За дві гривні з комфортом?

Перевізники вже у жовтні мають намір підняти оплату за проїзд у маршрутках

Перевізники вже у жовтні мають намір підняти оплату за проїзд у маршрутках

До кінця року ціни на проїзд у маршрутках, ймовірно, знову зростуть - цього разу до 2 грн. Натомість чекати на реальне поліпшення якості перевезень доведеться щонайменше рік, а доти пасажирів тішитимуть хіба що уніфікованою формою водіїв. Вочевидь, влада має надію, що охайність шоферів задовольнить естетичний смак львів'ян у переповнених львівських маршрутках і компенсує решту незручностей.

За словами Михайла Єдинака, викон авчого директора асоціації "Львівський пасажирський транспорт", вже зараз перевізники надають розрахунки на новий тариф, оскільки нинішній 1,75 грн покриває лише собівартість перевезень і не враховує амортизаційних затрат.

- За таку оплату про якесь значне поліпшення якості не йдеться. Оскільки вже зараз ситуація така, що через подорожчання долара автоматично зросли ціни на всі запчастини до маршруток. Власники автівок просто не мають фінансової можливості їх утримувати, тому намагаються продати. Тим паче, якщо купували авто у кредит, - розповідає Михайло Єдинак.

Тож, за його словами, перевізники йдуть на максимально можливий за таких цін крок до якості - запроваджують уніформу для водіїв маршруток. Асоціація оголосила конкурс серед швейних підприємств на пошиття тисячі комплектів. Ймовірно, це будуть однотонні сорочки, краватки і темні костюми. Наразі вигляд уніформи узгоджується із побажаннями водіїв.

Своєю чергою, Микола Шкурган, начальник управління транспорту і зв'язку ЛМР, запевняє: ґрунтовного поліпшення якості пасажирських перевезень слід очікувати лише після реалізації транспортної стратегії міста. А вона наразі на стадії розробки...

- Раніше, визначаючи маршрут, ми керувались більше інтуїцією, аніж логістичними розрахунками. Як наслідок, у Львові є 90 маршрутів. Місто перенасичене автомобілями. А зараз ми вже маємо комп'ютерну програму, в яку внесено всі дані про пасажиропотоки у місті. Тож ми можемо вирахувати, де потрібний маршрут, якої протяжності, автобуси якої місткості там знадобляться і як часто вони мають курсувати, щоб забезпечити максимально можливий комфорт для пасажирів, - стверджує Микола Шкурган.

Водночас він додає, що це лише перший етап розробки транспортної стратегії і впровадження другого етапу - практичного обґрунтування маршрутів та навчання фахівців - займе не менше року. Оптимізація також передбачає зменшення кількості чи об'єднання деяких маршрутів. Подібна реформа, а також недосконала законодавча база стали однією з причин відсутності конкурсів на маршрути у Львові. Зокрема, вже два роки перевізники, в яких завершилась угода з міськ­радою про обслуговування певних маршрутів, укладають тимчасові угоди. Окрім цього, за словами Миколи Шкургана, проведення таких конкурсів зв'язало б міським транспортникам руки як мінімум ще на п'ять років - саме такий мінімальний термін угоди із перевізниками встановив Кабмін. А зараз це недоцільно робити.

- Я вже інформував перевізників, що у місті мають курсувати середньогабаритні автобуси із низькими підлогами. І завдяки тому, що Кабмін затвердив чіткий перелік вимог до перевізників, які претендують на маршрути, і бальну систему, ми під час конкурсів зможемо усунути "людський чинник" з роботи конкурсної комісії. Тож місто зможе обґрунтовано запропонувати перевізникам свої умови перевезень, - резюмував Микола Шкурган.

А поки що мешканцям доведеться і надалі потерпати, сплачуючи чимраз вищу ціну за проїзд. А перевізникам подумати, де дістати кошти на оновлення транспортного парку, який би відповідав новим вимогам міськради. Така модернізація автоматично спровокує... чергове підвищення ціни за проїзд.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4986 / 1.56MB / SQL:{query_count}