Привілеї... для найгірших

Замість карати недбалих підрядників, чиновники міськради укладають з ними мирові угоди і гублять... позови до суду

Замість карати недбалих підрядників, чиновники міськради укладають з ними мирові угоди і гублять... позови до суду

Міськрада обіцяла застосовувати штрафи до несумлінних фірмпідрядників. Натомість за "псевдоремонт" пл. Торгової - Осмомисла ДП "КонстантаЗахід" відсудило в управління капітального будівництва ЛМР понад 2 млн грн. Керівництво УКБ виправдовується: зустрічний позов міста до фірми... загубили, апеляцію не подавали, бо... пошкодували субпідрядників "КонстантиЗахід". Винними у цьому в Ратуші вважають начальників профільних управлінь і департаментів.

Нагадаємо, 2008го міськ­рада передбачила в бюджеті міста понад 90 млн грн для цих робіт. Однак оптимізм випарувався після тотальних порушень підрядниками графіків ремонтів доріг. Показовою тут є історія з ДП "КонстантаЗахід", яке завалило здачу пл. Торгової - Осмомисла. Стараннями першого заступника міського голови Олега Синютки, який тоді курирував усі ремонти доріг у місті, об'єкт завершили до зими. Щоправда, велика частина доріг таки зимували розритими.

Пізніше чиновники уклали "чорний список" фірмпідрядників, які більше ніколи не мали б торкатися асфальту й бруківки. Туди потрапили ДП "КонстантаЗахід" (за пл. Торгову - Осмомисла), ТзОВ "Укрспецтехнології" (за вул. І.Франка та проїзд Крива липа) та ТзОВ "МіорЛВ" (вул. Шпитальна і Я. Мудрого).

Частину робіт, яку виконали ці фірми, управління інженерного господарства й управління капітального будівництва Львівської міської ради таки оплатили. Що ж до обіцяних штрафів, то з усіх підрядників лише "МіорЛВ" за вул. Ярослава Мудрого і Шпитальну, які майже рік були розриті, заплатила трохи більше як
40 тис. грн. І то не за рішенням суду, а за мировою угодою. А за свої послуги "МіорЛВ" лише зі Шпитальної отримала від управління інженерного господарства ЛМР 445,8 тис. грн (!).

Компанія "Укрспецтехнології" теж не постраждала фінансово, хоча проїзд Крива липа й залишився на зиму дуу­уже "викривленим". Щоправда, сталося так не лише з вини фірми, а й через захцянку Андрія Стецьківа, депутата міської ради, замостити проїзд не бруківкою, як планувалося, а дорогою німецькою плиткою ("Пошта" писала про це у № 752 від 13.02.2009). Попри те, що реально відремонтували лише половину проїзду, компанія поклала собі на рахунок майже всю заплановану на цей об'єкт суму - 1,02 млн грн. Щоправда, із вулицею Франка їй пощастило менше, там фірма "Укрспецтехнології" отримала лише чверть від запланованого - 275 тис. грн.

Але справжнім щасливчиком виявилось ДП "КонстантаЗахід". Йому допомагали завершити об'єкт всі можливі й неможливі субпідрядні організації міста та особисто Олег Синютка, а за "виконані роботи" воно отримало майже всі кошти. УКБ сплатило підприємству за ремонт пл. Торгової - Осмомисла понад 10 млн грн (!). Крім того, фірма здобула ще й славу. Бо тільки їй стало снаги під носом у юридичного відділу УКБ відсудити собі понад 2 млн грн недоплачених за площу Торгову та подати позов ще на 1,3 млн.

Більше того, фірма має намір повернути собі право ремонтувати шляхопровід пр. Червоної Калини - залізнична колія Персенківка, які минулого року не встигла розпочати! На його реконструкцію торік запланували ще майже 3 млн грн!

На таке нахабство врешті зреагували депутати ЛМР. Олег Бас, член постійної комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв'язку ЛМР, минулого тижня під час засідання сесії подав запит міському голові з вимогою пояснити, чому найгіршій, за його словами, з фірмпідрядників перерахували понад 2 млн грн, а іншим підрядним організаціям дісталося по 50100 тисяч грн?

- На 1 січня цього року УКБ заборгувало різним підрядним організаціям близько 37 млн грн. Звичайно, ці гроші потрібно віддавати. Однак ми були дуже здивовані, коли однією з перших гроші отримала "КонстантаЗахід", що торік завдала місту найбільше клопоту. Мені видається, що керівництво міста вмиває руки за минулорічний провал і хоче зробити винними своїх підлеглих: Юрія Гольця, директора департаменту житлово­комунального господарства, і Богдана Коваля, начальника УКБ, - сказав Олег Бас "Пошті".

Скандал зі сплатою "Конс­тантіЗахід" коштів виплив і під час засідання міськвиконкому. Прокурор міста Андрій Палюх "несподівано виявив", що УКБ не тільки не подало зустрічного позову на цю фірму, але навіть не спромоглося на апеляцію. Замість цього управління справно виплатило кошти горепідряднику.

Щоправда, Богдан Коваль запевнив: зустрічний позов був, його просто... загубили в суді.

- Я вже створив комісію для службової перевірки випадку із загубленим позовом УКБ до "КонстантиЗахід". Я з'ясую, чий це недогляд на рівні управління. Апеляції ми не подавали через субпідрядників, перед якими "КонстантаЗахід" мала борги. Це все львівські фірми, які свою роботу виконували добре і яким потрібно віддати гроші, - пояснив "Пошті" Богдан Коваль.

Однак для прокурора такі аргументи виявились непереконливими, тож перевірки цього та схожих випадків триватимуть: "Я думаю, до наступного тижня ми завершимо роботу і будуть відомі результати. Зараз складно сказати, що загрожує "КонстантіЗахід". Оскільки ми повинні дізнатися, хто здійснював субпідрядні роботи на цьому об'єкті, чи цільово використано кошти, чи правомірно підписано акти виконаних робіт. Говорити, хто за це відповідатиме, теж зарано: чи це буде начальник юридичного управління міськ­ради, чи начальник УКБ, чи директор департаменту житлово­комунального господарства", - сказав "Пошті" Андрій Палюх. Прокурор додав, що до перевірки цього та інших об'єктів, які робили "МіорЛВ" і "Укрспецтехнології", залучено відділ боротьби з економічними злочинами ГУ УМВСУ у Львівській області, контрольноревізійне управління ЛМР, а до розгляду цих справ у суді залучили юридичне управління ЛМР. Його начальниця, Гелена Пайонкевич, запевнила "Пошту", що надалі юр­управління братиме участь у розгляді всіх судових справ про ремонти доріг.

Водночас і чиновники, і підрядники не надто переймаються перевіркою. Валерій Щукін, спеціаліст з технічного нагляду управління інженерного господарства ЛМР, який п'ять годин просидів у ВБЕЗ, упевнений, що значних зауважень до нього не буде: "На вулицях Шпитальній та Я. Мудрого фірми провели лише підготовчі роботи. Певні претензії є до конструкції дорожнього полотна на вул. Франка, а по Кривій липі зауважень взагалі немає, оскільки я актував тільки ті роботи, які були виконані якісно".

Ігор Зюбрик, заступник директора ДП "КонстантаЗахід", теж не надто переймається прокурорськими "наїздами": "Ми залучили дуже багато субпідрядників на площі Торговій - Осмомисла, близько сорока спеціалізованих організацій. Перед кожною з них у нас є зобов'язання оплати матеріалів чи робіт. І кожна подає позов до нас про стягнення боргів. Ми вимагаємо лише свої зароблені гроші без пені, відсотків та неустойки".

Тож виглядає, що перевірки проводять більше "для галочки", ніж задля торжества справедливості. Урешті, розгляд цих справ може затягнутися на роки. Кримінальну ж справу можуть порушити, якщо знайдуть ознаки злочину в діях тих чи інших службових осіб. Далі щонайменше два місяці триватиме слідство, а потім справу скерують до суду, де її також можуть розглядати роками. Одне слово, сподіватися на те, що винних покарають, не доводиться. Найімовірніше, задля відкупу голови таки полетять, але навряд чи це будуть найголовніші...

Цікаво також, що ніхто з 90 міських депутатів не вимагає звіту про жодну із 306 доріг, на які торік, за звітом міського голови, витратили 112 млн грн...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4805 / 1.62MB / SQL:{query_count}