Дельфінотиранія

Обговорення можливості будівництва у Львові дельфінарію набирає обертів. Наступного тижня опоненти цієї ідеї мають влаштувати громадські слухання та створити робочу групу, яка детально вивчить питання, позаяк експерти спростовують і можливість створення належних умов для тварин, і їхній позитивний вплив на хворих дітей

Обговорення можливості будівництва у Львові дельфінарію набирає обертів. Наступного тижня опоненти цієї ідеї мають влаштувати громадські слухання та створити робочу групу, яка детально вивчить питання, позаяк експерти спростовують і можливість створення належних умов для тварин, і їхній позитивний вплив на хворих дітей (див. "Пошту" № 111 (849) за 8.10.2009 року). На думку громадськості, ідея львівських чиновників звести у місті дельфінарій виглядає недоречною і навіть шкідливою.

- Тут насамперед ідеться про бізнесове зацікавлення. Благородність справи полягає у лікуванні дітей, але це річ, з якою не може впоратися медицина, а вони прагнуть це зробити з допомогою дельфінів. Нині наше завдання - пояснити громадськості, що саме планують робити у місті і що не варто водити туди дітей, - сказала Віра Лясковська, депутат ЛМР.

За словами Юрія Чорнобая, директора Державного природознавчого музею НАН України, ідея абсурдна, куди доречніше приділити увагу закінченню ремонту природознавчого музею, відвідини якого приносять не менше задоволення та позитиву дітям. Дмитро Скрильніков, адвокат ГО "Бюро екологічних розслідувань", вважає, що на цьому етапі варто звернутися до силових структур міста для перевірки законності будівництва у Львові дельфінарію. До слова, цього тижня після тематичного "круглого столу" учасники звернулися до СБУ у Львівській області з вимогою провести комплексну перевірку щодо законності діяльності фірм, які намагаються встановити дельфінарій у Львові, та не допустити реалізації цього злочинного наміру.

- Я думаю, що це бізнесовий проект, вони хочуть відробити гроші за своїх дельфінів. Три шоу, які обіцяють влаштувати за один день - це вже чимала сума, а крім цього, ще будуть послуги плавання з твариною. Покататися з дельфіном одне коло в Одесі коштує 200 гривень. Сеанс дельфінотерапії - 300400 доларів. Чи можна цей проект узагалі назвати соціальним? Дельфін після трьох вистав виснажений і не може забезпечити належного рівня позитивних емоцій, люди, які їздять до морських дельфінаріїв, приїжджають розчарованими, - коментує пан Скрильніков.

За словами Дмитра Скрильнікова, сьогодні інвестори, які планують будувати у Львові дельфінарій, нібито мають лише дозвіл, виписаний на п'ять дельфінів, яких мали вилікувати і відпустити у море і який закінчився у... 2008 році. Жодного слова про використання тварин з комерційною метою там не було, отож документ навіть не стосується справи. Водночас, керманич міста Андрій Садовий запевнив, що будівництво дельфінарію стане можливим лише після того, як громадськість погодиться з таким кроком.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4772 / 1.55MB / SQL:{query_count}