Іноземців до України приїжджає менше. До західних областей ж бояться їхати і громадяни України. Перші і другі налякалися грипу. Водночас, як запевнив "Пошту" офіцер пресслужби Західного регіонального управління державної прикордонної служби України Роман Стахів, ситуація на західному кордоні держави "контрольована та стабільна". При цьому від часу запровадження карантину спостерігається зменшення кількості осіб та транспортних засобів, які перетнули кордон у пунктах пропуску Західного регіонального управління державної прикордонної служби України (в межах п'яти областей - Львівська, Закарпатська, Волинська, Чернівецька, ІваноФранківська. Кордон із п'ятьма державами, чотири з яких є країнами Євросоюзу). Потік людей через західний кордон держави загалом знизився на 23%, транспортних засобів - на 16%. Лідером у зменшенні потоку людей є українськопольська ділянка кордону. Скажімо, порівняно з минулим тижнем, в Україну з Польщі в'їхало на 32% менше осіб. Статистика свідчить, що менше людей також і залишають Україну. Загалом цей показник скоротився орієнтовно на 24%.
Під час прикордоннопредставницької зустрічі між українськими та словацькими прикордонниками від Словаччини була отримана інформація про посилення уваги з боку контрольних служб під час перетину кордону до стану здоров'я громадян України.
У випадку виявлення симптомів захворювання на грип громадян обстежуватимуть лікарі, а у разі підтвердження діагнозу - хворих відправлять назад в Україну з наданням їм лікарського припису.
Через грип на українськословацькому кордоні тимчасово обмежено рух через два пішохідні пункти перепуску. Так, за інформацією пресслужби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, з 2 листопада на підставі розпорядження голови уряду Словацької Республіки у зв'язку зі загостренням епідеміологічної ситуації в Україні в пунктах пропуску "Малий Березний" (Україна) - "Убля" (Словаччина) та "Малі Селменці" (Україна) - "Велике Слеменце" (Словаччина) на невизначений термін припинили пропуск пішоходів через спільний кордон в обох напрямках. Лише за день у Малих Селменцях до запровадження карантину кордон перетинали більше тисячі пішоходів, із яких - 97% є словаками. Вони масово скуповувалися в місцевих магазинах. Відтак з торгівлі жило все село, а тепер місцеві підприємці підраховують збитки. Водночас польські, угорські та румунські пункти пропуску працюють у звичайному режимі.
Суб'єктивний погляд |
Роман Макар, - Усі пункти пропуску (зокрема на українськопольському кордоні), в зоні нашої діяльності, себто Львівської області, відкриті і працюють у звичайному режимі. Проведено низку заходів щодо запобігання поширення грипу, наші працівники діють згідно з приписами. Усі митники на пунктах пропуску мають захисні маски. Забезпечуємо безперешкодний перетин кордону та оформлення необхідних документів на гуманітарну допомогу. З 30 вересня до 5 жовтня через пункти пропуску "Краковець" та "РаваРуська" надходила гуманітарна допомога з Польщі, зокрема, "Таміфлю", маски, медикаменти, апарати для вентиляції легенів.
Лілія Криницька, - Через карантин пасажиропотік загалом на Львівській залізниці дуже зменшився. Особливо у напрямку з Києва до Львова. Пік зменшення кількості пасажирів у цьому напрямку припав на понеділоксереду, а вже з четверга ситуація нормалізувалася. Пасажиропотік між областями, які є в епіцентрі карантину, майже не змінився. Це свідчить про те, що на Західній Україні люди менше боялися. Щодо кордонів, то зниження пасажиропотоку було на кордоні зі Словаччиною, тоді як з Польщею залишилося на тому ж рівні. |