У Львові триває підготовка до опалювального сезону 20092010. Станом на цей тиждень уже готові до роботи 85 котелень та 89 центральних теплових пунктів (ЦТП) "Львівтеплоенерго", а також 17 котелень та 31 ЦТП "Залізничтеплоенерго". На завершенні й традиційні гідравлічні випробування. Триває у місті й програма з ліквідації підвальних котелень. Як розповів заступник директора "Львівтеплоенерго" Володимир Штейбарт, зараз триває реконструкція 9 підвальних котелень і усі роботи мають закінчити до початку нового опалювального сезону, тобто до 15 жовтня. Ще залишається близько 30 котелень, що потребують капіталовкладень та реконструкції, які заплановано на наступні роки.
Наочним є приклад нової квартальної котельні на вул. Б. Котика, 7 (на фото), оглянути яку приїхав мер Львова. Місто виділило на її будівництво 2,6 млн грн. Відтепер нова котельня забезпечуватиме теплом 9 будинків, школу і господарський суд. Завдяки цій котельні буде ліквідовано чотири старі, які розміщені у підвалах житлових будинків і мають ККД не більше 50%. ККД ж нової котельні становить 92%, при тому значно зменшуються і викиди шкідливих речовин в атмосферу. На думку мера, такі старі котельні потрібно було ліквідувати ще 20 років тому, тим паче, що люди жили фактично у небезпеці, адже через пристойний вік котелень у будьякий час могли виникнути непередбачувані обставини. Очільник міста визнає: система теплопостачання потребує дуже серйозної модернізації, але потрібні дуже великі кошти.
Щодо нового опалювального сезону, то мер із впевненістю чекає його настання: "Якщо говорити про підготовку міста до опалювального сезону, то її почали автоматично після закінчення минулого. Проведено дуже багато робіт з ізоляції мереж, ремонту обладнання, модернізації. Загалом, думаю, як і в минулі роки, маємо нормально увійти в опалювальний сезон, звичайно, якщо держава нам не приготує якихось нових несподіванок".
Невирішеним, щоправда, залишається питання заборгованості Львова за газ. "Ця заборгованість є постійною. Нині є заборгованість Міноборони України, є заборгованість державних бюджетних установ. І як може міська влада на це вплинути? Звертаюсь до міністрів, пишу листи до уряду. Є ті речі, які держава задекларувала, але чомусь не виконує. Газовики хочуть від нас живих грошей, але ми повинні отримати кошти від боржників, які не отримуємо. Є борги від городян, є і низка великих структур, які нам чомусь не платять. Шукаємо компроміс, находимо точки дотику. Можливо, зараз, коли питання буде більш гостро стояти, державні структури зрозуміють це і покриють борги, щоб ми могли вчасно розрахуватися із газовиками", - каже мер.
У цьогорічних планах міської влади був перехід львівських котелень на альтернативні види палива. Наразі цього не буде. "Наступного року плануємо цю роботу розгорнути. Найбільш прийнятним видом альтернативного палива для Львова вважаємо вугілля", - зазначив заступник мера Львова Володимир Шевчук.
І ще. Принагідно мер міста застеріг осіб, які встановлюють індивідуальне опалення, адже вони, на його думку, дуже серйозно ризикують, оскільки ціна на газ постійно зростатиме. У такому випадку котельні Львова переходитимуть на інші види палива і тим самим збалансовуватимуть ціну. Ті ж мешканці міста, які мають автономне опалення, перебувають фактично на "газовій голці". Пан Садовий, проте, додав, що це особистий вибір людей і якщо весь будинок хоче зробити індивідуальне опалення, то можуть отримати на те дозвіл. Якщо ж мова йде про власний газовий котел в окремій квартирі, то це заборонено рішенням уряду, адже створює небезпечну ситуацію для інших мешканців будинку.