутворюючих підприємств області, тобто одним із найбільших платників податків. Воно не тільки стабільно працює, але й постійно розвивається, створює нові робочі місця і, головне, - залучає додаткові потужності для свого обслуговування. Таким чином розвиваються й інші підприємства області. "Світоч" завжди був брендом Львова в Радянському Союзі, зараз завдяки корпорації Nestlе його обличчя дещо змінилося в напрямку найвищих стандартів цієї корпорації. Підприємство однозначно залишається ключовим для області, - зазначив Валерій П'ятак, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації. При цьому додав, що навіть не уявляє Львівщину без "Світоча".

Довідка

2008 року ЗАТ "Світоч" виробило понад 21,4 тонни продукції. Це становить майже півтора відсотка від загального обласного показника виробленої та реалізованої промислової продукції. Чистий дохід від її реалізації сягнув 311,5 млн грн, чистий прибуток підприємства становив 9,9 млн грн; інвестиції у виробництво - 12,5 млн грн.

Сплачено податків на суму
35 млн 473 тис. грн, у тому числі: ПДВ - 14 млн 658 тис. грн, податку з прибутку - 6 млн 335 тис. грн. Львівська державна податкова адміністрація визнала ЗАТ "Кондитерська фірма "Світоч" сумлінним платником податків, нагородивши підприємство подякою.

Персонал "Світоча" 2008 р. налічував майже 1000 працівників. У минулому році "світочанам" на 55% збільшили заробітну плату. Як наслідок, їхня середньомісячна зарплата у 2008 році була майже на 30% вищою, ніж у працівників решти підприємств харчової промисловості Львівщини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4633 / 1.62MB / SQL:{query_count}