Штраф за несвідомість

Із десяти водіїв дев’ятеро возять іконки і лише один користується паском безпеки

Із десяти водіїв дев’ятеро возять іконки і лише один користується паском безпеки

ДАІ почне активніше штрафувати за непристебнуті паси безпеки та  розмови по мобільному за кермом. Саме на цьому акцентує начальник департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць. За його словами, якби ті, хто загинув під час ДТП, були пристебнуті, третина точно залишилися б живими. Тому тепер інспектори ДАІ почнуть реально штрафувати за ремені. Також каратимуть тих, хто розмовляє по мобільному за кермом. "Торік ми дали команду не педалювати це питання, щоб різко людей не шокувати, але поступово будемо і за це починати штрафувати", - наголосив Сергій Коломієць. Торік у перші дні запровадження жорсткіших штрафів водії дійсно були законослухняні, бо справді їздили з пасками безпеки та не спілкувалися по мобільному.

У ДАІ Львова зазначають, що аналіз ДТП, у яких люди зазнали тілесних ушкоджень, свідчить: у більшості випадків водії та їх пасажири не користувались пасками безпеки під час руху транспортного засобу. Багато хто з водіїв, прагнучи обманути комп'ютер, застібають паски ззаду, щоб "не пищало", а хтось забороняє пристібатись пасажирам, щоб не накликати ДТП. Можливо, вони і не закривають авто, щоб не накликати бандитів, які його вкрадуть? Скажімо, у США паски безпеки допомагають у 77 випадках зі 100, а в разі перекидання - в 91 випадку. Й дійсно за кордоном ані водіям, ані пасажирам не потрібно нагадувати про паски безпеки. Рука кожного, хто сідає в салон автівки, одразу тягнеться до нього. В українців, на жаль, інший менталітет.

"Передбачена адмінвідповідальність за порушення правил користування ременем безпеки насамперед спрямована на зниження ризику тяжкості наслідків при ДТП, а також виховання у водіїв усвідомленої необхідності піклуватися про життя і здоров'я пасажира. До речі, із десяти водіїв дев'ять возять зі собою образки і лише один пристібається паском безпеки. Згідно зі ст. 121 ч. 4 Кодексу України про адмінправопорушення, за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, на водія складають адмінпротокол та стягують штраф від 51 до 85 грн", - зазначила "Пошті" керівник пресслужби ДАІ Львова Людмила Ліб.

Окрім цього, заборонено перевозити дітей, зріст яких менше як 145 см або тих, що не досягли 12річного віку в авто, обладнаних ременями безпеки без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою цих пасків. Останні ДТП, які сталися цього тижня у Львові, свідчать, що діти, які у них постраждали, таки не були пристебнуті.

За словами Людмили Ліб, згідно зі ст.122 ч. 2 цього ж кодексу, за порушення користування водієм під час руху транспортного засобу засобами зв'язку передбачено накладення штрафу від 425 до 510 грн. "Власне, досить часто водії, які говорять за кермом по мобільному, й спричиняють ДТП. Мобілка ж відволікає й водій стає неуважним", - додає вона.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4874 / 1.55MB / SQL:{query_count}