Львів потребує реклами

Іноземні фахівці вкотре нагадують місту про куцу туристичну інфраструктуру

Іноземні фахівці вкотре нагадують місту про куцу туристичну інфраструктуру

Цими вихідними у Львові закінчилася перша Львівська міжнародна конференція з туризму "Перемагай разом з левом", де зібралися фахівці з різних країн Європи. Завданням конференції є збільшити потік туристів через ефективний маркетинг міста. Попри те, що Львів постійно представляє себе на міжнародних туристичних виставках, бере участь у міжнародних конференціях, є членом міжнародних організацій, фахівці з­за кордону невтішно підсумовують: болючим місцем місцевого туризму є інфраструктура. І що швидше недоліки будуть подолані, то краще для економіки міста.

Аби максимально використати свій потенціал, у львівській Ратуші налагоджують контакти з містами, які вже досягли успіху у цій справі, аби взяти до уваги їхній досвід і використати ту модель розвитку, яка вже перевірена. Наразі місто враховує думку 16 містпартнерів, з якими постійно контактує. Повчальним прикладом для львів'ян є австрійське місто Грац - друге за величиною у країні і нараховує 240 тисяч жителів. Зараз місто максимально працює над своєю промоцією. Для Відня ці проблеми частково подолані, він у виграші вже через те, що є столицею. Партнери з Австрії, співпраця з якими нині виглядає найтіснішою, радять якомога швидше рекламувати місто за кордоном.

"У Відні є туристична рада, яку співфінансує місто, аеропорт, податки з готелів. У них у раді є керівництво аеропорту, міської ради тощо. Таким чином вони не залежні від однієї організації. Була ідея зробити щось аналогічне і у нас, проте зараз логічніше створювати центри розвитку туризму. Центр відповідатиме за стратегію, а управління туризму здійснюватиме реалізацію. Є можливість використати таку ідею, Віденська туристична рада погодилася б на обмін фахівцями", - розповідає Оксана Миськович, начальник управління туризму Львівської міської ради.

Бріггіте Вайс, член туристичної наглядової ради, вже не вперше відвідує Львів, на конференції минулими вихідними пообіцяла, що напише низку зауважень до міста. Але вже нині зазначає важливість ознакування та інформаційних туристичних центрів. До слова, туристичний центр у Відні працює від 1955 року, тоді як у Львові його відкрили лише у вересні цього року. Що ж до ознакування, то встановити його на львівських вулицях планують вже найближчої весни. На думку закордонних фахівців, важливо створити вдалий бренд міста, зокрема, у Відні довгий час існував слоган "Відень чекає на тебе", який минулоріч змінили на "Зараз або ніколи". Зміна сподобалася туристам, оскільки гасло стало жвавішим. Львівське гасло "Львів чекає на тебе" з п'ятихаткою - один з небагатьох плюсів, які відзначили експерти.

Загалом Відень закладає на розвиток туризму щороку 27 мільйонів 100 тисяч євро, 80% з яких витрачають на рекламу міста, промоцію товарів, спеціальні проекти та обслуговування туристів. Львів'яни ж у бюджеті мають до 3 мільйонів гривень. Немає у міста і ключових позицій, які повинні рекламувати за кордоном: страва, відома постать та історичні події. Для цього створено "Львівський банк знань: туристичний продукт Львова", який навесні мав би похизуватися плодами своїх зустрічей, зокрема з підприємцями, гідами та іншими фахівцями. Низку проблем, як­от вузьку програму "Літа на ринку" у місті пояснюють неналежним фінансуванням. З тієї ж причини цього року не поїхали на кілька закордонних виставок. Кульгає у місцевого туризму сфера заселення у хостелах.

"Сказати, що у нас є гостели, означає сказати не зовсім правильно. Якщо в Інтернеті задати на пошук, то їх є безліч, але в основному - це переобладнані квартири. Та коли запитати про сертифікат відповідності - його нема. Якщо це житло, розраховане на прийом туристів, то воно обов'язково повинно мати сертифікат, це той мінімум, що гарантує безпеку людини. Сертифікати у Львові мають 4 гостели, без документів їх існує набагато більше. Зазвичай від сертифіката відмовляються, щоб зекономити, тим паче, що його треба поновлювати що три роки..." - розповідає "Пошті" Галина Гриник, головний спеціаліст відділу туризму і рекреації.

Сертифікат обходиться гостелам у кілька тисяч гривень, через неврегульовану систему контролю і економію вони воліють працювати в тіні. Без сумніву, Львів має потенціал завдяки своїй унікальній архітектурі та історії, та, як вважають, закордонні експерти, місту потрібна реклама, аби про нього заговорили у світі. Ключ до цього визнання лежить у рекламі. Одне з французьких міст стало улюбленим містом туристів за кілька років, маючи один костел. Окрім єдиного архітектурного набутку, місто мало ще й продуману стратегію піару на теренах країни, завдяки чому стало популярним. Львів перебуває у ситуації дзеркальній: архітектура є, а от до промоції слід докласти ще багато зусиль.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4181 / 1.58MB / SQL:{query_count}