Майданчики чи гадюшники?

Нехитра конструкція дерев'я­них столиків під великими парасольками - це зручно та невибагливо. Та відсутність туалетів й елементарних гігіє­нічних норм подекуди перетворює ці місця відпочинку на захаращені пивні притони.

 

Марічка Ільїна
stolyky.jpg

 

Нехитра конструкція дерев'я­них столиків під великими парасольками - це зручно та невибагливо. Та відсутність туалетів й елементарних гігіє­нічних норм подекуди перетворює ці місця відпочинку на захаращені пивні притони. І якщо у центральній частині міста чиновники ще намагаються дати їм лад, то за спальні райони годі щось й казати. З іншого боку, нарікаючи на підприємців, міська влада щойно на початку літа спохопилася встановити більш-менш чіткі правила.

- Літні майданчики поділяють на два типи: ті, які прикріплені до кафе, і ті, що існують самостійно. У першому випадку проблем немає, - запевняє Орест Лужецький, начальник відділу територіального управління міста управління архітектури Львівської міськради. - Вони закріплені за стаціонарними закладами харчування. А ось із другими все значно складніше. Цього року дозвіл на оренду землі для майданчика "без прив'язки" видають вперше, тож потенційним власникам доведеться взяти участь у конкурсі.

Та міська влада, вочевидь, вирішила, що літні майданчики львів'янам не потрібні, і на увесь Львів виставила для них на конкурс аж... 11 ділянок, хоча обі­цяла 13. Незважаючи на те, що літо вже в розпалі, конкурс розпочався лише 11 червня. Результат оголосять ...сьогодні.

Як розповів "Пошті" Юрій Криворучко, головний архітектор міста, цього вівторока зранку свої заявки подали тільки п'ять учасників. Причиною такого зволікання архітектор називає "студентський синдром", коли всі справи ладнають в останню ніч.

- Це не два столи і вісім стільців на вулицю винести, - наголошує пан Криворучко. - Підприємцям дійсно потрібен час, аби вдало скомпонувати свій проект, адже оренду видаємо вперше і одразу на три роки.

А поза тим, підприємці вже починають хапатися за голову і підраховувати збитки, адже один місяць літа вже втрачено і не відомо, що буде далі. У коментарі "Пошті" Петро Адамик, депутат міської ради, відверто обурився часом проведення конкурсу, який би мав відбутися найпізніше в травні. Адже, таким чином, влада сама змушує підприємців працювати незаконно.

- Мені справді прикро, що в місті стільки питань зависають у повітрі, - зітхає пан Адамик. - Вочевидь, хтось просто хоче зірвати сезон роботи літніх майданчиків. До того ж мені дуже шкода, що Андрій Садовий так невпевнено приймає рішення, які вимагають оперативності.

Проблема літніх майданчиків постає щоліта. З одного боку, їх катастрофічно бракує, а ті, що є, зачиняються до непристойності рано і посидіти за горнятком кави чи кухлем пива після 22.00 львів'янам майже ніде. З іншого - у місті, особливо ж у спальних районах, у таких сезонних "закладах" нерідко не дотримують елементарних санітарних вимог, за що їх у народі й прозвали "гадюшниками". Одна з головних вимог на конкурсі - відповідність санітарним нормам. Та виглядає на те, що санстанція заплющує на це очі. До прикладу, у санстанції Галицького району "Пошті" сказали, що вони не мають жодної інформації щодо літніх майданчиків у центрі, оскільки й досі їх не перевіряли. На наш погляд, такі перевірки потрібно робити ще до першого відвідувача. "Охоронці гігієни" пообіцяли за найменші порушення стягувати штрафи, а за проблеми сер­йозніші - наприклад, від­сутність гарячої води - взагалі закривати майданчик. Критерії санслужби до майданчиків "прив'язаних" та до самостійних однакові, заходи покарання теж.

Офіційно, за версією чиновників, "неприв'язаних" літніх майданчиків у Львові наразі не існує... То як у такому разі класифікувати безліч сезонних "забігайлівок" у спальних районах міста, які мають, у ліпшому разі, "номінальну" прив'язку і не мають поруч найнеобхіднішого - туалету?

Не вельми вірогідною виглядає й інша цифра. За інформацією Юрія Криворучка, у всьому місті нараховується близько 300 майданчиків, які діють як частина основного закладу. У центрі ж таких - 87, але лише трохи більше ніж 40 з них мають всі необхідні дозволи.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4873 / 1.57MB / SQL:{query_count}