Заморити голодом?!

ЛКП застосовують до боржників незаконні санкції

ЛКП застосовують до боржників незаконні санкції

Зі злісними боржниками, які не платять за комунальні послуги, боротися, звісно, треба, але лише законними методами. Втім у Львові практикують цілком протилежне, про це свідчать випадки, про які поінформована "Пошта". Можливо, що подібних фактів у місті може бути й більше.

Так, у Шевченківському районі Львова ЛКП "Під Голоском­410" у вересні у двох квартирах житлового будинку на пр. Чорновола,101, відімкнуло електроенергію через борги за... квартплату. Про це працівники Державної житлово­комунальної інспекції у Львівській області дізналися із письмової скарги мешканки однієї з квартир цього будинку, яка надійшла до них 29 вересня. Її сусідка, яку також позбавили струму, написала скаргу до іншої інстанції. Остання, своєю чергою, поінформувала інспекцію.

"Щоб з'ясувати ситуацію, запросили керівника ЛКП "Під Голоском­410" Романа Сисака. Прийшовши до нас 30 вересня, керівник ЛКП зазначав, що, мовляв, у нього іншого методу немає, як таким чином змусити сплатити борги. Це неправильний метод! На боржників потрібно подавати до суду - тобто працювати законними методами. Далі - справа за виконавчою службою та описом майна. А так маємо якесь самоуправство", - зазначив "Пошті" Іван Квик, начальник Державної житлово­комунальної інспекції у Львівській області.

Струм у помешканнях цього будинку на пр. Чорновола (він обладнаний електроплитами), за інформацією жителів, вимкнули ще 23 вересня. До житлово­комунальної інспекції городяни звернулися майже через тиждень. "А якщо б вони не забили на сполох, на чому готувати їжу?! Це що ноу­хау, як морити людей голодом?! Певен, що начальника ЛКП за таке мають притягнути до відповідальності - аж до звільнення з посади", - каже Іван Квик.

Керівник інспекції на ім'я мера Львова 29 вересня надіслав листа, в якому повідомив про ситуацію. Про скарги городян на керівника ЛКП листом поінформували й першого заступника міністра Міністерства з питань житлово­комунального господарства України. Також інспекція скерувала листа у прокуратуру Шевченківського району Львова. "Вже 1 жовтня нам телефонували мешканці, що електрику їм таки увімкнули" , - каже пан Квик.

"Основне завдання інспекції - державний контроль (нагляд) за дотриманням законодавства, стандартів, норм та правил у сфері житлово­комунального господарства. Відколи на Львівщині працює наша інспекція (з липня), скарги такого типу вперше. Якби у цьому випадку ЛКП мало угоду з мешканцем квартири на електропостачання і було надавачем послуг, але ЛКП до електрики тут не має жодного стосунку" , - зазначає співрозмовник. Хоча й у потерпілих неплатників є кругленькі борги, але пан Квик влучно зауважує: "Чому керівник ЛКП допустив до такої великої заборгованості? Він мав працювати, подавати до суду" .

Довідка

Поскаржитися на роботу комунальників можна у Державну житлово­комунальну інспекцію у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Богомольця, 9, тел. 2426568. Прийомні дні начальника - перший і третій понеділки місяця (з 15.00 до 18.00), заступника начальника - другий і четвертий четверги місяця (з 10.00 до 13.00). Щоденний прийом - із 16.00 до 18.00.

Суб'єктивний погляд

Олександр Удовенко,
заступник голови Шевченківської райадміністрації Львова з житлово­комунальних питань:

Уляна Горбата,
прессекретар "Львівводоканалу" :

- Про ситуацію з відімкненням від електропостачання у будинку на пр. Чорновола,101, поінформований, зараз з'ясовуємо ситуацію. Знаю, що у цьому будинку електроплити. Струм мешканцям вже подали. Вважаю, що керівник ЛКП "Під Голоском­410" вчинив правомірно і його немає за що карати. Ці львів'яни мають борг за квартплату, а у її структуру входить обслуговування електромереж загального користування. Відповідно, якщо мешканці не платять за квартплату, то ЛКП немає за які кошти експлуатувати та ремонтувати електричні мережі. Загалом у Шевченківському районі міста борг жителів за квартплату становить понад 2 млн грн, за тепло - 9 млн грн, за холодну воду - понад 1,1 млн грн. Мешканці мають розуміти - за надані послуги треба платити. Фактично від послуги відмикають, коли є неоплачений тримісячний борг. Боржник може звернутися до ЛКП із заявою про розтермінування й виплачувати гроші поступово.

- Зараз борг львів'ян за водопостачання та водовідведення становить понад 90 млн грн.
У декого з неплатників є боргові хвости ще з 1997 р.! Вони розрахуються частково. Борг можна реструктуризувати на рік, але мусить бути письмова заява громадянина. Відімкнути послугу без письмового попередження не маємо права. Зі злісними неплатниками ведемо боротьбу за допомогою полтавського "Спруту" . І це вельми ефективно. У жовтні "Спрут" знову буде у Львові, й боржникам від'єднуватимуть каналізацію. До відома городян: якщо попередження про відімкнення через борги, скажімо, надійшло ще у березні, але мешканець так і не сплатив борг, а послугу йому наразі надають, то це не означає, що попередження він отримає ще раз. Цей абонент під загрозою. Якщо, наприклад, у мешканця є борг за підігрів води, то його "Спрут" не може відімкнути від водовідведення. Це працівники ЛКП так лякають боржника.

 

Олег Іващук,
начальник юридично­претензійної служби "Львівтеплоенерго" :

- Згідно із Законом України "Про теплопостачання" , якщо у мешканця є борг менше як за три місяці, то його не чіпають. Себто, не мають права відімкнути від послуги. Це підтримує й міська влада. Якщо мешканець не виконує умов договору, то відповідної послуги не дають. Але завжди треба дати шанс людям, аби вони сплатили борги. Як­от, написати заяву на реструктуризацію. Загальний ж борг підприємству за теплопостачання та гарячу воду сягає 84,6 млн грн. З цієї суми майже 74 млн грн припадає на городян, зокрема борг у 22 млн грн тягнеться ще з 2002 р.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4381 / 1.6MB / SQL:{query_count}