Міська рада рапортує про ремонти покрівель. Як не дивно, та мешканці будинків цього не помітили
Романтичні львівські дощі, які люблять, зазвичай, оспівувати майстри пера, у мешканців міста часто викликають куди більш прагматичні асоціації - протікання даху, відсирілі стіни та безконечні обіцянки ЛКП полатати діри в покрівлях. Одним із яскравих прикладів безгосподарності львівських комунальників стала так звана "львівська китайська стіна" - будинок на вул. Хмельницького, 269. Його мешканці зі сумом жартували, що під час літніх дощів їх багатоповерхівка перетворилася на "Ніагарський водоспад" ("Пошта" писала про цей будинок
6 липня 2009 р). Та чиновники й надалі ігнорують "дахові" проблеми. За інформацією пресслужби Львівської міської ради, цьогоріч за кошти міського бюджету в цілому місті було відремонтовано аж... 20 покрівель. Ще на трьох дахах розпочато роботи. А на 31 покрівлі комунальники завершили роботи, які тривали ще від минулого року.
Усього на ремонт дахів у бюджеті міста передбачено 4,6 млн гривень.
- Наразі вже повністю відремонтовано 16 покрівель. За 6 із них міська рада розрахувалася, витративши 0,7 млн гривень. Усього заплановано провести ремонти на 66 дахах міста. Залежно від стану покрівлі, ремонти можуть передбачати лише оновлення руберойду або ж навіть повну заміну дерев'яних балок, - розповіла "Пошті" Наталя Герус, виконувач обов'язків начальника управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
Журналіст "Пошти" відвідала кілька будинків зі списку тих, де, за словами чиновників, цього року оновили покрівлю, і була вельми здивована: мешканці здебільшого стверджують, що жодних робіт на дахах їхніх будинків 2009 року не було!
- Ремонт справді робили. Почали три роки тому, а влітку 2008го закінчили. Хоча "закінчили" - це надто сильно сказано! Безліч недоробок. Настил зробили так, що згодом, через затікання води зпід верхнього шару бляхи, мені точно доведеться робити ремонт у власній квартирі. У ринві вода не стікає, а збирається, а влітку під час спеки починає випаровуватися, тому у квартирі неможлива спека, мухи та безліч інших проблем. Упевнено можу сказати одне - жодних ремонтних робіт цьогоріч на даху не було, - розповіла мешканка будинку на вул. Стрийській, 72.
Та ще більше вразив вигляд самої відремонтованої конструкції зсередини. Новеньку бляху підпирають центральні дерев'яні балки, які... осипаються від легкого дотику руки. Цікаво, кому допоможе нова покрівля, якщо дах просто завалиться?
- Дах перекрили повністю. Скарг немає, але роботи виконували два роки тому, а не цього літа, - розповів "Пошті" мешканець будинку на вул. Княгині Ольги, 102.
З п'яти будинків із "відремонтованою" покрівлею, які відвідала "Пошта", лише на вул. Винниченка, 26, мешканці підтвердили, що ремонт був і завершився три місяці тому.
Найцікавішою виявилася ситуація з будинком на вул. Науковій, 28. На верхньому поверсі першого під'їзду "Пошта" побачила сірочорні сирі стіни та поспілкувалася із дуже знервованими тривалою бездіяльністю влади мешканцями.
- Ви бачите, які жахливі стіни у коридорі. Ще гірше було в квартирах. Ми зверталися зі скаргами, та марно. Тому довелося робити ремонт за свої кошти. Навіть утеплення на даху зроблено власними силами, - розповіли мешканці першого під'їзду.
За їхніми словами, капітального ремонту покрівлі тут не робили від часу побудови (а це майже 40 років!). У ЛКП "Магістральне", яке обслуговує цей будинок, "Пошті" пояснили, що покрівлю у будинку таки ремонтували, щоправда, лише над 7 і 8 під'їздами.
- На ремонт даху на вул. Науковій, 28, з міського бюджету цього року виділили 40 тис. грн, тому покрівлю зробили лише над двома під'їздами. Решта робіт потребують більшого фінансування, - прокоментував Юрій Спринь, головний інженер ЛКП "Магістральне".
Цікаво, що намагання "Пошти" з'ясувати подробиці ремонту дахів наштовхнулися на чималий спротив. Зокрема, в одному з ЛКП взагалі відмовилися давати будьякі коментарі без погодження із міською радою, телефони ж інших не відповідали. Замовник ремонтів - департамент житлового господарства та інфраструктури міської ради. Контакти до підрядників, які ремонтували дахи, "Пошті" там надати відмовилися...
Вочевидь, львів'янам залишається або латати діри у покрівлях за власні кошти, або ж, якщо грошей нема, з острахом чекати на черговий сезон осінніх дощів. Якщо влада ігнорує нас, то чому б нам також не повернутися до неї спиною?