Василь Павлюк, голова фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді, про нереалізовані у місті реформи та невиконані обіцянки міського голови
- Пане Василю, як голова фракції, чи задоволені Ви роботою депутатів від ВО "Свобода"?
- Однозначно задоволений. Я говорю це без пафосу, адже це професійні люди і за три роки ми змогли відчути господарку міста. Ми прийшли, як сліпі кошенята, з бажанням щось робити, але не знали, наскільки багато є внутрішніх проблем. І що важливо - органи місцевого самоврядування не мають достатньо повноважень та фінансування, щоб змінити ситуацію.
- Чи можете назвати конкретні випадки, які вдалося змінити, і ситуації, які фракція ВО "Свободи" не змогла змінити власне через законодавство?
- Я би не хотів говорити про успіхи, бо ми не хочемо хвалитися. Щодо того, що ми не змогли зробити. У передвиборній програмі ми обіцяли створити міське БТІ. Ми хотіли, щоб було все відкрито і прозоро, адже така установа могла б нарешті провести інвентаризацію міста: землі, нерухомості, недобудов тощо. Сьогодні депутати не мають достатньо інформації.
- Чому таку інвентаризацію не робить управління комунального майна ЛМР? Воно не має достатньо повноважень для цього? Обласне БТІ не надає працівникам управління доступу до архівів?
- Тому ми й хотіли створити міське БТІ. Але завдяки нашим колегамдепутатам з обласної ради, цього не вдалося зробити. У мутній водичці легше рибку ловити. Зараз БТІ видає багато документів, які суперечать закону.
- На яких питаннях зосередилася ваша фракція під час нинішньої каденції у міській раді?
- Є повсякденне життя і повсякденна робота. Зараз ми виступаємо за розпуск виконкому. Там мають бути відомі представники громадськості, які б контролювали виконавчі органи влади. Але, на жаль, нас не послухали. У голосуванні за новий склад виконкому, куди входять тільки заступники міського голови, наша фракція не брала участі. Бо виходить, що люди, які візують рішення, самі їх і затверджують. Це буде знову ручний виконком, який працюватиме суто на міського голову. Ми наполягаємо, щоб були представники громадськості. Лозунг "Свободи" - йти до народовладдя. Народ вибирає владу і має її контролювати.
- Як сьогодні "Свобода" оцінює роботу міського голови?
- Оцінити роботу міського голови дуже важко. Оцінка завжди буде негативною, хто б не був міським головою. Відразу після обрання він буде добрий, а потім - поганий. Я би не хотів оцінювати роботу міського голови, нехай її оцінює громада. Він хороший піарник і серйозний гравець. У місті з'явилися дуже гарні квіти і лавочки, але глобально нічого не змінилося. Ми пропонували міському голові кардинально змінити житловокомунальну господарку Львова: повністю ліквідувати ЛКП і перейти на ОСББ, а на перехідний період створити при райадміністраціях бригади, які б працювали цілодобово для внутрішньобудинкових мереж. Але цих пропозицій ніхто не чує. Бо в цій глобальній системі, яка називається житлова господарка, легше розпорошувати бюджетні гроші.
- Які ще реформи пропонуєте?
- Створити муніципальний банк. Якби нас послухали три роки тому, зараз ми б не відчули кризи. Ми могли б інвестувати в будівництво тощо. Так працюють в усьому світі. Довкола банку треба було б створити страхові компанії. Це все було б вигідно для громади.
- Чому міський голова не дослухався до цієї Вашої пропозиції?
- Тому що Андрій Іванович має багато зобов'язань перед іншими банками...
- Ви натякаєте на корупцію з боку міського голови?
- Ні. Для звинувачень у корупції є правоохоронні органи. Треба мати факти і докази. Я можу оцінювати лише ефективність роботи.
- Які плани львівської "Свободи" на майбутніх місцевих виборах?
- Ми маємо у партії серйозних людей, які зможуть претендувати на посаду міського голови. Це може бути і кілька кандидатів. Що ж до виборів до ради, то якщо в нас буде 35% голосів - ми будемо задоволені. Львів - велике місто з різними поглядами. Хтось нас любить, а хтось - ні.