Випадків на кшталт - приїхали, подивилися, покурили й поїхали геть, а проблема залишилася - у Львові мало б поменшати
Коли городян дратує неналежна робота комунальників, чи то пак уже просто осточортіло байдуже ставлення безпосередньо керівника ЛКП до тієї чи іншої проблеми (якот, давно протікає вода у підвалі чи дірявий дах), єдиною можливістю бути нарешті (!) почутим стає центральна міська диспетчерська служба. Щоправда, не бракує таких городян, які нарікають, що телефонували й туди, але реакція була нульовою. Мовляв, приїхали, подивилися, покурили й поїхали геть, а проблема залишилася... Львів'яни наголошують: система тотально потребує змін, а горекерівників ЛКП, яких треба якнайшвидше гнати утришия, вистачає. У мерії ж запевняють: тепер буде 100відсотковий жорсткий контроль за зверненнями городян на гарячі лінії, й баста. Мовляв, не вірите - перевірте самі. Що, звісно, і зробимо та проконтролюємо.
А скарг та звернень таки багацько. Так, лише за липень на два телефони, які працюють цілодобово, - диспетчерська служба міськради (2975911) та гаряча лінія мера (2975999), - надійшло 1055 звернень від львів'ян, з яких 519 - на роботу житловокомунального сектору. Про це "Пошті" повідомив начальник відділу "Центральна міська диспетчерська служба" Львівської міськради Орест Біловус. "Загалом з усіх звернень, що нам надходять, 70% - скарги на ЖКГ. Якот, протікає дах, тече гаряча вода у підвалі, поблизу будинку немає освітлення тощо. Так, 113 звернень у липні стосувалися витоків води у квартирі чи будинку; 100 - відсутності гарячої чи холодної води", - говорить Орест Біловус. Нарікають городяни й на проблеми благоустрою. Таких за згаданий період надійшло 60. Скажімо, розповідали про провал на дорозі, аварійні дерева, погано замощені тротуари після ремонтних робіт. 85 дзвінків стосувалося витоків води. Часто скаржаться й відсутність струму та поламаний ліфт.
Пан Біловус каже, що зараз дзвінків від городян суттєво побільшало. Мовляв, мешканці побачили, що "є результат від таких звернень, тому активніше й телефонують". З червня щодня кожна райадміністрація міста у комп'ютерному режимі бачить телефонне звернення у розрізі свого району. "Коли городянин телефонує, записуємо його скаргу, ім'я, прізвище та номер телефону. Згодом, коли звернення/скарга виконане, райадміністрації завдяки автоматизованій системі відзначають це. Опісля ж ми телефонуємо мешканцям й запитуємо про стан справ - виконано чи ні. Щоденно про усі скарги поінформований перший заступник міського голови Олег Синютка", - каже співрозмовник.
До речі, лідерами за скаргами та зверненнями від городян у липні були два райони - Франківський (238 звернень) та Шевченківський (222). Жителі першого скаржилися на відсутність води, другого - на благоустрій. Потім за скаргами йдуть Залізничний (164), Личаківський (163), Сихівський (145) райони. Найменше ж ізпоміж інших телефонували мешканці Галицького району (127 звернень).
Суб'єктивний погляд |
Олег Синютка, |
- Щоранку у центральній диспетчерській отримую інформацію про всі телефонні дзвінки львів'ян. Влада має знати і відповідно реагувати та вирішувати проблеми. Людина обирає владу, щоби згодом на неї покладатися. На жаль, зараз городяни більше телефонують на гарячу лінію мера та центральну диспетчерську. З іншого боку, кредит довіри більший, тому й телефонують більше. Кожна скарга автоматично потрапляє у комп'ютерну базу, яка є у кожній районній адміністрації міста. Вони реагують і ставлять позначку, що виконали. Працівники ж міської диспетчерської опісля телефонують до скаржників і знімають скаргу з контролю лише у тому випадку, коли городянин особисто підтвердить, що це справді виконано. Є два пояснення, чому від мешканців Франківського та Шевченківського районів Львова у липні надійшло найбільше скарг на центральну диспетчерську службу. Поперше, це два складні райони, бо там маємо житловий фонд ще радянської забудови. Подруге, тамтешні ЛКП є слабшими, порівняно з іншими районами. Поза тим, ситуацію контролюємо й робимо відповідні висновки, зокрема і за скаргами городян. Одні керівники ЛКП отримують догану, інші можуть бути й звільнені з посади. Контроль жорсткий, і так буде й надалі! |