Львівський залізничний вокзал планують перетворити на великий вокзал світового рівня з колією європейського зразка, супермаркетами та підземними паркінгами довкола. Щоправда, для цього знадобиться близько двадцяти років та кілька десятків мільярдів гривень інвестиційних коштів. Поки що ці плани існують лише на етапі ідеї.
Проекти реконструкції львівського залізничного вокзалу та розвитку прилеглих території розробляли 20 австрійських та 20 українських студентів. За словами Юрія Криворучка, головного архітектора міста, ідеї молодих архітекторів після фахових та громадських обговорень мають лягти в основу умов міжнародного архітектурного конкурсу.
- Усю роботу з підготовки міжнародного конкурсу можна виконати за рік і вже у вересні наступного року його оголосити. Досвідчені архітектори мають напрацювати проекти розбудови вокзалу і привокзальної території з урахуванням усіх потреб міста. Але, щоб конкурс вдалося провести, потрібне спільне бажання обласної та міської влади, залізниці, а також Міністерства транспорту та Мінрегіонбуду. Сьогодні, проектуючи вокзал, треба орієнтуватися на берлінський вокзал, який є взірцем, - переконаний пан Криворучко.
Поки що ж у міській раді є лише дев'ять студентських проектів з ідеями, як розвивати привокзальну територію. За словами головного архітектора, під час реконструкції передусім доведеться перенести товарну станцію, яка зараз є за вокзалом, та сортувальну станцію "Клепарів" . За баченням посадовця, місце розташування має змінити і приміський вокзал - після реконструкції його переселять на територію за сьогоднішнім головним вокзалом і він налічуватиме 10 колій. А от будівля самого головного вокзалу, яка є пам'яткою архітектури, особливих змін не зазнає, однак територію перед нею таки оновлять - тут планують побудувати новий під'їзд та облаштувати паркінг. А на місці, де тепер розташовано приміський вокзал, постане новий великий міжнародний термінал з рухомими тротуарами та галереєю підземних сполучень. Головний вокзал також має суттєво змінитися функціонально, передусім ці зміни стосуватимуться прокладення до Львова євроколії і створення тут пересадкової станції. Окрім цього, у планах посадовців відновлення внутрішньоміського залізничного сполучення. Усі студентські ідеї розвитку привокзальної території міста Львова будуть зібрані у книзі, яку видадуть уже на початку наступного року.
Щоправда, міські посадовці до розробки ідей не запросили представників "Львівської залізниці". Ба більше, залізничники мають свою концепцію розвитку привокзальної площі, яка передбачає будівництво супермаркету, паркінгу, готелю тощо. Як уже писала "Пошта", "Львівська залізниця" також не надто підтримує і ідею прокладення до Львова євроколії, оскільки сам проект є дуже дорогим та складним у реалізації. Проте у міській раді думку залізничників, схоже, не поспішають брати до уваги, а концепцію розвитку привокзальної території, яку замовили залізничники, вважають неповною і погоджувати не планують. Якщо ж міським посадовцям і залізничникам так і не вдасться дійти згоди та виробити спільне бачення, львів'янам ще довго доведеться жити із сьогоднішнім вокзальним комплексом.