По­-людськи з тваринами

Впродовж 8-10 років кількість безпритульних тварин у Львові можна зменшити з 15 до 3-5 тисяч. Єдиним методом для досягнення цього є стерилізація, переконаний Анатолій Забарило, депутат Львівської міськради, член постійної депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою.

Впродовж 8-10 років кількість безпритульних тварин у Львові можна зменшити з 15 до 3-5 тисяч. Єдиним методом для досягнення цього є стерилізація, переконаний Анатолій Забарило, депутат Львівської міськради, член постійної депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою. "Безпритульні тварини створюють дискомфорт як для жителів Львова, так і для гостей. Адже це собачі екскременти, шум, а також небезпека укусів, - говорить Анатолій Забарило. - У багатьох країнах намагалися зменшити кількість собак, знищуючи їх. Але, як показала практика, такий шлях є хибним, адже кількість собак не зменшується, а вони стають агресивнішими, обережнішими. Тож єдиним шляхом у цьому є біостерилізація, яка дає можливість гуманним способом зменшити популяцію тварин".

Відповідно до "Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Львові на 2009 - 2014 роки", яку розглядатимуть у четвер на сесії Львівської міської ради, у рік планують стерилізувати 1000 тварин. На такі процедури передбачено - 104 тис. грн, тобто 104 грн на собаку.

 

Крім того, у 2010 році планують придбати крематор для мертвих тварин. Вартість такої покупки - 100 тис. грн. Якщо господар тварини захоче провести кремацію домашнього улюбленця, така послуга обійдеться приблизно у 50 коп. за кілограм тварини, тобто, якщо собака важила 20 кг, то потрібно буде заплатити 10 грн.

"Сьогодні проблемою є те, що ЛКП "Лев", яке проводить відлов та стерилізацію, не має приміщення, де би тримали тварин на карантині та після операції, адже загалом тварина повин­на бути під наглядом майже два тижні. Тож є потреба збільшення потужності ЛКП, де би утримували тварин", - говорить пан Забарило.

На виконання програми, крім бюджетних коштів, планують залучати кошти спонсорів, пожертви.

Суб'єктивний погляд

Олександр Стаєнний,
директор ЛКП "Лев":

- Тварин спочатку стерилізуватимуть, а потім маркуватимуть - кожній тварині на вухо чіплятимуть жовту бірку з індивідуальним номером. Це дасть змогу працівникам ЛКП розрізняти стерилізованих і нестерилізованих тварин й двічі не ловити тих самих. Окрім того, мешканці Львова знатимуть, які тварини стерилізовані. Після стерилізації й післяопераційної перетримки тварин відпускатимуть туди, звідки їх забрали. За 8 місяців простерилізували три сотні тварин. Кількість укусів людей зменшилася на 6%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4714 / 1.56MB / SQL:{query_count}