За парти з понеділка?

Карантин урізав львівським учням зимові канікули та скасував весняні. Спудеї, можливо, відпрацьовуватимуть по суботах

Карантин урізав львівським учням зимові канікули та скасував весняні. Спудеї, можливо, відпрацьовуватимуть по суботах

Вимушені тритижневі канікули у вишах та школах через грип, найімовірніше, таки закінчаться наступного понеділка, 23 листопада. Цього ж дня мала би повернутися у дитсадки й малеча.

"Я за те, щоби навчальний процес у школах відновився з 23 листопада", - зазначив учора "Пошті" начальник управління освіти Львівської облдержадміністрації Павло Хобзей. Через карантин школярам, як би вони цього не хотіли, доведеться надолужувати пропущене. Тому на Львівщині буде скорочено зимові канікули, а весняних узагалі не буде. "Зимові канікули триватимуть із 1го до 10 січня. Весняних не буде взагалі. Замість них буде кілька вихідних на Великдень. Рекомендуємо вихідні з п'ятниці, 2 квітня, до вівторка, 6 квітня, включно", - каже Павло Хобзей.

Окрім цього, обласне управління освіти рекомендує шкільним педагогічним колективам, щоби відпрацювання тривало по суботах. "Ще раз наголошуємо - рекомендуємо! Кожен трудовий колектив має вирішувати це сам", - додає головний освітянин Львівщини.

В управлінні освіти Львова чекають, яке рішення 19 листопада ухвалить Кабмін, Міністерство освіти та науки, головний санітарний лікар держави. "Наразі остаточної інформації, коли діти повернуться у школи та дитсадки, не маємо. 19 листопада уряд має вирішити - карантин у галузі освіти завершити чи його варто ще продовжити. Якщо епідеміологи скажуть, що ситуація зі захворюваністю на грип та ГРЗ серед дітей нормалізувалася, то я за відновлення навчального процесу. Адже немає нічого дорожчого за здоров'я та життя дітей", - каже "Пошті" начальник управління освіти Львівської міськради Надія Оксенчук. Зараз відомо, що у Львові 5, 6, 7, 8 та 10 класи відпрацьовуватимуть уроки за рахунок навчальної практики, тоді як 9 та 11 класи - завдяки ущільненню тем, самовивченню матеріалу та, можливо, додаткових консультацій. "У школах Львова суботи не будемо відпрацьовувати - і щоб не було додаткового навантаження для учнів і, щоб не оплачувати подвійну оплату для педагогів за вихідний", - додає Надія Оксенчук.

Щодо вишів, то Міносвіти задля забезпечення виконання навчальних планів рекомендує їх керівникам після відновлення занять внести корективи до графіків навчального процесу, передбачивши до кінця 2009 р. шестиденний робочий тиждень, ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, а також скорочення тривалості зимових канікул та перенесення початку занять у другому семестрі. За інформацією пресслужби Мін­освіти, керівники вишів, незалежно від форми власності і підпорядкування, зобов'язані розробити заходи щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів.

Суб'єктивний погляд

Марія Яцейко,
голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти та науки:

- Розуміємо, що навчальні програми треба виконати. Зараз вивчаємо громадську думку педагогічних колективів Львівщини щодо відпрацювань після карантину. Остаточно ж механізм відпрацювання ще не погодили. Вивчивши бачення освітян регіону, на початку наступного тижня під час зустрічі з начальником обласного управління освіти усі свої рекомендації щодо відпрацювань винесемо на спільне обговорення. Певна, що загалом знайдемо порозуміння, щоби було і законно, і полюдськи. Головне - будемо йти назустріч учителеві! Зрозуміло, що додатково коштів на оплату праці вчителів по суботах ніхто не виділить. Як варіант - тим педагогам, які працювали усі дні під час карантину, можна додати певну кількість днів і до відпустки.

Валентина Косоловська,
лікар­епідеміолог Львівської обласної СЕС:

- Ситуація поліпшилася, бо втричі менше хворих дітей на грип та ГРЗ. Якщо на 9 листопада на Львівщині занедужало 5950 дітей, то 14 листопада нездорових було 1250 осіб. Звісно, кількість хворих дітей зменшувалася і завдяки карантину. Після завершення ж карантину закладам освіти рекомендуватимемо вжити низку обмежувальних заходів та посилити протиепідемічні заходи, як­от, збільшення тривалості перерв у школах, відповідно, за цей час треба провітрювати приміщення. Також варто не забувати про вологе прибирання. Медсестри у школах (де вони є) та вчителі мають слідкувати й за тим, аби хворі діти не ходили до школи. Аналогічне стосується й дитсадків.

Олег Когут,
заступник начальника Львівської обласної СЕС:

- Хоча й епідпоріг на Львівщині залишається перевищеним, ситуація зі захворюваністю дітей поліпшилася. Минулого тижня у Львові хворих дітей поменшало втричі. Найбільше ж недужих було у віковій категорії
7 - 14 років - 965 із 2653 загалом. За час епідемії на Львівщині маємо два летальні випадки серед дітей. Цей тиждень покаже, якщо динаміка захворюваності й надалі зменшуватиметься, то карантин у вишах, школах і дитсадках варто припинити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4083 / 1.58MB / SQL:{query_count}