Мешканці трьох гуртожитків холдингу ЛАЗ у Львові минулого тижня нарешті отримали тепло.
Через борг, який сягнув одного мільйона гривень, місто відмовилося подавати тепло до трьох гуртожитків ЛАЗу за адресами: вул. Кульпарківська, 139, вул. Наукова, 16, і вул. Володимира Великого, 16. А лише в одному гуртожитку на вулиці Кульпарківській проживає близько 400 сімей.
Апеляції до міської влади залишилися не почутими. Відтак доведені до відчаю наближенням холодів, люди попросили допомоги у депутатів Блоку Юлії Тимошенко.
Народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець зобов'язав власника підприємства Ігоря Чуркіна негайно знайти компроміс із керівництвом міста і відновити теплопостачання до гуртожитків автобусного заводу. Відтак до вирішення "холодного питання" залучили голову Львівської обласної державної адміністрації Миколу Кметя, мера міста Андрія Садового, Ігоря Чуркіна та народних депутатів України.
- За кілька років маємо борги за енергоносії, і люди напередодні зими залишилися без тепла. Тільки завдяки особистому втручанню народних депутатів тепло в оселі працівників ЛАЗу подали. Сталося це минулого тижня - якраз напередодні епідемії грипу в Україні та запровадження карантину у Львівській області, - розповідає голова профспілки працівників холдингу ЛАЗ Олена Муляк.
Далі - більше. Віктор Швець звернувся до прем'єрміністра України Юлії Тимошенко з проханням сприяти закупівлі великої партії автобусів виробництва Львівського автобусного заводу українськими підприємствами.
Юлія Тимошенко позитивно відреагувала на звернення народного депутата Віктора Швеця і вже найближчим часом із заводу відвантажать вітчизняним замовникам велику партію автобусів. А це означатиме поліпшення економічної ситуації на підприємстві, оздоровить атмосферу, дасть змогу розрахуватися з боргами та стабільно виплачувати працівникам заробітну плату.
Олена Муляк зауважує, що тепло лазівці отримали дуже вчасно, однак, каже, що найважливіше - розуміння. Ніхто, зрозуміло, не хоче жити чужим коштом, а, отже, заборгованість за тепло люди, що матимуть зарплату, зможуть погасити.
- Сьогодні між мешканцями і теплопостачальною організацією існує схема відтермінування боргу за спожите тепло. Тобто це вже буде проблемою не людей, а підприємства. Але головне, що цю проблему вдалося вирішити, - додала Олена Муляк.
Суб'єктивний погляд |
Степан Давидяк, |
- ЛАЗ - одне із небагатьох підприємств, яке, попри всі труднощі, працює у Львові і випускає сучасну, дуже потрібну країні та відому за кордоном автомобільну продукцію. Нові автобуси і тролейбуси, які випускає ЛАЗ, чекають перш за все у містах України, в більшості з яких до цього часу залишається нерозв'язаною проблема переоснащення комунального транспорту. Сприяння ЛАЗу - це реальне вирішення соціальних проблем українських міст. Наш лідер Юлія Тимошенко і наша політична сила підтримуватимуть всі кращі починання лазівців. І якщо в них виникають труднощі, ми готові прийти на допомогу. |