Водопроцедури

“Пошта” з’ясовувала, наскільки реальними є обіцянки міського голови запровадити до нового року у Львові цілодобове водопостачання

"Пошта" з'ясовувала, наскільки реальними є обіцянки міського голови запровадити до нового року у Львові цілодобове водопостачання

Чиновники Ратуші не сумніваються, що до 1 січня 2010го цілодобове водопостачання у Львові буде. Головний аргумент - "інакше нам роботи у всій області не знайти". Натомість експерти переконані: реалізувати такий масштабний проект у короткі терміни - не реально. Керівництво "Львівводоканалу" чекає на результат, адже цього разу до реалізації проекту підприємство не залучили. А мешканці просто сподіваються...

Мрія всіх львів'ян - мати воду незалежно від часу доби - має шанс здійснитися. Прем'єр­міністр України Юлія Ти­мошенко на осінь зробила Львову подарунок, давши із держбюджету 191 млн грн на завершення програми "Водопостачання та каналізації міста Львова". Відмовитися від щедрого дарунка міський голова Андрій Садовий не зміг, адже довго і слізно просив ці кошти. Однак з'ясувалося, що використати їх буде складніше, ніж отримати. Адже до завершення бюджетного року залишилось трохи більше місяця і, якщо до 25 грудня гроші не освоять, вони повернуться у держбюджет... А міська влада залишиться з мільйонними боргами перед підрядниками і головне - без очікуваної та потрібної перед майбутніми виборами мера води!

За словами Олега Іщука, директора департаменту фінансів ЛМР, зважаючи на те, що ЛКП "Львівводоканал" не має права бути розпорядником державних субвенцій, 100 млн грн надійшло на рахунки департаменту житлово­комунального господарства ЛМР. Ще 91 млн грн - на спеціальний рахунок у Держказначействі.

За ці кошти планують організувати цілодобове водопостачання у двох районах міста, де досі подають воду за графіком: у Личаківському та частині Шевченківського районів. Для цього потрібно замінити 9 км аварійної ділянки водогону "Плугів - Золочів", реконструювати водопровідні насосні станції "Винники" та "Миколаїв", замінити збірний водогін на водозаборі "Крехів" та виконати низку інших робіт.

Керівництво "Львівводоканалу" наразі багатозначно мовчить... Основним розпорядником коштів є департамент ЖКГ ЛМР, тож і ґулі, і слава дістануться йому. Для того, щоб гарантувати цілодобову воду у домівках львів'ян, потрібно не тільки провести реконструкцію об'єктів, але й випробувати водопровідну систему міста. А це теж потребує часу.

А саме його Львову й бракує. Підприємства­підрядники розпочали роботи на своїх об'єктах лише із середини жовтня. Зважаючи на пору року і примхливу львівську погоду, часу залишається ще менше...

Натомість Юрій Голець, друга після міського голови відповідальна за реалізацію цього проекту особа, впевнений - вода буде! Мусить бути - 25 грудня Юлія Володимирівна особисто приїде відкривати водогін "Плугів - Золочів" і запускати воду в місто.

- Ми мусимо встигнути зробити всі роботи вчасно - інакше я буду змушений шукати роботу поза межами області. Тут ніхто не прийме, - резюмує Юрій Голець. Незважаючи на вимушену впевненість, чиновник розуміє, що реалізація масштабного проекту важка і трудомістка, тим паче в такі короткі строки.

- Фінансування таких проектів потрібно проводити навесні, коли є час провести тендер, знайти підрядників і нормально приступити до робіт. А не восени, коли все робиться галопом, і погода не дозволяє адекватно виконувати роботи, - зазначив "Пошті" пан Голець. При цьому додав, що департамент вже виплатив аванс підрядникам: 30% від загального кошторису.

Щоправда, один з двох найбільших генпідрядників - корпорація "Енергоресурс­інвест" - запевняє: роботи виконають вчасно. Головне, щоб міська рада їх оплачувала і ... сплатила старі борги за попередні об'єкти.

- Проблем зараз немає. Все йде за планом. Ми знайшли потрібну кількість субпідрядників. Окрім цього, самі володіємо значним трудовим ресурсом. Були певні проблеми з кошторисною документацією, яку міськрада робила поспіхом і за заниженими цінами, однак вже зараз ми це виправили, - запевнив Роман Бачевський, заступник президента корпорації "Енергоресурс­інвест". При цьому додав, що корпорація отримала лише аванс, до речі, значно менший, ніж зазначав Юрій Голець.

Депутати міськради теж не стоять осторонь, хоча не надто вірять у реалізацію цього проекту. Олег Породко, член постійної депутатської комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв'язку ЛМР, запевняє: комісія прискіпливо слідкує за виконанням робіт на цьому об'єкті.

- Ми маємо тісний зв'язок із одним з основних генпідрядників - "Енергоресурс­інвестом". Однак, на думку комісії, цей проект стане перехідним. Адже, поперше, роботи почали пізно, а, подруге, не вистачає субпідрядних організацій на виконання всіх необхідних робіт. Ми розраховували, що тільки на зварювальні роботи при прокладанні труб потрібно три місяці. А тут є неповних 6 тижнів! - обурюється Олег Породко.

Щоправда, поінформованість депутатів дещо сумнівна, адже депутат визнав, що жодною інформацією про виконання робіт не володіє, хоча підрядник двічі на день звітується перед департаментом ЖКГ, яке є і замовником робіт, і розпорядником 191 мільйона урядових гривень. Ймовірно, контролювати такий важливий для міста процес - занадто важка праця для міських обранців...

Натомість Василя Поповича, голову постійної депутатської комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв'язку ЛМР, дуже хвилює доля місцевого бізнесу, який не зміг отримати частини запланованих робіт і таким чином потерпів фінансово:

- Левову частку замовлення отримала київська фірма ВАТ "Спеціалізоване монтажне управління № 24", яку просунули на державному рівні. А наші підприємства залишилися без роботи!

При цьому Василь Попович визнає, що місцевих потужностей для таких робіт у такі короткі терміни мало. Хоча, якби роботи виконували протягом року, то це можна було б зробити і силами місцевого бізнесу. Крім того, за словами депутата, ширяться чутки, що київський генпідрядник має проблеми з постачанням труб для основного водогону "Плугів - Золочів". Мовляв, такий тип труби виготовляє лише одне підприємство в Україні, а там немає потрібних для міста дев'яти кілометрів...

Тож виглядає на те, що практика радянських п'ятирічок триває. Цього разу - "година Х" - вибори. Юлія Тимошенко сподівається на прихильність львів'ян, адже гроші на воду вона дала. Андрій Садовий також пам'ятає, що вибори мера - не за горами, тож користується моментом - і жене всіх коней. Ті ж, хто безпосередньо відповідатиме за роботу, хапаються за голови. Але сподіваємося, що після "водно­передвиборного" спринту за голови не доведеться хапатися й львів'янам...

Довідка

Графіки подачі води

Залізничний район та 1 - 2 поверхи будинків усього міста - цілодобово;
Галицький, Сихівський, Франківський, Шевченківський райони - з 6.00 год. до 24.00 год.; Личаківський район - з 6.00 год. до 11.00 год. та з 18.00 год. до 23.00 год.; частина Шевченківського району, обмежена вулицями Золота - Єрошенка - Бортнянського - Братів Міхновських - Городоцька - Степана Бандери - Матейка - Озаркевича - Ярослава Мудрого - Шевченка - з 6.00 до 10.00 год. та з 18.00 до 22.00 год.

Згідно з інформацією ЛМКП "Львівводоканал", станом на травень 2009 року 89% львів'ян отримують воду цілодобово або 18 годин на добу, 11% - за графіком 8 - 10 год. на добу.

Суб'єктивний погляд

Любомир Буняк,
екс-­міський голова Львова:

- Плани запровадити цілодобове водопостачання витали у повітрі ще за головування Василя Куйбіди. Однак тоді програму готували дилетанти і на її реалізацію планували витратити майже 2 мільярди гривень. Вже за моєї каденції було розроблено реальний план забезпечення Львова водою цілодобово. Нинішня влада працює саме за цією програмою. Скажу більше: ми на 80% її реалізували, щоправда, тоді про це мало хто знав. Просто люди отримали розширений графік водопостачання. Але в нас не було таких значних коштів на завершення. Зараз, перед виборами, кандидати розкидаються мільйонами і хочуть, щоб за півтора місяця зробили колосальний обсяг робіт. Це нереально! Принаймні нереально виконати ці роботи якісно...

Мирон Терех,
директор ЛКП "Залізничтеплоенерго":

- У рамках цього проекту проводиться реконструкція 11 центральних теплових пунктів (ЦТП), обладнання яких морально застаріло. Там вже завезли частину обладнання, труб. Однак дуже багато робіт потребують тимчасово призупинити водопостачання і навіть опалення. І саме з цим можуть виникнути проблеми, адже листопадгрудень - не літні місяці, а за мінусової температури цього робити не можна. Тож підряднику доведеться ловити момент, коли природа дозволятиме такі процедури, і узгоджувати це з нами. Отже, цю реконструкцію можна порівняти з ремонтом в хаті, коли переселитися нікуди, а робити його треба. Якби гроші надійшли навесні чи влітку, ми б не мали жодних проблем.

 

Реалізація програми цілодобового водопостачання Львова станом на 11 листопада 2009 року

За рахунок субвенцій Загального фонду державного бюджету
100 млн грн та за рахунок коштів місцевого бюджету 6,3 млн грн.ї

Об'єкт

Загальна вартість робіт,
млн грн

Частка виконаних робіт, %

Підрядник

Перекладка водогону "Плугів­Золочів", а також заміна водопровідних мереж у селах депресивної лінійки Підлипці, Луки

64,4

30

ВАТ "СМУ №24"

Реконструкція електропостачання
НС "Миколаїв"

35

60

ЗАТ "Електро"

Реконструкція водопровідної насосної станції "Винники"

3,5

30

ТзОВ МТВО "Комплекс"

Заміна збірного водопроводу
на водозаборі "Крехів"

3,3

90

ВАТ "СМУ №24"

За рахунок коштів Стабілізаційного фонду 91 млн грн
та коштів з місцевого бюджету 6,125 млн грн.
Підрядник - корпорація "Енергоресурс­інвест".
Виконання робіт становить до 40%.

Об'єкт

Загальна вартість робіт, млн грн

Заміна аварійної ділянки водогону "Карачинів - Львів"

7,4

Заміна аварійної ділянки водогону "Збойска - Кривчиці"

6,1

Заміна аварійної ділянки водогону від насосної станції "Збоїща" до вул. Студинського

9,4

Заміна аварійної ділянки водогону насосна станція "Кривчиці" - вул. Пасічна

9,5

Реконструкція насосної станції "Сихів"

0,77

Реконструкція насосної станції "Будень­ІІІ"

1,1

Заміна збірного водопроводу на водозаборі "Шостаки"

2,08

Реконструкція, заміна збірного водопроводу
на водозаборі "Мальчиці"

0,97

Реконструкція системи підкачки води на 87 ЦТП ЛМКП "Львівтеплоенерго" - заміна морально та фізично застарілого технологічного обладнання

48,5

Реконструкція системи підкачки води на 11 ЦТП ЛКП "Залізничтеплоенерго"

11,2

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4305 / 1.7MB / SQL:{query_count}