Біла Покрова

Понад 700 населених пунктів без світла, десятки ДТП, відсутність води в обласному центрі. Такими є наслідки першого в цьому сезоні снігопаду на Львівщині

Понад 700 населених пунктів без світла, десятки ДТП, відсутність води в обласному центрі. Такими є наслідки першого в цьому сезоні снігопаду на Львівщині

Лише за добу в області випало 187% місячної норми опадів. Саме Львівщина найбільше постраждала від погіршення погодних умов. Синоптики попереджають - це ще не кінець, негода триватиме до кінця тижня. Ще дві доби йтиме мокрий сніг, температура впаде до 8 градусів морозу. А з 20 жовтня очікується потепління.

Без світла...

Чи не найбільшого удару, як завжди, негода завдала обласним електромережам. Станом на 12.00 14 жовтня на території області 694 населені пункти повністю залишилися без електроенергії, 68 - частково. Крім того, без зв'язку залишились 176 населених пунктів. Однак найболючіше відсутність світла позначилася на роботі медичних закладів. Попри те, що в усіх лікарнях області увімкнено резервне живлення, без постійного електропостачання залишились буська, сколівська, мостиська, золочівська та бродівська районні лікарні, хворих відпускали додому чи перевозили у лікувальні заклади сусідніх районів.

... води ...

Тоді як мешканці області найбільше потерпали від відсутності світла, Львів ця проблема майже оминула - негода позначилася найбільше на зовнішньому освітленні. Однак на львів'ян чекала інша прикра несподіванка - через знеструмлення водозаборів більша частина міста залишилася без води. Повністю було припинено водопостачання у Франківському, Личаківському, Сихівському, Галицькому районах міста, а воду у решті районів подавали за скороченим графіком та зниженим тиском. Для відновлення нормального водопостачання місту знадобиться кілька днів. Посадовці просять мешканців міста запастися водою (!).

За словами директора "Львівводоканалу" Мирослава Заплатинського, це найважча надзвичайна ситуація, що траплялися останнім часом, адже майже всі водозабори на певний час відмикали від електроенергії, а Плугівський та Стрийський водозабори припинили роботу з першої ночі 14 жовтня.

І якщо ситуація з відновленням роботи Плугівського водозабору, з якого воду подають у Личаківський район, дещо простіша, і вода в цей район може надійти вже сьогодні вранці, то зі Стрийським водозабором все набагато складніше і коли вдасться відновити нормальне водопостачання у Сихівський та Франківський райони, поки що не відомо. Стабільною є ситуація з водопостачанням у Залізничному районі, зокрема, у житлових масивах Левандівка, Рясне 1, Рясне 2 та в Шевченківському районі. Наразі підприємство не планує возити воду для жителів Львова, виняток зроблять лише для закладів медицини та соціальної сфери.

...і тепла

Станом на вчорашній ранок тепло подали в 280 будинків з 2024 (!). Не потеплішало і в деяких лікарнях, школах і садочках, хоча для них опалювальний сезон розпочався на день раніше. Водночас Юрій Голець, керівник департаменту житлово­комунального господарства ЛМР, запевняє: опалювальний сезон, розпочався вчасно і без жодних непередбачуваних випадків. Підключать усіх і опалюватимуть, доки вистачить газу.

Доки Львову вистачить газу, наразі не каже ніхто, адже питання виділення лімітів ще не вирішено. Вчора профільний заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шевчук спільно з керівником ЛКП "Залізничтеплоенерго" вирішували це питання з ДК "Газ України".

- Теплопостачальні підприємства заборгували за газ близько 68 млн грн. Однак 31 млн грн нам заборгувала держава із різноманітних виплат і відшкодувань, ще на 30 млн плануємо взяти кредит в Ощадбанку, відсотки за користування яким має сплатити уряд. І якщо решту нам сплатить населення, то ми ввійдемо в опалювальний сезон по нулях. Взагалі населення боргує перед теплопостачальними підприємствами близько 100 млн грн. Якби їх сплатили, взагалі проблем не було б, - розмірковує Юрій Голець.

Однак всі ці розрахунки виглядають дуже сумнівними, адже про кредит Ощадбанку йдуть розмови ще з літа. Але наразі прем'єр­міністр і Президент України не можуть поділити сфери впливу, як наслідок, кошти на ці цілі досі не виділені. Та це зовсім не засмучує Юрія Гольця, адже відмикати тепло під час опалювального сезону заборонено, а сезон вже розпочали.

Водночас навіть при найкращих умовах тепло у домівках львів'ян буде не раніше як за три­чотири доби.

- Крім того, потрібна доба для того, щоб будинок прогрівся, і лише після цього у квартирах встановиться нормальна температура, - зазначив Роман Мозіль, технічний директор ЛКП "Львівтеплоенерго".

Єдині, кому навіть не варто сподіватися на тепло найближчим часом - це мешканці більше 70ти відомчих будинків. Їм подадуть тепло лише у двох випадках: власники будинків розрахуються з боргами або температура повітря впаде до 2 градусів. І то у другому випадку тепло буде мінімальним: для того щоб не дати внутрішньобудинковій системі замерзнути.

Невтішні прогнози

Найближчі дві доби погодні умови на території Львівської області будуть погіршуватися: очікується налипання мокрого снігу, ожеледиця, пориви вітру до 1520 м/с, температура - до 8 морозу вночі та 0 - 5 градусів морозу вдень. Особливо обережними просять бути водіїв - варто утриматися від подорожей та бути максимально уважними на дорозі. Адже через негоду лише за минулу добу сталося 57 зіткнень автомобілів.

- В автоаваріях постраждало семеро, але ці травми незначні. На щастя, ніхто не загинув. Пік ДТП припав на вечір вівторка. А у смт Брюховичі від налипання мокрого снігу дерево впало на автомобіль, який у цей момент стояв на стоянці. Ніхто з людей не постраждав, - розповіла Світлана Добровольська, керівник пресслужби ДАІ у Львівській області

У зв'язку із підвищеним ризиком аварій працівники Державтоінспекції посилять контроль за технічним станом машин, зокрема чи замінено літні шини на зимові, і штрафуватимуть тих водіїв, на чиїх автівках не буде зимових шин.

Поправку на погану погоду доведеться робити не лише власникам автомобілів, але й тим городянам, які користуються громадським транспортом. Адже через різке погіршення погодних умов учора суттєво сповільнився рух транспорту, а електротранспорт переведено у спеціальний режим роботи через масові зупинки трамваїв та тролейбусів, що викликані поломками двигунів. Тож трамваї та тролейбуси курсують з великими часовими перервами. За інформацією диспетчерської "Львівелектротрансу", велика кількість води та талого снігу не встигає стікати у дощоприймачі і заливає електрообладнання в громадському транспорті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4629 / 1.6MB / SQL:{query_count}