Львівські науковці, які займаються розробками прикладного характеру, отримали можливість набути навики здобування іноземних грантів на розвиток власних ідей. У Львові запрацює перший в Україні постійний Науковий тренінговий центр.
Під час тренінгів молодих науковців вчитимуть, як правильно подавати замовлення на грант, як заповнювати аплікаційні форми, налагоджувати зв'язки з грантодавцями. У такий спосіб молоді українські науковці зможуть отримати кошти на власні дослідження і конкурувати з іноземними колегами.
За словами Євгена Філяка, голови Львівської обласної громадської організації "Центр розвитку науки", основною проблемою української прикладної науки є невміння учених знайти кошти. А держава ще наразі не зрозуміла, що підтримка науки має бути основою економічної політики країни.
- Для того, щоб продовжувати роботу над власною розробкою багатьом науковцям бракує можливостей. Тому вони або виїжджають за кордон, де їм створюють відповідні умови, або йдуть у бізнес, покидаючи наукову роботу. Наш центр має на меті надати можливість українським науковцям необхідні знання для того, щоб працювати в Україні і пізніше впроваджувати свої розробки в економіку, отримуючи з того прибутки, - розповів Євген Філяк.
Основною аудиторією центру є науковці, які працюють в галузі природничих наук. Однак не оминатимуть увагою і науковців гуманітарного напряму. Головне, щоб їхня наукова діяльність мала конкретне прикладне значення.
Тренінги проводитимуть безкоштовно що два місяці. Набиратимуть дві групи по 15 осіб в кожній: одна складатиметься з молодих науковців, інша - з аспірантів і старшокурсників. Про потребу в такому центрі свідчить і те, що вже зараз вже набрано шість груп охочих. Водночас, організатори запевняють, що набір триває й далі. Просто ймовірно групи формуватимуть не за черговістю подання заявок, а за галузями науки.
- Ми розбиватимемо їх по групах: окремо фізики, біологи, хіміки, і пропонуватимемо їм відвідати тренінги у конкретний час. Окрім цього, на нашому сайті www.sdcenter.org буде розділ, де ми збиратимемо всю можливу інформацію про наявні гранти по галузях з необхідними процедурними питаннями, відгуками і контактами людей, які вже їх здобували. Оскільки різні грантодавці ставлять різні вимоги, які не завжди зрозумілі, - стверджує Євген Філяк.
Перший тренінг відбудеться 20 листопада цього року.