Аварійність левандівського моста виявилася для чиновників абсолютною несподіванкою. Більше того, скільки усього є мостів у Львові та коли востаннє їх оглядали, ніхто з посадовців львівської Ратуші сказати так і не спромігся. Виглядає на те, що такої інформації там просто не мають. Як не знають, кому, зрештою, належить левандівський міст, і, відповідно, хто ж має його ремонтувати. Та поки в мерії шукають крайніх, вулиця Городоцька захлинається від щоденних заторів.
Тиждень тому при плановому обстеженні працівники Залізничної районної адміністрації виявили на мості на вул. Левандівській при виїзді на вул. Шевченка відхилення крайньої балки, на якій підвішені інженерні мережі. Така ситуація загрожувала обвалом і падінням на контактну мережу залізничної колії. Львівська залізниця вже демонтувала 22 залізобетонні плити вагою майже дві тонни, що могли обвалитися. Та міст закрили для проїзду транспорту до закінчення ремонтних робіт. Причиною ж аварійності називають великий потік транспорту, який споруда, побудована ще 1959 року, просто не витримує.
Та скільки часу триватиме ремонт мосту, чиновники обіцяють повідомити після висновку фахівців НУ "Львівська політехніка". Наразі фахівці університету спростовують інформацію щодо критичності ситуації.
- Ситуація з мостом стабілізувалася. Ймовірності обвалу немає. Скільки коштів й часу потрібно на ремонт, можна буде сказати лише після докладного обстеження, - розповів "Пошті" Віктор Кваша, завідувач кафедри "Мости та будівельна механіка" НУ "Львівська Політехніка". - До цього часу не можна навіть приблизно порахувати, в яку суму обійдуться роботи.
Натомість у Ратуші вже, вочевидь, встигли "підрахувати" вартість ремонту й навіть вивести карколомну цифру - 25 мільйонів гривень. Принаймні саме таку суму для "мостових" потреб попросив виділити Андрій Садовий з держбюджету, скориставшись приїздом Юлії Тимошенко до Львова. Прем'єрка гроші пообіцяла...
Але досі залишається незрозумілим, на чиєму балансі перебуває міст.
- Щоб встановити власника левандівського мосту, потрібно підняти всю документацію, а оскільки він збудований ще 1959 року, це проблематично, - пожалілася "Пошті" Ірина Чілімова, голова Залізничної райадміністрації. Тож хто має ремонтувати цю горе-споруду, й досі залишається не зрозумілим. Чиновники мерії будь-яких коментарів з цього приводу не дають.
Ситуація із "корками" на вул Городоцькій, куди після закриття мосту хлинув весь потік транспорту з Левандівки, стає щораз критичнішою. Іншого шляху доїзду з цього мікрорайону до центру фактично немає. На вулиці ж Городоцькій також вже понад рік тривають ремонтні роботи. Микола Шкурган, начальник транспорту та зв'язку Львівської міської ради, проблеми, вочевидь, не бачить. Принаймні "Пошті" він заявив, що ця ситуація його не стосується, скільки ще триватиме ремонт на Городоцькій, він не знає і проблеми з корками там не бачить. Мабуть, пан Шкурган просто не їздить левандівським маршрутом...