Недбальство ціною життя

Жителі Львівщини гріються саморобними калориферами чи навіть газом із духовки, ризикуючи власним здоров'ям

Жителі Львівщини гріються саморобними калориферами чи навіть газом із духовки, ризикуючи власним здоров'ям

Несправна електромережа, печі, комини, саморобні чи старі калорифери, а відтак порушення правил пожежної безпеки та недбальство мешканців - традиційно з настанням холодів збільшується кількість пожеж на Львівщині.

Попри постійне акцентування на цій проблематиці з боку вогнеборців та мас­медіа, така ситуація, на жаль, повторюється з року в рік.

"Особливо львів'яни, яким досі у помешкання не подали тепло, ризикують своїм здоров'ям та життям через те, що гріються за допомогою газових плит. Наприклад, вмикають одразу усі чотири газові конфорки чи навіть запалюють духовку і відкривають її для обігріву помешкання. Цього робити категорично не можна! Адже таким чином спалюють кисень, дихають продуктами згоряння і можуть отруїтися. Вчадіти можна і через несправні печі", - наголошує "Пошті" в. о. керівника пресцентру ГУ МНС у Львівській області Віталій Туровцев.

Усього ж з початку року на Львівщині сталося 363 пожежі через причини несправного електрообладнання та обігріву приміщень. З настанням холодів громадяни починають масово вмикати саморобні обігрівачі, чим спричиняють перевантаження мережі. Як наслідок - коротке замикання в мережі та виникнення пожеж. Думаючи про тепло, ризикують життям своїм, родини та, зрештою, сусідів. Задля власної безпеки вогнеборці рекомендують використовувати лише сертифіковані калорифери! А ще краще - з масляними радіаторами. "Всі решта можна, але не бажано, бо мають відкритий нагрівальний елемент, який є небезпечним, - додає Віталій Туровцев. - І у жодному разі не можна залишати ввімкнутими елекрообігрівачі на ніч".

Достатньо клопоту завдають й несправні чи неочищені від сажі пічки, через які мешканці часто отруюються чадним газом. Лихо стається, бо не перевіряють тягу або ж не проведена очистка димарів. "Якщо тягу можна перевірити самостійно, то чистити димарі зобов'язані працівники ЛКП", - каже співрозмовник.

У жовтні сталися два резонансні трагічні випадки. За інформацією пресцентру МНС області, 7 жовтня у селищі ІваноФранкове у квартирі знайшли труп 49річного чоловіка, який помер від отруєння чадним газом. Більше пощастило львівській родині з вул. Клепарівської, яка також отруїлася чадним газом. Трьох дорослих із задовільним станом госпіталізували в обласну клінічну лікарню, а 10річного хлопчика - в обласну дитячу спеціалізовану клінічну лікарню.

Задля попередження пожеж вогнеборці проводять рейди селами області. Минулого тижня з таким візитом вони були на Сколівщині. "Наші працівники спільно з електриками й сажотрусами відвідали насамперед помешкання самотніх, де перевіряли електропроводку. Якщо були несправності, одразу на місці усували їх. Наступний рейд запланований на Бродівщину. Для таких рейдів вибираємо найбільш уражені пожежами райони області", - каже Віталій Туровцев.

Суб'єктивний погляд

Орест Тимчишин,
начальник відділу житлового господарства Галицької райадміністрації м. Львова:

- Звісно, що, згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, ЛКП нашого району ще до початку опалювального сезону провели перевірку коминів та почистили їх. І так є щороку. Загалом ЛКП зобов'язані (і це роблять) двічі на рік проводити перевірки та чищення димових каналів. Перший раз - перед початком опалювального сезону, другий - одразу після його завершення. Вентиляційні ж канали ЛКП перевіряють раз у рік, згідно з графіком. Адже, якщо не буде акта від ЛКП про виконані роботи, газовики не дозволять подання блакитного палива до будинку. Загалом до початку опалювального сезону район підійшов з придатними до експлуатації печами та димарями. Сажотруси належним чином провели свою роботу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4678 / 1.57MB / SQL:{query_count}