Президентська крапка

Музею "Тюрма на Лонцького" надано статус національного

Музею "Тюрма на Лонцького" надано статус національного

Указ, який ставить крапку у проблемі підпорядкування музею, Віктор Ющенко підписав 13 жовтня. Тепер заклад офіційно називатиметься "Національний музей­меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького". Згідно із указом, музей підпорядковуватиметься Українському інституту національної пам'яті, а гроші на його функціонування передбачать у держбюджеті. Сьогодні в підпорядкуванні Інституту національної пам'яті вже є чотири меморіали та музеї: Національний заповідник "Биківнянські могили", Меморіальний комплекс пам'яті жертв голодоморів в Україні, Меморіальний комплекс пам'яті Героїв Крут, Музей Української революції 1917 - 1921 років.

- Надання статусу національного меморіалу "Тюрма на Лонцького" є не тільки визнанням героїзму українського народу на державному рівні, а й наступним кроком Президента України у засудженні злочинних комуністичних репресій і вшануванні національної пам'яті, - переконаний директор меморіалу Руслан Забілий.

Нагадаємо, першу чергу меморіалу відкрили
28 червня цього року. Початкову експозицію меморіалу "Тюрма на Лонцького" розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в'язні трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей­в'язниця.

Найсумнішої слави в'язниця на Лонцького зазнала через масові знищення в'язнів. На початку німецькорадянської війни наприкінці червня 1941го НКВС від 23 червня почав їх розстрілювати. Протягом 23 - 28 червня 1941 р. у Львові було знищено близько 4000 осіб, з них у в'язниці № 1 (на Лонцького) - 1681 особу, тобто 41% від усіх розстріляних в'язнів Львова. Крім українців, серед розстріляних були й поляки та євреї. Частину тіл загиблих було поховано у трьох могилах у зовнішньому дворі в'язниці, іншу частину залишено у камерах. У часи німецької окупації масові знищення в'язнів тривали. За матеріалами Нюрнберзького процесу, у м. Львові та Львівсь­кій області було знищено 700 000 осіб, серед них 133 000 євреїв (протягом 1941 - 1943 рр.). Частина з них загинула у в'язниці на Лонцького.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4067 / 1.54MB / SQL:{query_count}