Гостел-стандарт

“Пошта” з’ясовувала, чи може турист у Львові дешево переночувати. Виглядає на те, що під час Євро-2012 гості із не вельми товстими гаманцями ризикують купувати місця у гостелах утридорога або ж… ночуватимуть на вулиці

“Пошта” з’ясовувала, чи може турист у Львові дешево переночувати. Виглядає на те, що під час Євро-2012 гості із не вельми товстими гаманцями ризикують купувати місця у гостелах утридорога або ж… ночуватимуть на вулиці

Проблеми з ночівлею туриста, який подорожує із мінімальними заощадженнями, у світі вже давно розв'язали завдяки такій формі готельної індустрії, як гостел. Це гуртожиток, який надає житло на короткий термін без додаткових зручностей. У номерах одночасно проживає кілька незнайомих людей. Такі заклади, головно, орієнтуються на молодь, яка менш примхлива і найчастіше активно мандрує, навіть попри обмежені фінансові ресурси. Нині Львів посідає перші щаблі серед українських міст за кількістю гостелів, проте виходити за українські рамки і ставати міжнародними організаціями львівські гостели вперто не хочуть. У місті налічується близько двох десятків гостелів, та лише чотири з них мають відповідні міжнародні сертифікати.

- Долучення до міжнародної мережі львівських гостелів триматиме їх на належному рівні. Зокрема, ми, як громадська організація, сприяємо приведенню закладів до певного рівня стандартів, відвідуючи гостели з конфіденційними перевірками. Таємний гість бронює, а опісля живе в кімнаті. У такий спосіб ми робимо висновки про сервіс. Окрім того, сертифікат дозволяє мати входження у загальну базу даних, і турист може легко забронювати собі місце. Гостелу це гарантує постійний обмін міжнародним досвідом, консультації з інспекторами, - розповіла "Пошті" Леся Довганик, директор Львівської обласної молодіжної гостеласоціації.

Щоб отримати міжнародний сертифікат, потрібно відповідати стандартам міжнародних гостеласоціацій. За словами пані Довганик, ці вимоги такі ж, що й до двозіркових готелів. Тож у гостелі повинна бути людина, яка володіє кількома іноземними мовами, належний технічний персонал, кухня та низка інших норм, а вартість проживання не повинна перевищувати 30 доларів.

"Найперше це важливо для поінформованості туристів. Якщо гостел має сертифікат і зареєстрований у всесвітній мережі, то забронювати львівський номер можна навіть з острова Пасхи. Це зручно для туриста, який забезпечує себе житлом у чужому місті", - розповіла "Пошті" Галина Гриник, головний спеціаліст відділу туризму і рекреації ЛМР.

Розмістити невибагливих уболівальників під час Євро­2012 українська влада планує у гуртожитках. Варіантом цілком міг би бути й гостел, але через те, що їхніх адрес нема у всесвітній мережі, завдання знайти прихисток для вболівальника ускладнюється у стократ. Враховуючи підприємливість українців, ціни на попередньо незаброньоване житло або підскочать, або ж місця доведеться перекуповувати у спекулянтів.

Самі ж власники гостелів кажуть, що для самого гостелу користі від міжнародного сертифікату мало. За словами директора гостелу, який побажав не називати свого імені, отримання сертифіката радше нагадує гру в одні ворота. Адже норми асоціацій давно застаріли.

- До прикладу, асоціації вимагають ставити біля ліжка графин з водою та відкривач для пляшок. Та воду зі львівського крана туристи навіть на запах не переносять, а 95% води зараз з пластмасовими кришечками - тож ці пункти стають зайвою морокою, - сказав він "Пошті".

На його думку, кроку вперед потрібно вимагати не тільки від гостелу, але й від тих, хто встановлює нормативи. Тож, якщо за два роки гостели і міжнародні гостеласоціації не дійдуть консенсусу, то футбольні фани матимуть шанс скласти конкуренцію місцевим безхатченкам.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5207 / 1.57MB / SQL:{query_count}